Ludzie w mieście

Pracownicy o wysokich dochodach

Działające specjalizacje stopniowo tracą status krańcowy. Gdyby sześć lat temu tylko 10% absolwentów poszło do szkół technicznych i wyższych uczelni, a 80% szturmowało uniwersytety, w tym roku, według Superjob, 23% studentów pójdzie do szkół średnich, a 48% do szkół wyższych. Ponadto niektórzy posiadacze stopni uniwersyteckich zostaną następnie przekwalifikowani na stolarzy, zdając sobie sprawę, że praca rękami może przynieść więcej przyjemności i pieniędzy. Tak więc średnia pensja w Moskwie wynosi obecnie około 66 tysięcy rubli. Ale hydraulicy, elektrycy lub mechanicy samochodowi przyjmujący prywatne zamówienia mogą zarobić 100 tysięcy lub więcej. Życie wokół znalazło takich pracowników i dowiedziało się, w jaki sposób zarabiają tyle i ile muszą pracować.

Mam 32 lata. Studiował na uniwersytecie i jednocześnie zaczął zajmować się hydrauliką, abyś mógł zapłacić za swoje wykształcenie. Studiowałem jako badacz towarów, ekspert w dziedzinie jakości żywności i produktów nieżywnościowych. W tym czasie starał się zarabiać: najpierw wyjął śmieci, próbował naprawić. Wkrótce zdałem sobie sprawę, że spośród prac remontowych najbardziej pieniężną i niewymagającą zaawansowanych szkoleń jest hydraulika.

Potem po prostu zamieściłem ogłoszenie w gazecie, że robię hydraulikę. Wśród moich przyjaciół był kolega z klasy, który oficjalnie pracował jako hydraulik. Znalazłem klientów, zaprosiłem go do placówki i zacząłem się od niego uczyć. Sam nic nie mogłem zrobić - nawet nie miałem narzędzia. To było około sześć lat temu w prowincji.

Potem, kiedy zacząłem studiować szczegóły w Internecie, zdałem sobie sprawę, że nie jestem hydraulikiem, ale zwykłym ślusarzem, który nic nie może zrobić. Zacząłem się uczyć, uczestniczyć w seminariach, kupiłem dobre, drogie narzędzie. Potem już zdecydowałem, że to będzie moja główna działalność, zająłem się tym biznesem. Teraz wykonuję tylko wysokiej jakości instalacje z dobrymi materiałami znanych marek. Kilka lat temu przeprowadziłem się do regionu moskiewskiego, przeanalizowałem rynek i zdałem sobie sprawę, że nie ma normalnych specjalistów. Miałem stronę internetową i przestawiłem ją na region moskiewski. Na różnych forach nowych budynków zaczęto zamieszczać reklamy, wyświetlać portfolio. Zamówienia poszły natychmiast. Teraz korzystam z YouTube do promocji. Mam własny kanał, na którym publikuję filmy z utworami. Teraz jest 1200 subskrybentów. Duże zamówienia, gdy ludzie chcą wysokiej jakości instalacji hydraulicznej w nowym budynku, pochodzą stamtąd, a małe rzeczy pochodzą z witryny.

Ludzie potrzebują wysokiej jakości pracy, która niestety jest bardzo mała na rynku. Moi klienci stali się znacznie mądrzejsi. Większość rozumie, że woda w ich mieszkaniu musi być wysokiej jakości. Klient ogląda wideo, rozumie, że należy to potraktować poważniej, że wymaga to poważnych inwestycji. Stało się o wiele bardziej interesujące: klient mówi ze mną tym samym językiem. W tym w związku z tym zarejestrowałem się jako adres IP, aby móc udzielać gwarancji pracy i aby ludzie się nie martwili.

Pracuję w nowych budynkach, ale mam ustalony zespół (znajomych hydraulików), który może pomóc w budownictwie wtórnym. Średni czas realizacji dużego zamówienia wynosi dziesięć dni. Cena zależy od użytego materiału. Pracuję ze znaną marką artykułów sanitarnych, ale daję klientom możliwość wyboru tańszych analogów. Kupuję materiały, ponieważ mam dobrą zniżkę, którą zwracam klientom. Na przykład instalacja sprzętu hydraulicznego przy użyciu wysokiej jakości materiałów kosztuje średnio od 60 tysięcy rubli. Na materiały wydaje się średnio 80 tysięcy rubli.

Kiedy uruchamiamy obiekt, pół dnia to zakup, pół dnia to praca w obiekcie. Pracuję do 21-22 po południu. I tak każdego dnia. Kocham swoją pracę i lubię pracować własnymi rękami. W lecie jest więcej zamówień - głównie letnie rezydencje, kamienice, domy prywatne. Ale w lecie częściej i zatorów, przecieków. W przypadku nowych budynków nic się nie zmienia przez cały rok. Czasami musisz pracować w weekend, ponieważ jest wielu klientów, wszyscy chcą pomóc. Mój harmonogram jest zaplanowany na cztery miesiące. Nawet nie czułem kryzysu.

Jeśli weekend jest bezpłatny, lubię uprawiać sport, chodzić, chodzić do kina. Spędzamy czas z rodziną. Nie tak dawno mieliśmy dziecko, więc wypoczynek nie jest zbyt różnorodny. Kochaj za granicą i podróżuj po Rosji.

Aby odnieść sukces jako mistrz, nie musisz kupować dobrego narzędzia, musisz poszukać najlepszego. Narzędzie jest w rzeczywistości bardzo drogie. Koszt tego samego śrubokrętu zaczyna się od 30 tysięcy rubli. Całe moje narzędzie kosztuje około 1,5-2 miliona rubli. I musisz okresowo coś aktualizować, ponieważ pojawiają się nowe technologie.

Zarabiam więcej niż moi przyjaciele, którzy pracują jako menedżerowie w dużych firmach. Czasami nawet pożyczają ode mnie pieniądze. Moje dochody to około 300 tysięcy rubli. Znam wielu mistrzów, którzy zarabiają nawet więcej niż ja. Ci, którzy nie zarabiają, po prostu nie wiedzą, jak coś zrobić. Normalny mistrz zarabia około 5-9 tysięcy rubli dziennie.

Nie chcę pracować dla mojego wuja. Jestem niezależna, kocham wolność. Ta praca dała niezależność - kupiłem mieszkanie, dobry samochód i robię to, co kocham, co sprawia mi przyjemność. Teraz czuję się bardziej biznesmenem niż mistrzem.

Ukończyłem instytut z dyplomem inżynierii mikrosystemów. Po ukończeniu studiów pracował w instytucie badawczym, gdzie odbył staż i przeprowadził projekt dyplomowy. Praca tam była interesująca, ale dochód i ciągła komunikacja z emerytami popadła w melancholię. W tym czasie byłem zainteresowany pracą, w której można szybko zarobić dobre pieniądze. Wtedy pomyślałem, że jedynym sposobem jest zostać menedżerem sprzedaży. Po kilku miesiącach poszukiwań zostałem zatrudniony przez firmę, która sprzedała sprzęt bankowy. I pomimo tego, że wszyscy mówią, że praca jako menedżer jest do bani, naprawdę ją lubiłem. Natychmiast dowiedziałem się, jak zorganizowana jest sprzedaż, na co należy zwrócić uwagę, jak komunikować się z klientem i tak dalej.

Po prawie czterech latach pracy zdałem sobie sprawę, że nie chcę już iść w garniturze, nie chcę wykonywać tej samej pracy, ale chcę tworzyć i być wolnym. Będąc jeszcze w biurze, czytałem Życie wokół, gdzie pisali o różnych facetach, którzy zajmowali się swoimi sprawami. Rozmawiali o swoich zwycięstwach io tym, jak ciężko do nich dotarli. Byłem bardzo zainteresowany tym wszystkim. Dlatego powoli zacząłem myśleć, w którym kierunku się rozwijać.

Meble, które wybrałem z jakiegoś powodu. Faktem jest, że osobiście zawsze miałem z nią problemy. Albo noga pęka w pobliżu krzesła, potem jest ciasna, wygląda jakoś źle, pachnie płytą wiórową tak bardzo, że nie ma czym oddychać w pokoju. Najwyraźniej moje zaplecze techniczne i doświadczenie w sprzedaży pozwoliły mi z powodzeniem rozpocząć warsztaty. Zainwestowałem sporo pieniędzy, około 25 tysięcy rubli, co wystarczyło, aby wynająć ciepły garaż i kupić główne narzędzie.

W trakcie warsztatów nigdy nie angażowałem się w poszukiwanie klientów. Powiedziałbym, że jest to udany łańcuch powiązanych ze sobą wydarzeń, które pozwalają ci być w biznesie przez cały czas. Wiadomość pantoflowa działa od kilku lat, więc każdy klient doskonale rozumie, dokąd idzie i co ostatecznie otrzyma. Wydaje mi się, że ludzie, którzy zwracają się do warsztatu, otrzymują nie tylko gotowe meble, ale także energię i obietnice, które są złożone, a co najważniejsze - przyjemność z procesu.

Mam wszystkie indywidualne projekty (zdjęcia pracy można obejrzeć na moim instagramie), to znaczy forma, projekt, rozmiar są omawiane z klientem. Ostatnio mieszkania są sprzedawane z bezpłatnymi układami, a wiele osób zwraca się do warsztatu, aby zamówić dla siebie element wyposażenia wnętrz.

Po pracy w dziale sprzedaży i porozumiewaniu się z różnymi osobami, które prowadzą własną działalność, doszedłem do wniosku, że w Rosji wielu pracuje dla własnego zysku. Co więcej, wielu chce uprościć tę kwestię tak bardzo, że prosi klientów o wyraźne TK i nie zawsze jest gotowych udzielać porad i pomagać w określeniu, jak zrobić lepiej. Staram się budować swoją pracę inaczej. Po zainstalowaniu mebli jestem zawsze w kontakcie z moimi klientami, często mogę coś przerobić, jeśli na przykład ich wnętrze się zmieniło. Zawsze chętnie rozmawiam z klientem, dyskutuję o szczegółach, spotykam się, aby wprowadzić się w nastrój i zrozumieć, co dana osoba chce otrzymać.

Nie ma standardowego kosztu mebli, można użyć różnych materiałów, rozmiarów, ale zdecydowanie obejmuje czynsz, koszt materiałów, wynagrodzenie, amortyzację sprzętu. W rzeczywistości jest to złożona formuła, która pozwala utrzymać warsztat w stanie roboczym i zarabiać pieniądze. Ostatnio próbowałem tworzyć przedmioty z twardego drewna. Przyjemniej jest pracować z takim materiałem, a meble będą trwać dłużej. Jeśli weźmiemy standardowe wymiary stołu do jadalni i użyjemy do jego produkcji jesionu, dębu lub buku, jego koszt wyniesie od 60 tysięcy do 90 tysięcy rubli, w zależności od szczegółów i materiału stołu.

Otwierając własną firmę, musisz być stale zaangażowany w proces, na przykład często pracujesz w weekendy. Teraz pracuję sam, ale rozumiem, że mógłbym zrobić więcej, gdybym miał zespół. Moje dochody są niestabilne, tańczę od 80 do 150 tysięcy rubli, ponieważ niektóre zamówienia trwają miesiąc lub dłużej. Staram się planować zamówienia z wyprzedzeniem, co pozwala mi przewidzieć dochód na następny miesiąc lub dwa. Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony z obecnej sytuacji, mimo że na rynku reprezentowana jest duża liczba warsztatów.

Istnieją pewne koszty związane z produkcją każdego zamówienia. Z doświadczeniem łatwiej jest mieć wszystkie niezbędne materiały eksploatacyjne (tarcze do szlifowania, elementy złączne, wałki, szczotki, oleje, lakiery, klej), aby nie rozpraszać się zakupami i praktycznie tworzyć w warsztacie. Oczywiście całe narzędzie wymaga konserwacji, konieczne jest monitorowanie jego użyteczności, aby awaria nie zatrzymała procesów. Staram się kupować nowy sprzęt co sześć miesięcy, aby ułatwić pracę i ulepszyć niektóre elementy. Pozwala to na ciągły rozwój i przyjmowanie ciekawszych zamówień.

Wydaje mi się, że kryzys przynosi mi nawet korzyści. Aby zamówić meble z Europy, biorąc pod uwagę, kurs jest teraz dość drogi. Ponadto wielu producentów ma długi czas produkcji, a dostawa zajmuje dużo czasu. Istnieje zapotrzebowanie na meble i dekoracje domowe. Nie sądzę, że ludzie, którzy chcą w krótkim czasie zdobyć dużą wygraną, będą zadowoleni z obecnej sytuacji, ale jestem w 100% pewien, że chłopaki, którzy chcą spróbować swoich sił w stolarstwie, mogą odnieść sukces.

Ostatnio projekty są dość duże, a klienci lubią masywne materiały, dlatego często dzwonię do przyjaciół, aby pomóc mi uruchomić i przejść ze mną do instalacji. Na przykład stolik nocny pod umywalką w łazience waży około 50 kilogramów. To trudne, ale nauczyłem się widzieć zalety we wszystkim. Ale nie możesz iść do hali!

Niedawno zostałem tatą, więc cały wolny czas staram się spędzać z rodziną. Idziemy na spacer, idziemy do natury, spotykamy przyjaciół. Teraz moje warsztaty to hobby. Jeśli chcę się trochę rozproszyć, robię dla siebie przedmioty wewnętrzne, próbuję nowych materiałów, metod malowania. Wydaje mi się, że w tym kierunku możesz doskonalić swoje umiejętności bez końca.

Studiowałem specjalizację „oprogramowanie systemów automatycznych”. Nadal istnieje niepełne szkolnictwo wyższe w dziedzinie finansów. W latach instytutu prawie przypadkowo trafił na plac budowy. Mój ojciec mnie pociągnął - takie było nauczanie osoby do pracy i na własne pieniądze. Stopniowo ciągnęło to, co się nazywa. Początkowo mój ojciec i ja specjalizowaliśmy się w elektrykach, a potem całkowicie przeszliśmy do instalacji elektrycznej. Robię to od dziesięciu lat. Początkowo pracowaliśmy dla firmy budowlanej, potem była przerwa, kiedy pracowałem w restauracji, a około trzech lat temu zorganizowaliśmy rodzinny biznes.

Pierwszymi klientami byli znajomi, którzy musieli zrobić elektryka w mieszkaniu. Potem zobaczyłem informacje o stronie internetowej, która skupia mistrzów i klientów. Umieściłem tam profil, powoli go rozwijałem, dodając zdjęcia dzieła - stamtąd rozchodziły się zamówienia. Potem zacząłem zbierać recenzje i recenzje wideo. Teraz wszystkie zamówienia pochodzą z Internetu - z forów nowych budynków, stron tematycznych i mojej strony.

Praca ze zdjęciami to cała historia. Klienci są teraz bardziej doświadczeni: patrzą w Internecie, zaczynają szukać sposobu na wykonanie pracy. Pojawili się blogerzy, którzy mówią i pokazują, jak powinna wyglądać dobra instalacja elektryczna, jak prawidłowo wykonać łącznik, z jakim narzędziem powinni pracować profesjonalni rzemieślnicy. Na budowie jest wiele treści, filmów szkoleniowych. Ludzie patrzą na to i szukają mistrzów.

Klienci, którzy się do nas zwracają, to ci, którzy kupili lub budują mieszkania dla siebie. 80% mieszkań to nowe budynki. Reszta to mieszkania, w których rozpoczął się remont. Ludzie stopniowo porzucają zespoły, które robią wszystko. W większości przypadków osoba, która twierdzi, że potrafi gipsować, kafelkować, wykonywać prace hydrauliczne i elektryczne, nie może nic robić jakościowo, w przeciwnym razie specjalizowałaby się w jednym. Do każdej pracy potrzebujesz specjalistycznego narzędzia - u elektryka nie możesz się obejść bez fazowania i odkurzacza. Na początku mieliśmy tanie narzędzia, potem się wypaliły i postanowiliśmy kupić dobre. Nieznacznie osłabiono i kupiłem najpierw rębak, potem odkurzacz, pistolet, cios - raz, dwa, trzy. Z czasem przerosliśmy dużą liczbą narzędzi, co przyspiesza pracę od pięciu do dziesięciu razy. Bez tego profesjonalna realizacja zamówień jest prawie niemożliwa.

Praca rozpoczyna się od opisania przez klienta instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Jeśli istnieje projekt lub projekt elektryczny, klient wysyła go na pocztę. Szacuję, ile będzie kosztowało to zadanie. Okablowanie dzieli się na dwie części - etap roboczy i końcowy. Ekonomiczna wersja wstępnego etapu pracy w apartamencie typu studio kosztuje około 30 tysięcy rubli. Jeśli zostanie to wykonane wygodniej, w nowoczesny sposób, będzie kosztować około 40-45 tysięcy. Możemy wykonać tę pracę w ciągu trzech do czterech dni. Koszt materiałów jest mniej więcej taki sam. Jeśli klient nie boi się kwoty, obliczę szacunek według punktów.

Dzień pracy zaczyna się, kiedy się obudziłem. Ponieważ w Moskwie zdarzają się korki, sprawdzamy obiekt o 09:00. Spędzamy tam cały dzień, bezpłatnie o 19:00. Po powrocie do domu otwieram komputer i zaczynam obliczać szacunki, sporządzać akty dotyczące nowego lub starego obiektu. Trwa to do 22:00 - 23:00. Zwykle wieczorem odbywa się również koordynacja z klientem za pośrednictwem poczty lub telefonu. Raporty fotograficzne zajmują dużo czasu: staram się sfotografować przebieg prac i wysłać je do klientów.

Interakcja z klientem rozpoczyna się na trzy tygodnie przed rozpoczęciem dostępu do obiektu. Okazuje się, że utworzyłem pracę na następne dwa tygodnie i horyzont zamówień na nadchodzący miesiąc. Nie ma dni wolnych z jednego prostego powodu: 80% klientów pracuje w trybie biurowym i jest gotowych na spotkanie w obiekcie tylko w weekendy. Okazuje się, że praca trwa siedem dni w tygodniu i prawie 24 godziny. W ogóle nie ma grafiki.

Weekendy są rzadkie - w najlepszym razie od jednego do dwóch dni w ciągu dwóch tygodni. Czasami idziemy z rodziną do parku, restauracji lub filmu. Wyjeżdżamy z miasta, kiedy przyjdą przyjaciele. Szczególnie interesujący odpoczynek nie występuje, ponieważ mamy zadanie zbudowania domu - niedawno nabyliśmy działkę na przedmieściach. Czasami dzień wolny okazuje się nieplanowany, kiedy jesteś tak zmęczony, że nie możesz wstać rano.

Budowa to ciężka praca fizyczna. Narzędzie, z którym pracujemy, waży od siedmiu do ośmiu kilogramów.Jest to praktycznie praca hantli. Przez sześć godzin prac instalacyjnych zmęczysz się, aby nie podnieść rąk. Ale nie dzieje się tak na wszystkich etapach pracy.

W budownictwie profesjonalista w swojej dziedzinie - nie ma znaczenia, czy jest hydraulikiem czy elektrykiem, glazurnikiem, tynkiem z płyt kartonowo-gipsowych, malarzem - jeśli umie dobrze i szybko pracować, zarabia od 100 tysięcy rubli. Dobry mistrz może zarobić od 3 do 7 tysięcy rubli dziennie. Wszystko zależy od liczby obiektów. Zarabiamy 200-300 tysięcy rubli dla zespołu dwóch lub trzech osób. Jeśli jest to najwyższy sezon, tak jak teraz, kiedy zbudowaliśmy dwa domy i mieszkanie, otrzymamy około 400 tysięcy rubli. Dla pracującego mistrza kwoty te stanowią pułap. Wtedy ludzie nie pracują już rękami, ale organizują proces pracy innych ludzi, czyli przenoszą się na stanowisko lidera zespołu, pośrednika lub lidera firmy. Gdy dana osoba zarabia 150 tysięcy rubli najemnego kierownika, a kiedy pracuje dla siebie, są to dwie różne sytuacje. Jeśli pracujesz dla siebie, wydajesz pieniądze na benzynę, materiały eksploatacyjne, narzędzia. Wydatki zwykle nie są brane pod uwagę, ponieważ są one same w ciągu jednego miesiąca, a mniej więcej w innym.

Mam 29 lat Mam dwa stopnie i dwie specjalności. Pierwszy to akredytacja transportu kolejowego, drugi to ekonomista. Jestem wszechstronną i niespokojną osobą, dlatego zawsze starałem się znaleźć interesujący ruch, własną działalność. Kiedy podróżowałem po jeziorze Bajkał, przedstawili mnie ludziom - potomkom Starych Wierzących, którzy zajmują się obróbką drewna. Pomyślałem: dlaczego nie rozwinąć tego kierunku w Moskwie? Zaczął z nimi współpracować. Mieli ciekawe podejście: zbierali korzenie, piłowali zalany modrzew z dna jeziora Bajkał, robili meble, wysyłali do mnie i sprzedawałem. To było cztery lata temu.

Równolegle zacząłem studiować literaturę japońską. Japończycy bardzo poważnie podchodzą do drewna. Możesz dodać do tego ich sezonowy charakter, który można porównać do sezonowanego drewna. Wszystko mnie zainteresowało i zdałem sobie sprawę, że przemysł drzewny jest mój. Pomyślałem, że w Rosji należy wprowadzić coś nowego, wysokiej jakości. Mój partner był przyjacielem, z którym od wielu lat uprawiamy sport. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli uprawiasz sport w życiu, dyscyplina jest w twojej głowie, co oznacza w biznesie i wszędzie. To prowadzi do sukcesu. Potem pozostaje tylko to naprawić - wynajęliśmy pokój, kupiliśmy maszyny i zaczęliśmy.

Pierwszy klient przeszedł przez witrynę. Całkowicie urządziliśmy dla niego łaźnię, a on nadal ma przyjemny związek. Stopniowo strona zaczęła się wypełniać nową pracą. Równolegle opracowaliśmy konta na Instagramie, Facebooku i innych portalach społecznościowych. Zaczęliśmy tworzyć zespół, ponieważ najważniejszą rzeczą w naszej branży jest znalezienie ludzi, którzy będą produkować również meble wysokiej jakości. Teraz mamy 15 mistrzów.

Na początku byliśmy prawie sami na naszym rynku pod względem ekologicznego kierunku. Teraz liczba konkurentów wzrosła dziesięciokrotnie. 90% klientów, którzy przyjeżdżają, zostaje z nami. Dostarczyliśmy meble do 30 miast Rosji, w tym do Chabarowska i Władywostoku, a także otworzyliśmy kilka przedstawicielstw w różnych miastach Rosji i Europy. Edukujemy młodych ludzi: studenci przychodzą do nas, a następnie otwierają własne firmy, a ktoś zostaje.

Najważniejszą rzeczą na drzewie jest dotykowe poczucie jakości. Nigdy nie musisz określać na podstawie zdjęcia ani opisów na stronie w duchu „jacy jesteśmy świetni”. Nie można porównywać cen - dlaczego niektóre blaty kosztują 20 tysięcy rubli, a inne 100 tysięcy. Musisz się komunikować, dotykać i zobaczyć przykłady pracy i materiałów. Naszym ulubionym kierunkiem są stoły stropowe (nacięcia podłużne. - Wyd. ok.) drzewa i meble w stylu ekologicznym. Są one zamawiane przez projektantów i osoby prywatne. Blat kosztuje około 100 tysięcy rubli.

Wiem, że wielu stolarzy znokautowało kryzys. Ale nas to nie dotyczyło. Klient docenia jakość, a ktokolwiek się z tym zgadza, kryzys go nie dotknął. Przeciwnie, znokautował ludzi o chwiejnej reputacji z rynku. Moje dochody zaczynają się od 300 tysięcy rubli. Ale nigdy nie goniłem za pieniędzmi. Dzięki temu sprzedaliśmy jeden stół lub jedno łóżko i zainwestowaliśmy wszystkie pieniądze, na przykład w udział w konferencji projektowej. A potem czekali tylko na kolejne zamówienie. Teraz oczywiście jest kolejny etap. Konieczny jest dalszy rozwój i inwestowanie w produkcję.

To bardzo kreatywna, ale także bardzo ciężka praca. Czas wolny jest na przykład tylko wieczorem, aby uprawiać sport. Wygląda to tak: wracasz do domu, żona pyta: „Co, czy jest jeszcze siła do uprawiania sportu?” Chodzę na siłownię i tam odpoczywam na swój sposób. Sam przyjmuję wszystkie wnioski, zamówienia i połączenia, więc odpoczynek w hali jest po prostu konieczny. Dzień wolny - niedziela - spędzam z rodziną.

Wierzę, że każda firma pójdzie od zera, jeśli będzie właściwe podejście. W mojej firmie najważniejsze jest to, że osoba ma inspirację, aby przekazać bieg natury do domu klienta. Sam wybieram drzewo i rozumiem, jaki projekt wybieram, oferuję wizję klientowi. W 90% przypadków klient jest zadowolony z wyniku. Teraz mam mało czasu na pracę własnymi rękami, ale ciągle jestem w pracy - każdego dnia, siedem dni w tygodniu.

Alexander Klyuyev, wykonawca kategorii „naprawa domu”
Serwis internetowy YouDo.com

Miesięczny dochód: 75-100 tysięcy rubli

Nie udało się zrobić zdjęcia.

Mam 24 lata. Jestem w Moskwie od 16 lat i pracuję na budowie. Po odcięciu w pracy - czas nie jest najlepszy - wziąłem narzędzie i zacząłem szukać kolb. Usługa YouDo oferowana do wypróbowania jednego znajomego. Zarejestrowałem się i pracuję za pośrednictwem tej usługi od około roku. Wykonuję małe zadania - takie jak montaż mebli, drobne naprawy na dzień lub dwa, gdzie trzeba na przykład wkleić tapetę, ułożyć podłogę laminowaną i wykonać podwieszane sufity.

Ludzie, z którymi pracuję, zaczynają doradzać mi swoim znajomym i znajomym. Już się odwracają, widząc moją pracę. Zwykle młode dziewczyny, wzywając mistrza, nie wiedzą, kto do nich przyjdzie. Mają dziewczyny, z którymi mogą polecić dobrą zaufaną osobę bez niemądrych myśli. Zadania rzadko są podobne. Często zamawia się tylko montaż mebli. Minimalna cena za taką pracę wynosi 1400 rubli.

Serwis zawiera informacje o mnie, recenzje i pracę. Klient pozostawia zadanie, do którego ja lub inni wykonawcy mogą wysyłać swoje propozycje. Nie zawsze możesz być wybrany. Klienci wybierają mnie w około jednym z pięciu przypadków. Wszystko zależy od statystyk i oceny. Teraz moja ocena nieco spadła, ponieważ były zamówienia długoterminowe i nie pojawiłem się na YouDo. Ludzie oczywiście wybierają osoby z wyższą oceną.

Zazwyczaj piszę krótko, kulturowo i bez ogródek: „Dzień dobry! Jestem gotowy, aby wykonać twoje zadanie w dogodnym dla ciebie czasie. Jest narzędzie, które możesz omówić szczegóły przez telefon”. Wszystkie zadania są różne: są takie, które warto podjąć, nie ma żadnych. Wiele zadań na przedmieściach, a ja pieszo.

Najczęściej wezwany do drugiego mieszkania. Dlatego nie zawsze zajmuję się hydrauliką - jest w strasznym stanie. Możesz dotknąć czegoś jeszcze raz i nie zarabiać, ale zarabiać. Patrzę na recenzje: jeśli są negatywne recenzje od klienta, to odstrasza.

Mój harmonogram jest bardzo elastyczny. Mogę usiąść i odpocząć, a następnie zobaczyć dobre zadanie i zostawić zdanie. Wybierają mnie, biorę plecak i idę robić. Jeśli praca jest duża, na przykład naprawa mieszkania lub pokoju, pracuję tydzień bez dni wolnych. Lub, jeśli pracuję nad naprawą przez dwa lub trzy tygodnie, biorę kilka dni wolnego. Jeśli pracuję przy małych zamówieniach, może to być wszystko - na przykład pięć na dwa lub w niedzielę pracuję, aw poniedziałek odpoczywam. Jestem moim własnym szefem.

Dzieje się tak, gdy nie ma pracy. Przed kryzysem, kiedy pracowałem jako brygadzista, miałem swoich klientów, moje mieszkania i ekipy remontowe. W wyniku kryzysu spadły ceny - ludzie nie mają tyle pieniędzy na remonty mieszkań.

Sezonowości, pracując z pomocą serwisu, nie zauważam. W styczniu i lutym miałem tyle pracy, że nawet nie zastanawiałem się, gdzie szukać następnej. Chociaż na normalnym placu budowy są to siedzące miesiące, jeśli umowa nie zostanie zawarta przed Nowym Rokiem.

Żadna praca mnie nie przeraża. Najważniejsze jest zarabianie pieniędzy. Teraz brygadzista otrzymuje znacznie mniej niż wcześniej: około 50-55 tysięcy rubli. I ma wiele obowiązków w tej pracy i nie ma dużo wolnego czasu - może pracować w weekendy i pozostać po pracy. Średnio dostaję 75 tysięcy rubli. Wszystko zależy od tego, jak pracowałeś: są miesiące, w których wychodzi ponad 100 tysięcy rubli.

Współzawodniczę z innymi artystami. Często nakładają bardzo minimalne kwoty, samemu obalając cenę. Ludzie są gotowi na prawie 500 rubli do pracy na drugim końcu Moskwy, gdzie można dostać się na trzy jelenie. Zarabiają dla siebie mniej pieniędzy, a resztę przerywają cenami.

Ustalam plan na miesiąc. Mam pewną pensję na utrzymanie - aby zapłacić za wynajęte mieszkanie, jedzenie, Internet i tak dalej. Zarabiam w taki sposób, aby pokryć koszty i pozostawić kolejny margines. Jeśli pojawią się czas i pieniądze, odpocznę. Może nawet na tydzień. Uwielbiam łowić ryby, teraz właśnie nadszedł sezon.

Obejrzyj wideo: Wysokie tempo wzrostu wynagrodzeń utrzyma się do wiosny (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie w mieście, Następny Artykuł

Wygląd: Oleg Guitarkin, frontman Messer Chups
Styl

Wygląd: Oleg Guitarkin, frontman Messer Chups

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych mieszkańców Petersburga, aby robił zdjęcia na ulicy i powiedział im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie zwykle woli kupować ubrania. W nowym numerze Oleg Gitarkin jest liderem grupy Messer Chups i założycielem zespołu „Knife for Frau Muller”, którego życie sfotografowano na ulicy Pestel niedaleko szkoły Mukhinsky.
Czytaj Więcej
Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić zegarki Casio w Petersburgu
Styl

Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić zegarki Casio w Petersburgu

Narzekanie na ceny od dawna jest nawykiem: ktoś obwinia wysoką stawkę czynszu, inni są pewni chciwości właścicieli. Tak czy inaczej, to samo w różnych sklepach może kosztować inaczej, podwoić lub potroić koszt w oryginalnym sklepie za granicą. Życie wokół kontynuuje serię materiałów, w których można kupić bardziej opłacalnie.
Czytaj Więcej
Problem mieszkaniowy: co zrobić z wysokimi sufitami?
Styl

Problem mieszkaniowy: co zrobić z wysokimi sufitami?

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Raz w tygodniu Life wokół wzywa ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. W trzecim numerze - problem optymalnego wykorzystania wysokich sufitów, które często znajdują się w mieszkaniach typu Stalin.
Czytaj Więcej
W co się ubrać: płaszcz z owczej skóry Acne, sukienka Emma Cook, botki Yves Saint Laurent
Styl

W co się ubrać: płaszcz z owczej skóry Acne, sukienka Emma Cook, botki Yves Saint Laurent

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w moskiewskich sklepach, i mówi, gdzie szukać nowych marek, najlepszych kolekcji i największych rabatów. Air Fashion Store Teatralny proezd, 3, s. 4 +7 (495) 621−78−91 Strona na Facebooku W sklepie Air Fashion można kupić przedmioty z kolekcji jesienno-zimowej za pół ceny; 50% zniżki dotyczy prawie całego asortymentu (z wyjątkiem perfum, okularów i linii Black Comme des Garcons - takie są zasady marki).
Czytaj Więcej