Chmura wiedzy

Wtedy i teraz: główne różnice biznesmena z lat 90. od współczesnego przedsiębiorcy

Tenis

Pierwszy prezydent Rosji Borys Jelcyn zaszczepił modę do gry w tenisa. Dzięki niemu politycy i przedsiębiorcy zaczęli pojawiać się na korcie, a założyciele wymyślili nazwę firmy Wimm-Bill-Dann podczas wspólnego oglądania w barze turnieju tenisowego Wimbledon.

 

Narciarstwo zjazdowe

Długie święta noworoczne mogą potencjalnie zorganizować prawdziwe wakacje. Nic dziwnego, że wielu przedsiębiorców w tym czasie jeździ na nartach lub snowboardzie.

Komputer osobisty

Wielkogabarytowe wyposażenie biurowe - komputery, faksy, drukarki - było charakterystyczną cechą biura odnoszącego sukcesy.

 

Tablet

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i sprawdzać pocztę, nie musisz już iść do biura. Dzięki tabletom i laptopom możesz uczestniczyć w przepływie pracy z dowolnego miejsca.

Gotówka

„Kotlet” dolarów, zapinany elastyczną opaską, jest kolejnym znakiem lat 90., kiedy wiele transakcji miało charakter nieoficjalny, a umowy były zawierane zgodnie z koncepcjami.

 

Karty kredytowe

Stosy gotówki zastąpiono plastikiem. Karty można teraz płacić w Internecie oraz w sklepie w dowolnym miejscu na świecie.

Kieliszek whisky

Pojawiające się bary i restauracje stały się głównym miejscem spotkań i negocjacji biznesowych, a mocna wątroba stanowi ważną przewagę konkurencyjną.

 

Szklanka kawy

Zachodnie sieci gastronomiczne przybyły do ​​Rosji. Wielu stało się nawykiem, aby zabrać ze sobą kawę w drodze do pracy.

Papierosy

Dbając tylko o biznes i życie pewnego dnia, przedsiębiorcy z lat 90. chłodno zagrozili ich zdrowiu. Ich styl życia nie był zdrowy.

 

Hantle

W przeciwieństwie do swoich poprzedników biznesmeni nowej ery monitorują swoje zdrowie, chodzą na siłownię i starają się zachować formę.

Komórka

Pierwsze nieporęczne modele telefonów komórkowych były nie tylko wskaźnikiem statusu właściciela: biznesmeni potrzebowali coraz bardziej aktualnych informacji, a tradycyjny telefon stacjonarny już im nie odpowiadał.

 

Smartfon

Od kiedy Steve Jobs wprowadził pierwszy iPhone w 2007 roku, posiadanie takiego gadżetu stało się dobrą praktyką nie tylko wśród maniaków, ale także wśród przedsiębiorców nowej generacji.

Zegar

Złote „Rolexy” nakładają bohatera „Generacji P”, aby rzucać kurz w oczy klientów. Biznesmeni kupowali je ogólnie w tym samym celu - demonstracji bogactwa.

 

Loty

Wskaźnikiem sukcesu nie była dostępność drogich rzeczy, ale szerokie spojrzenie na świat. Wiele firm przyciągało inwestycje z zagranicy, ich założyciele poszli na studia MBA na najlepszych uniwersytetach na świecie.

Klucze do Mercedesa

Zanim stał się przedmiotem ośmieszenia, czarny Mercedes-600 był symbolem sukcesu i dobrobytu, prawdziwym obowiązkiem dla ówczesnych przedsiębiorców.

 

Kask motocyklowy

Z reprezentatywnego samochodu biznesmeni przeszczepiają motocykle. Nie chodzi o to, że muszą ominąć korki - hobby dla sportów ekstremalnych staje się jednym z najpopularniejszych sposobów na rozładowanie stresu.

Ilustracje: Natalya Osipova

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej