Chmura wiedzy

PSY Apocalypse: Jak promować firmę YouTube w stylu Gangnam

Południowokoreańska piosenkarka pop PSY z 1,5 milionem subskrybentów YouTube jest najlepszym przykładem tego, jak stać się gwiazdą za pomocą jednego klipu. Historia PSY polega na tym, że promocja w sieci społecznościowej daje poglądy, subskrybentów, komentarze, ale podstawą sukcesu są odpowiednie treści, ułożone we właściwym czasie. Niezapomniany taniec i sekwencja wideo pomogły zespołowi promocyjnemu YG Entertainment zebrać prawie miliard wyświetleń. Jak udało im się wypromować lokalny produkt muzyczny?

Jak zrobić wirusowe wideo jeszcze bardziej wirusowe

Drażnij się dobrze

Treść w przypadku Gangnam Style to nie tylko jeden klip. O tym, że wychodzi nowy album, PSY wielokrotnie pisał w sieciach społecznościowych od czerwca 2012 roku. Premiera albumu zaplanowano na 15 lipca.

11 lipca na YouTube pojawia się zwiastun, który informuje użytkownika, że ​​wkrótce będzie miał coś niezwykle interesującego. (Scena do zwiastuna została wybrana całkiem dobrze, prawda?) Następnego dnia - kolejny zwiastun, nieco bardziej szczegółowy: motyw piosenki jest lepiej zrozumiany. 13 lutego w innym filmie koledzy PSY namawiali wszystkich do wysłuchania nowego utworu i całego albumu, obiecująco obiecując: wybuchnie bomba! Intryga osiągnęła punkt kulminacyjny, a każdy zwiastun zebrał chmurę komentarzy na YouTube.

Ponad 10 lat na scenie - solidne doświadczenie, ale także wystarczająca liczba fanów, a tym samym subskrybentów Facebooka, YouTube'a itp. Teasery spadły na żyzną glebę. Od podstaw będziesz musiał zapłacić pieniądze, aby zobaczyć swoje treści.

Nalegaj, aby treść była naprawdę dobra

Zaraz po premierze filmu na YouTube z godną pozazdroszczenia regularnością (2-3 razy w tygodniu) zaczęły pojawiać się filmy z występów na żywo z tą samą piosenką i tańcem, jak ten. Celem publikowania nagrań na żywo jest podkreślenie poziomu popularności. Zwróć uwagę, jak ciepło publiczność ożywia styl Gangnam.

 

Widzowie Internetu mogą poczuć się jak w gąszczu rzeczy.

 

Psy regularnie pokazywał wszystkim użytkownikom: „Tak, Gangnam Style jest fajny. Zobacz, jak publiczność mnie akceptuje!” Wyświetlane są opinie setek i tysięcy ludzi - dość autorytatywna opinia. Szczególną cechą jest tworzenie „filmu o filmie”. 10 dni później pojawiła się opowieść o tym, jak kręcono to wideo, z obowiązkowymi dowcipami o takich historiach i śmiesznymi szczegółami - w momencie, gdy nagrania z występów na żywo musiały być zróżnicowane.

Prawidłowo sformatuj zawartość

Wszystkie filmy z Gangnam Style na oficjalnym kanale PSY są reklamami nowego albumu. Logiczne jest, że w opisach filmów w pierwszych wierszach znajdują się linki do zakupu albumu. Subtelność polega na tym, że domyślnie pod filmem wyświetlana jest tylko pewna liczba znaków tekstowych, więc najważniejsze informacje należy przekazać jak najwcześniej. Nie zapominaj, że jest też strona na Facebooku, Twitterze i nie tylko, ale sprzedaż jest ważniejsza niż nowi fani w sieciach społecznościowych.

Poważnym źródłem ruchu w YouTube są wyszukiwania, zarówno w samym hostingu wideo, jak i zewnętrznie - jednak YouTube jest bardzo ceniony w wynikach wyszukiwania Google. Klipy PSY zostały zaprojektowane zgodnie ze wszystkimi kanonami optymalizacji CM:

- wszystkie mają tę samą frazę. Główny film zawiera tylko nazwisko wykonawcy i nazwę utworu, a nazwiska towarzyszy muszą mieć tę samą frazę i wyjaśnienie („Teaser # 1 ...”, „0715_SBS Inkigayo ...” itd.);

- w opisach filmów stale wymieniana jest nazwa klipu;

- Podstawowy zestaw słów kluczowych, tagi jest zarejestrowany dla wszystkich filmów.

To, czego nie zrobili właściciele kanału, to playlista: filmy można łączyć w jedną listę. Jego tytuł, opis i słowa kluczowe zwiększyłyby także wagę filmów w wynikach wyszukiwania. (Tak, w mediach społecznościowych umiejętności SEO są czasem bezwartościowe).

Powyższe techniki optymalizacji pomagają łączyć filmy w „powiązane” (powiązane). Użytkownicy wędrują po YouTube z jednego filmu do drugiego, klikając powiązane filmy. Raz na jeden styl Gangnam, użytkownik patrzy na odmiany na ten temat.

Tych widzów, którzy ignorują „powiązane filmy”, PSY zaczepia adnotacjami - napisami na półprzezroczystym tle, które pojawiają się na górze filmu.

 

Piękno adnotacji
że można je edytować w dowolnym momencie.

 

Na szczycie starych zwiastunów po premierze klipu pojawiły się linki do niego. Sam PSY reklamował zarówno album w iTunes, jak i tworzenie wideo. Teraz użytkownicy dzwonią, aby zasubskrybować kanał wideo zespołu promocyjnego.

Właściwie przygotowane treści i ich równie poprawne rozmieszczenie stały się kluczem do tego, że Gangnam Style przeleciał przez sieć. Spójrz na tę tabelę.

Oto statystyki dotyczące wyświetleń wideo w stylu Gangnam. Nie ma pików, krzywa po prostu rośnie wykładniczo. To jest wykres wyświetleń prawdziwego wirusowego wideo. (Większość krajowych blogerów wideo nie może się pochwalić takim pięknem, dlatego prawdopodobnie ich statystyki są zamknięte).

Czego uczy nas PSY?

Bądź redaktorem. Z jednego klipu zespół promocyjny PSY nadmuchał całą historię - zwiastunami, nagraniami na żywo, filmem o filmie i recenzjami lokalnych celebrytów. Taka kreacja jest podobna do talentów edytora druku.

Przygotuj plan zawartości. Zawsze planuj z wyprzedzeniem, kiedy iw jakiej formie treść zostanie opublikowana. Postaraj się zrozumieć specyfikę zachowania użytkownika sieci społecznościowej, a zwłaszcza docelowego użytkownika.

Wykorzystaj pozytywne opinie. jako powód do dumy. Wściekły tłum na koncercie, entuzjastyczne komentarze pod filmami - wszystko to pomoże przekonać innych widzów, że pokazujesz im coś naprawdę interesującego.

Umieść poprawnie. Zoptymalizuj treść, aby użytkownicy mogli łatwo. Miejsce, w którym użytkownicy mogą łatwo udostępniać treści znajomym: dzisiejszy YouTube jest najlepszy pod względem integracji z innymi sieciami społecznościowymi.

Nie zapomnij o innych sieciach społecznościowych. Filmy wideo w ramach operacji „Gangnam Style” były aktywnie (czasami kilka razy) publikowane na stronie PSY na Facebooku i na innych kontach. Niewiele osób czyta swoje kanały na YouTube codziennie - ale czytają znajomych w różnych sieciach społecznościowych!

Nie próbuj tworzyć wirusowego wideo. 99% wirusów pozyskuje się przypadkowo. Nie można przewidzieć, czy twoi widzowie będą tak przytłoczeni, że wyślą link do znajomych. Specjaliści od tworzenia treści wirusowych istnieją, ale nie gwarantują 100% sukcesu, a czasami trzeba kupić wyświetlenia do filmów szokujących. Po prostu spraw, aby był interesujący dla widzów, a pewnego dnia masz szczęście.

Tekst: Igor Denisov

Zdjęcie na okładce: //ygfamily.com/

Obejrzyj wideo: BORGORE & SIKDOPE - Unicorn Zombie Apocalypse Psy Trance Hard Remix By Alex D MONKEY TEMPO (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej