Chmura wiedzy

Gratisy: 5 sposobów zarabiania na darmowej usłudze

Internauci niechętnie zgadzają się płacić za określoną usługę, preferując bezpłatne analogi. Co więcej, wiele firm dystrybuuje swoje produkty online, nie wymagając za nie żadnej zapłaty. Jak zarabiają? Na to pytanie odpowiadają użytkownicy serwisu dyskusyjnego Quora. Wybraliśmy najciekawsze sposoby zarabiania na bezpłatnych usługach internetowych.

 

Ważny patron

Jeśli Twoja usługa może być pośrednio przydatna dla rządu lub dużych organizacji, możesz poprosić ich o sponsorowanie projektu.

Jeśli projekt nie przyniesie rządowi żadnych korzyści, przystąp do programu afiliacyjnego tematycznie związanego z twoją usługą i przekonwertuj użytkowników na kupujących dla partnerów.

Model Gillette

Maszynki do golenia są sprzedawane taniej niż ich koszt, ponieważ firma zarabia na sprzedaży wymiennych ostrzy. Maszyny bez nich są bezużyteczne. Ten model można rozpowszechniać w Internecie: utwórz edytor tekstowy w chmurze i weź pieniądze na zapisanie pliku na komputerze lub możesz sprzedać aplikację na iPhone'a, która zapewnia drogi dostęp do tych danych.

Opłata za prace domowe

Dystrybuuj produkt za darmo, ale żądaj pieniędzy, jeśli częstotliwość użytkowania przekroczy określony limit, np. Dropbox i inne usługi przechowywania. Możesz także zażądać pieniędzy na wsparcie techniczne, instalację i dostosowanie. Większość programów typu open source korzysta z tego modelu.

A twórca gier Zynga poszedł jeszcze dalej: poprzez swoją aplikację sprzedaje rzeczy, które pomagają użytkownikom awansować w grze.

Darmowa przynęta

Sprzedaj produkt za darmo, aby promować droższe produkty w tym samym segmencie. Na przykład na stronie internetowej firmy finansowej można znaleźć notowania giełdowe za darmo, ale trzeba będzie zapłacić za raporty o stanie różnych sektorów rynku.

Możesz także skorzystać z bezpłatnych usług, aby uzyskać dobre recenzje konsumenckie lub komunikaty prasowe. Pomoże to firmie rozwijać markę i zarabiać w przyszłości, sprzedając droższe produkty.

Sprzedaż Google

Możesz stworzyć dużą bazę użytkowników, która przyciągnie dużych kupujących, takich jak Microsoft lub Google, którzy chcą jej używać do promowania swoich produktów premium.

Zdjęcie: Tim Berg i Rebekah Myers

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland
Weekend

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland

Wystawa Abstrakty radzieckiego hałasu Wystawa-prezentacja interdyscyplinarnego projektu austriackiego artysty i kuratora Aleksandra Felcha, który od dawna mieszka w Petersburgu i gromadzi swego rodzaju archiwum radzieckich artefaktów, takich jak taśmy analogowe wyprodukowane pod koniec lat 80., losowe fotografie, nagrania dźwiękowe hałasu miejskiego, a także dokumentację wideo własnych akcji i występów.
Czytaj Więcej