Chmura wiedzy

Business Geek: najlepsze trendy dla startupów, list Bezos z Washington Post i inne hity tygodnia

Inc.: 4 trendy w startupach

Przedstawiciele publikacji wzięli udział w konferencji DreamIt Ventures, na której 15 nowych firm zaprezentowało swoje prezentacje i ujawniło aktualne trendy wśród startupów. Popularne są zwłaszcza usługi edukacyjne, B2B, projekty modowe i filantropijne start-upy, których celem nie jest zysk.

Tydzień biznesowy: Pavel Durov jako cel Kremla

W zeszłym tygodniu Businessweek opublikował duży artykuł na temat twórcy sieci społecznościowej VKontakte, Pavla Durova. Opowiada o zmianie składu akcjonariuszy sieci społecznościowej i tajemniczej osobowości jej założyciela. Autor nie był w stanie osobiście spotkać się z Durowem - jego rzecznik odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące firmy.

Business Insider: 14 nieoczywistych rzeczy, które możesz zrobić za pomocą iPada

Publikacja opracowała listę rzadko używanych funkcji iPada. Wśród nich - możliwość zdalnej pracy na komputerze domowym, przełączanie z aplikacji do aplikacji specjalnym gestem i używanie go jako telefonu.

Mashable: list Bezos do pracowników Washington Post

W tym tygodniu stało się wiadome, że założyciel sklepu internetowego Amazon, Jeff Bezos, kupił The Washington Post za 250 milionów dolarów. Mashable dostał list od Bezosa do personelu publikacji. Mówi w nim, że gazetą powinny kierować się interesami czytelników, a nie właścicieli, a także ważną rolę mediów w społeczeństwie.

Huffington Post: 11-letni twórca motyli

Publikacja opowiada o młodym przedsiębiorcy Mozay Bridges, który w wieku 11 lat otworzył firmę do produkcji muszek Mo's Bows. Wszystko zaczęło się od tego, że nie mógł znaleźć odpowiedniego motyla do swojego stroju, a jego babcia poradziła mi, abym sam zrobił akcesorium. Chłopiec postanowił z tego zrobić interes i zarobił 30 000 $ na motylach.

Businessweek: Dlaczego nowe hity zawodzą

W tym tygodniu firma Jamesa Camerona ogłosiła nadchodzącą kontynuację słynnego filmu Avatar z 2009 roku. Zamiast planowanych dwóch części kontynuacji, trzy zostaną wydane. Tymczasem wszystkie ostatnie hity z budżetem przekraczającym 150 milionów dolarów poniosły porażkę w kasie. Publikacja analizuje przyczyny i stwierdza, że ​​widzowie chętniej płacą pieniądze za historie, które już znają. Wszystkie części Avatara mają więc szansę na sukces.

The Verge: Dlaczego Google nie chroni haseł w Chrome

Justin Shuh, szef działu zabezpieczeń Chrome, mówi o tym, dlaczego hasła w przeglądarce Chrome są dość łatwe do rozpoznania. Jeśli uzyskujesz dostęp do komputera użytkownika, możesz bez wysiłku przejść do jego sieci społecznościowych i poczty. Pracownik Google wyjaśnia, że ​​to nie przypadek: w ten sposób użytkownicy nie mają fałszywego poczucia bezpieczeństwa.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej