Chmura wiedzy

Szkic projektu: 5 łatwych sposobów wykonania prototypu

Papier

Prototypowanie na papierze jest najbardziej elastyczną i najtańszą dostępną metodą. Aby to zrobić, potrzebujesz papieru, przezroczystej folii (w celu symulacji naciśnięcia kilku klawiszy i efektu podświetlenia), kart do wyświetlania okna dialogowego i widżetów, kolorowych piór i markerów oraz taśmy samoprzylepnej. Prawie każdą interakcję można prototypować w kilka minut, a także zmiany. Praktycznie nie ma bariery wejścia: każdy może to zrobić. Ponadto ta metoda doskonale nadaje się do współpracy.

Oczywiście papier ma swoje wady: nie zadziała, jeśli chcesz ocenić wpływ koloru na użyteczność aplikacji i inne subtelności wizualne. Ponadto praca będzie trudna, jeśli członkowie zespołu będą daleko od siebie. Aby rozwiązać ten problem, możesz użyć aplikacji Prototyping on Paper, która istnieje tylko dla iPhone'a. Umożliwia robienie zdjęć ekranów szkicowania, a następnie łączenie ich przez system łączy. Łącza są odpowiednio dołączane do tych części zdjęcia, w których narysowane są przyciski. Same papierowe prototypy mogą wyglądać inaczej: na przykład tak, tak, a nawet tak. Na powyższym filmie zespół Saatchi Moskwa robi to samo, tylko w celach reklamowych i na większą skalę.

Proto

Proto.io - usługa do tworzenia prototypów aplikacji na iPhone'a, iPada i Androida. Jego twórcy są szczególnie dumni z funkcjonalności Proto, która pozwala symulować różne rodzaje dotyku na ekranie dotykowym. Bardzo często programy do prototypowania (na przykład Solidify i Wireframe.cc) pozwalają po prostu tworzyć układy ekranu, ale to nie wystarczy, aby zrozumieć, jak dokładnie zachowa się aplikacja w rzeczywistości.

Proto dodaje interaktywność do układów. Najpierw użytkownik jest proszony o utworzenie układu ekranu za pomocą bogatej biblioteki elementów projektu, a następnie dodanie efektów do każdego elementu. Może to być przewijanie, powiększanie, przytrzymywanie, naciskanie, przesuwanie, obracanie i inne formy zaawansowanej animacji. Prototypy można testować w przeglądarce i na urządzeniach mobilnych. Istnieje 15-dniowy bezpłatny dostęp, a następnie możesz wybrać jeden z planów taryfowych, których koszt zaczyna się od 24 USD miesięcznie.

Powermockup

PowerMockup to wtyczka, która pozwala tworzyć prototypy w programie PowerPoint. Wygodne, łatwe w użyciu narzędzie bez dodatków i dodatkowych funkcji. Po jego zainstalowaniu w programie PowerPoint pojawia się nowy panel z zestawem setek elementów do stworzenia układu strony lub aplikacji. Elementy muszą być kolejno przenoszone na slajd.

Możliwe jest również tworzenie własnych elementów, dodawanie ich do biblioteki i udostępnianie ich innym użytkownikom. Wygodną funkcją jest wyszukiwanie elementów. Możesz wpisać nazwę wymaganego elementu w oknie wyszukiwania, a usługa pokaże możliwe opcje, w tym podobne w znaczeniu. PowerMockup współpracuje z Office 2007, 2010 i 2013. Licencja na program kosztuje 59,95 USD za użytkownika, cena dla grupy roboczej zależy od liczby osób.

Przewody

Usługa QuirkTools łączy trzy różne narzędzia: umożliwia projektowanie map witryn, obserwowanie wyglądu witryny na różnych urządzeniach oraz tworzenie układów stron dla przyszłej witryny lub aplikacji bezpośrednio w przeglądarce. Prosty, zgrabny interfejs „stworzony przez projektantów dla projektantów”, jak napisano na stronie. Jest to szablon, do którego dodawane są różne elementy: menu, okna, formularze, przyciski, ikony, tekst.

Możesz dołączyć komentarz do każdego elementu i tworzyć strony, które będą łączyły się i zapisywały w określonej kolejności. Główną cechą jest wygoda i prostota wspólnej pracy nad prototypem. Każdy projekt ma stały adres internetowy, który można udostępnić współpracownikom i klientom. Mogą wprowadzać zmiany lub dodawać komentarze i sugestie, które będą widoczne w czasie rzeczywistym. Usługa umożliwia jednoczesną pracę nad trzema projektami za darmo.

Rodzaj tekstu

Antypozycja jest odpowiednia dla tych, którzy nie chcą, aby ich prototyp wyglądał jak szorstki szkic, odzwierciedlający przybliżone położenie elementów na ekranie. Korzystając z tej usługi, możesz tworzyć pełnoprawne złożone interfejsy z dużą liczbą elementów i możliwością gry ze stylami.

Antypozycja jest dobra nie tylko ze względu na bogatą bibliotekę elementów dla systemów Windows, OS X, iOS i Android, którą można uzupełnić własną, ale także ze względu na fakt, że może ona uratować użytkownika przed rutyną poprzez niezależne wykonywanie tego samego rodzaju pracy. Oznacza to, że po zmianie jednego elementu usługa może automatycznie „dopasować” resztę układu do nowych warunków. Można również wyświetlić podgląd układu na różnych urządzeniach i wiele innych interesujących funkcji. Program kosztuje 189 USD. 30-dniowy bezpłatny dostęp, zniżka dla studentów.

Zdjęcie kredytowe: Lucas Zanotto

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej