Chmura wiedzy

Zrób to wszystko: 5 sposobów wydajniejszej pracy

Zrób listę

Pierwsza wskazówka z serii „Jak nadążyć za wszystkim?” w dowolnej książce do zarządzania czasem - zapisz wszystko, co musisz zrobić. Atul Gavande, chirurg i pisarz, w swojej książce The Checklist Manifesto: How To Get Things Right, mówi, jak stworzyć idealną listę rzeczy do zrobienia. Jako przykład podaje listy kontrolne innych chirurgów, pilotów, inżynierów pracujących na budowach wieżowców. Dzień ich pracy od pierwszego do ostatniego kroku opisano w opisie stanowiska. Jeśli naruszą plan w co najmniej jednym punkcie, konsekwencje mogą być nieodwracalne.

Idealna lista rzeczy do zrobienia składa się z jasno określonych zadań. Ponadto, dla każdego przydzielonego określonego czasu. „Nie próbuj dzisiaj wyznaczać sobie 17 zadań, których wykonanie zajmie ci 24 godziny”, ostrzegła ekspertka ds. Zarządzania czasem Julia Morgenstein. Ustaw priorytety. Trzy pozycje na liście powinny zostać oznaczone jako najważniejsze - będą musiały zostać uzupełnione w ciągu dnia.

Zrelaksuj się

W rzeczywistości nikt nie pracuje 24 godziny na dobę, nawet jeśli stale pisze o tym na Facebooku. „Zaplanuj dzień tak, jakbyś miał tylko 5-6 godzin pracy” - radzi Dan Heinmeyer Hansson, duński programista w 37Signals, w swojej książce na temat działania startupów. Alan Pakin, prezes firmy Whatsnexx zajmującej się platformą marketingową, powtarza mu: „Są dni, kiedy w ogóle nie możesz pracować, i są takie, w których pracujesz 12 godzin bez przerwy. To normalne”.

Rób przerwy

Mózg męczy się bogactwem informacji, a po 40 minutach ciągłej pracy koncentracja zostaje utracona. Gdy po pewnym czasie przestaniesz odczuwać obsesyjny zapach (mózg decyduje, że to nie ma znaczenia i przestaje zwracać uwagę na smród), stracisz koncentrację, jeśli będziesz długo pracował nad jednym zadaniem. Raz na godzinę pozwól sobie wstać z krzesła i przejść się po biurze, wyjrzeć przez okno na kilka minut, zajrzeć na foto blog.

Sprawdź się pod koniec dnia

Zadania zaplanowane rano, w ciągu dnia, koniecznie zostaną uzupełnione szeregiem zadań, które należy wykonać natychmiast, pilnie, dziś, teraz. „Sam zarządzaj swoim dniem, nie pozwól, aby rządził nim dzień” - mówi Bob Compton, dyrektor generalny Vontoo. Pod koniec dnia nawykł, by spojrzeć na listę rzeczy do zrobienia sporządzoną rano. Jeśli trzy główne zadania okażą się niespełnione przed końcem godzin pracy, Compton pozostaje w biurze, dopóki nie ukończy pracy.

Weź psa

Współzałożyciel usługi zapier Mashup, Wade Foster, zgodził się pilnować psa swojego partnera kilka miesięcy temu, kiedy był na wakacjach. „Właściwie myślałem, że pies odwróci moją uwagę od pracy, ale okazało się, że jest odwrotnie: pomogło mi to być bardziej skuteczne” - mówi przedsiębiorca na swoim blogu. Po pierwsze, pies ułożył harmonogram Fostera, ponieważ pies żyje według własnego jasnego harmonogramu. Chodziła, jadła i grała w określonych porach. Po drugie przedsiębiorca zauważył, jak korzystnie wpływają na niego niewielkie przerwy w pracy. „Chodziliśmy z Tuńczykiem raz na kilka godzin i zauważyłem, jakie wspaniałe pomysły na pracę wychodzą z komputera” - chwali się. Teraz Foster przekonuje żonę do posiadania szczeniaka.

Zdjęcie: Andrei Lacatusu

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak zarabiać tańcząc zgiełk
Wykonane przeze mnie

Jak zarabiać tańcząc zgiełk

Zawodowi tancerze Anastasia Lokshina i Darik Lyon spotkali się na zajęciach mistrzowskich, popularnym tańcu w parach. Nastya jest dwukrotnym mistrzem Rosji, Darik jest pięciokrotnym mistrzem Szwajcarii i wicemistrzem Europy i świata. Wkrótce zdecydowali, że mogą rozwinąć zgiełk na całym świecie. Student inicjatywy Nastyi, Witalij Kryukow, podjął inicjatywę, aby pomóc w realizacji tego pomysłu.
Czytaj Więcej
TFT.aero: Flight Simulator for Advertising
Wykonane przeze mnie

TFT.aero: Flight Simulator for Advertising

Przedsiębiorca Jewgienij Juszczkin próbował zrealizować swoje dziecięce marzenie i stworzył symulator lotu w hangarze na Kutuzovsky Prospekt. Samochód zasłynął w kręgach entuzjastów lotnictwa i zaczął generować dochód. Teraz przychód z lotów TFT.aero w dobry weekend może wynosić 300 000 rubli. Jednocześnie Yushkin ma nadzieję zarabiać na sprzedaży swoich symulatorów firmom zainteresowanym reklamą - pierwszy nabywca został już znaleziony.
Czytaj Więcej
Jak zarabiać na dostawie raków
Wykonane przeze mnie

Jak zarabiać na dostawie raków

Cztery lata temu moskiewski biznesmen Andrei Smirnov, który instalował plastikowe okna i organizował wakacje, otworzył sklep internetowy z dostawą raków. Następnie wśród jego konkurentów były półlegalne firmy, które przewoziły towary w bagażnikach samochodów. Z czasem zaczął dostarczać raki do barów piwnych, restauracji i sklepów.
Czytaj Więcej
Quadro Electric: Po co budować zabawny biznes w poważnej branży
Wykonane przeze mnie

Quadro Electric: Po co budować zabawny biznes w poważnej branży

Petersburgers Vladimir Mlynchik, Artyom Denisov, Anton Krasilchuk i Dmitry Gurevich weszli na rynek pomiarów elektrycznych, koncentrując się na promocji w Internecie, dumpingu i audycie energii. Teraz ich firma zarabia około 50 milionów rubli rocznie; klientami są Gazprom, Łukoil, Lotnisko Pułkowo. BIZNESOWA KULA DATA OTWARCIA Energia Energia Budżet na wrzesień 2009 r. Na uruchomienie 20 000 rubli WITRYNA www.
Czytaj Więcej