Chmura wiedzy

Umrzyj, ale nie teraz: 5 aplikacji dla zdrowych nawyków

LiftWedług różnych źródeł stabilne kształtowanie się nawyku wymaga od 21 do 60 dni codziennego powtarzania. Lift to najpopularniejsza aplikacja do budowania dobrych nawyków. Jego główną zaletą jest to, że nie trzeba samodzielnie radzić sobie z przydzielonymi zadaniami, ale z tymi, którzy rozumieją, jak trudne jest to dla Ciebie. Moralne wsparcie osób o podobnych poglądach jest szczególnie tym, czego brakuje osobom, które zdecydowały się rzucić palenie, regularnie jeździć lub uczyć się języka.

Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik jest proszony o wybranie z szerokiej gamy nawyków, które chciałby kształtować. Każdy nawyk ma już społeczność ludzi, którzy próbują go rozwinąć. Po wybraniu celu użytkownik zaczyna być oznaczany za każdym razem, gdy zrobił coś, aby go osiągnąć. Na przykład, jeśli zdecyduje się wstać o świcie, to budząc się, naprawia to w aplikacji, a inni użytkownicy tej społeczności chwalą go. Lift również śledzi statystyki sukcesu i wysyła motywujące przypomnienia.

IDoneThis


Poważnym problemem związanym z kształtowaniem dobrego nawyku jest ciągłe odkładanie tej sprawy na później. Mijają miesiące i lata, a człowiek odwleka wszystko, nie zauważając, ile czasu już stracił. Świetnym sposobem na poradzenie sobie z tym jest rejestrowanie swoich działań w prosty, zrozumiały wizualnie sposób. Usługa iDoneThis wysyła do użytkownika list z jednym pytaniem: „Co dzisiaj zrobiłeś?”

Użytkownik odpowiada na to, a usługa dodaje odpowiedź do kalendarza, który można wyświetlić na stronie internetowej usługi, w telefonie lub w Kalendarzu Google. Szczególnie motywowany przeglądaniem kalendarza po miesiącu lub sześciu miesiącach. Staje się oczywiste, że niektóre plany poprawy życia pozostały planami.

Następnie nocne pytanie staje się zachętą do jutrzejszego wybiegania lub rozpoczęcia pracy nad własnym projektem. Ogólnie rzecz biorąc, iDoneThis nie pozycjonuje się jako usługa dla singli, ale jako asystent pracy zespołowej. Możesz utworzyć wspólny kalendarz dla zespołu, aby wszyscy w firmie rozumieli, nad czym pracują teraz inni.

Równowaga wodnaWaterBalance pozwala śledzić wodę, którą pijesz. Jak wiadomo, aby utrzymać równowagę wodną, ​​osoba, w zależności od swojej aktywności fizycznej, musi pić około dwóch do trzech litrów wody dziennie. Jeśli zadajesz sobie to pytanie, bardzo trudno jest śledzić ilość zużytej wody. WaterBalance dba o to. Najpierw użytkownik musi skonfigurować aplikację dla siebie. Wybierz płeć, wiek, wzrost i wagę. Następnie powinieneś podać przybliżony tryb dnia, a także czas, kiedy idziesz na trening.

Następnie zobaczysz zdjęcie przedstawiające sylwetkę osoby, która będzie wypełniona wodą podczas dodawania danych do aplikacji. Każdego dnia wskaźniki wody pitnej są resetowane, ale są przechowywane w statystykach, a po chwili można zobaczyć wykres częstotliwości picia. Co ważne - aplikacja rejestruje nie tylko pijaną wodę, ale także herbatę, kawę, napoje gazowane, czyli napoje, które obniżają poziom bilansu wodnego.

Rusza sięDla tych, którzy nie są jeszcze gotowi na zakup bransoletki fitness Jawbone Up, ale chcą przyzwyczaić się do większej ilości ruchu, odpowiednia jest bezpłatna aplikacja Moves. Rejestruje, ile czasu dziennie chodziłeś i jeździłeś na rowerze oraz ile siedziałeś w jednym miejscu. Pracownik biurowy siedzi średnio dłużej niż 10 godzin dziennie. Aplikacja przypomni Ci, że nadszedł czas, aby się rozciągnąć, wstać ze stołu i iść. Może także zapewnić nową, dłuższą drogę do biura. Twórcy obiecują w przyszłości dodać elementy społecznościowe i gry do płatnej wersji produktu.

Cykl snuDobry sen to najważniejszy nawyk skutecznego funkcjonowania mózgu. Niewiele rzeczy przeszkadza w produktywnej pracy, takich jak brak snu. Jednak naukowcy uważają, że najważniejsze nie jest to, jak długo spałeś, ale w jakiej fazie snu się obudziłeś. Fazy ​​wolnego i szybkiego snu zmieniają się kilka razy w ciągu nocy. Idealny czas na przebudzenie to początek lub koniec szybkiej fazy snu. Aplikacja Cykl snu to budzik, który budzi Cię we właściwym czasie.

Jedyne, co jest od ciebie wymagane, to ustawić przybliżony czas, w którym chcesz się obudzić i postawić telefon obok poduszki. Na różnych etapach snu osoba porusza się na różne sposoby, aplikacja używa akcelerometru iPhone'a, rejestrując twoje ruchy i na podstawie tego decyduje, kiedy lepiej się obudzić. Główną wadą jest to, że aplikacja działa tylko wtedy, gdy ekran jest włączony, więc wymaga dużo energii.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”
Cotygodniowe rabaty

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”

Rabaty Yoox Kolejna promocja zagranicznego punktu internetowego: do 22 października włącznie, 25% zniżki na imponującą ilość towarów. Poszukaj produktów oznaczonych „dodatkowe 25% zniżki”, rabat aktywowany jest w sekcji „Moje zakupy”. Ponadto EMS jest nadal bezpłatny. Imago moskiewska marka odzieży damskiej w eleganckim formacie casual ogłosiła dwudniową kampanię z 40% rabatem na kolekcję jesienną.
Czytaj Więcej
Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym
Cotygodniowe rabaty

Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym

Co tydzień Life around dowiaduje się, co nowego w Moskwie i sklepach internetowych, i mówi o tym, gdzie możesz teraz skorzystać z rabatów i promocji. W nowym wydaniu - dziesięć niedrogich sklepów, w których można teraz znaleźć wyprzedaż sezonową. Zara Home - do 60% Zarahome.com Sprzedaż w Zara Home to już drugi miesiąc.
Czytaj Więcej