Chmura wiedzy

Dostosuj: jak „Specjalne miejsce” promuje tapety na zamówienie

Jewgienij Wołodin

Twórca sklepu z freskami
„Specjalne miejsce”

Kiedy moja żona i ja mieliśmy mieć dziecko i zastanawialiśmy się nad projektem pokoju dziecięcego, wpadłem na pomysł, aby zrobić fototapety. Potem zdecydowałem, że mogę skalować ten pomysł - przez długi czas chciałem zrobić coś, co da ludziom poczucie przydatności. Mieliśmy doświadczenie w stosowaniu obrazów na różnych powierzchniach: moją pierwszą firmą była agencja reklamowa. Kupiłem drukarki i znalazłem dostawców wysokiej jakości tapet, nie było to trudne - trudności zaczęły się dalej.

Zdecydowaliśmy się promować tapetę w standardowy sposób - przez Internet, a mianowicie Yandex.Direct, strony dla rodziców i fora tematyczne. Wydawali około 10 000 rubli miesięcznie na reklamę kontekstową, reszta - za darmo. Trzy miesiące później okazało się, że się nie opłaciło. Otrzymano tylko kilka zamówień.

Tapeta „Special Place” Tapeta „Special Place” Tapeta „Special Place” Tapeta „Special Place” Tapeta „Special Place” Tapeta „Special Place”

Potem zaczęliśmy dzwonić do salonów i sklepów sprzedających towary do naprawy. W dużych supermarketach, takich jak Leroy Merlin, odmówiono nam lub zaproponowano wprowadzenie gotowych bułek. Wystawiliśmy próbki, ale pracowaliśmy tylko na zamówienie, drukując tapety w tym rozmiarze i z obrazami, które chce klient.

Ale małe sklepy, w tym sieci handlowe, cieszyły się, że nas widzą. Prawie zawsze okazało się, że jako pierwsi zaoferowaliśmy im sprzedaż fototapet. Teraz mamy 23 punkty offline w Petersburgu („Świat tapet”, „Laverna House”) i jeszcze jedno w pięciu miastach - stoją tam nasze stojaki z próbkami. Nie ma konkurentów, z wyjątkiem Affresco, ale jest droższy, inny segment cenowy to 5 900-8 500 rubli za mkw. w stosunku do naszych 2 600 rubli za mkw.

 

W 2012 roku sprzedaliśmy tapety
więcej niż
za 1 milion rubli.

 

Poprzez kanał offline 99% zamówień trafia do „specjalnego miejsca”. Obecnie formalnie jest to nadal projekt agencji reklamowej, ale w 2013 r. Zostanie wydzielony jako niezależna firma.

Dlaczego Internet nie działał? Myślę, że nie ma jednego powodu. Po pierwsze, jeśli przebijesz fototapetę w Yandex, otrzymasz tysiąc ofert i witryn, które są trudne w nawigacji. A cena wejścia w pierwsze wiersze wydania jest zbyt wysoka. Po drugie, tapeta jest zawsze złożonym zakupem: przy wyborze ludzie często chcą je zobaczyć i poczuć, a także kupić coś do naprawy i dlatego wolą sklep offline. Morał: nie odrywaj się od rzeczywistości i spędzaj czas na reklamie kontekstowej i SEO, jeśli twoje towary są wyszukiwane w starych, dobrych sklepach ze sprzętem.

 

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej