Chmura wiedzy

Załóż firmę: Płatny parking

Problem transportu - przeradzający się w zapaść transportową - jest bardzo dotkliwy w każdym większym mieście. Niemniej jednak w Moskwie i Petersburgu jest niewiele prywatnych parkingów komercyjnych: trudno jest znaleźć klientów gotowych zapłacić za to, co można uzyskać za darmo. Jednak nowa polityka władz miasta, zakazująca bezpłatnego parkowania na ulicach, może przyczynić się do rozwoju parkingów komercyjnych, powiedział Mikhail Blinkin, dyrektor Instytutu Ekonomiki Transportu i Polityki Transportowej Wyższej Szkoły Ekonomicznej.

Stworzenie własnego parkingu to kwestia wymagająca długich przygotowań, aw niektórych przypadkach poważnych inwestycji. Zanim otworzysz prywatny parking, musisz dokładnie przestudiować jego znaczenie w przyszłości: przesłuchać mieszkańców sąsiednich domów lub biur. Jeśli są klienci, możesz polegać na zwrocie kosztów zwykłego parkowania w ciągu roku lub dwóch oraz wielopoziomowego parkowania w ciągu pięciu lat (z obliczenia kosztu godziny od 50 rubli, dzień od 200 rubli; ceny samochodów od 600 000 rubli z opłatą miesięczną 2000 rubli miesięcznie).

Teren i lokal

Po zbadaniu potencjalnego popytu będziesz musiał odebrać parking. Prawdopodobnie będzie z tym wiele problemów, ponieważ w dużych miastach nie ma tak wielu nieużytków nie przeznaczonych na rozwój. Miejsce parkingowe będzie zależeć od liczby miejsc parkingowych, obliczenia są następujące: na parkingu poziomym na samochód osobowy przeznaczono 40 m2, w pionie wielopoziomowym - 20 m2. Wybierając miejsce, należy wziąć pod uwagę zakaz budowy parkingów w promieniu 50 m od budynków mieszkalnych. Najlepiej jest udać się do administracji powiatowej i przedstawić się jako inwestor, dowiedzieć się, gdzie grunty należące do miasta mogą być odpowiednie pod budowę parkingu. Ponieważ problem transportu jest bardzo dotkliwy w Moskwie i innych dużych miastach, władze miasta obiecują preferencyjne warunki wynajmu dla właścicieli płatnych parkingów.

Do parkowania poziomego na 100 samochodów potrzebujesz działki o powierzchni 4000 m2a pionowy parking wielopoziomowy zmieści się w połowie powierzchni. Grunty będące własnością miasta lub gminy będą tańsze. Ponadto, zawierając długoterminową umowę najmu z władzami miasta, zabezpieczysz się (oczywiście nie w 100%) przed możliwym zajęciem firmy przez właściciela witryny.

Należy pamiętać, że w Moskwie możliwości dzierżawy gruntów przez osoby fizyczne lub prawne reguluje prawo użytkowania gruntów - nie można zostać najemcą bez wygrania konkursu. Możesz zapoznać się z warunkami przetargów na specjalnej stronie internetowej lub na stronie prefektur dzielnic miasta.

Roczny koszt wynajmu odpowiedniej działki budowlanej w dzielnicy mieszkalnej w Moskwie może kosztować 1-5 milionów rubli. Ponadto, jak już wspomniano powyżej, administracja powiatowa może poczynić znaczne ustępstwa najemcy, który jest gotowy zainwestować w poprawę infrastruktury transportowej. Prywatni właściciele dużych działek oferują wynajem w bardzo różnych cenach - od 70 rubli za mdo 2000 rubli na mrocznie.

Jeśli zdecydujesz się na budowę poziomego parkingu, maksimum, które będziesz musiał zbudować na jego terytorium, to budka bezpieczeństwa, słupy oświetleniowe i wiaty samochodowe. Koszty w tym przypadku nie są bardzo duże (patrz tabela poniżej).

Dokumenty

Aby sporządzić umowę najmu długoterminowego (49 lat), musisz zebrać szereg dokumentów. W tym będziesz potrzebować planu przyszłego parkowania. Potrzebna jest także koordynacja parkowania w Rospotrebnadzor i policji drogowej. Dokumentacja projektowa powinna być uzgodniona z gminą, Mosvodokanal, organizacjami sieciowymi branży elektroenergetycznej i ochrony przeciwpożarowej. Kancelarie przejmują całą pracę koordynacyjną; ich usługi mogą kosztować 100 000–300 000 rubli.

Inne wydatki

Personel

Koszty wynagrodzenia trzech lub czterech strażników wyniosą około 80 000-100 000 rubli miesięcznie. Możesz zaoferować klientom automatyczną instalację, diagnostykę itp. W takim przypadku będziesz musiał również zatrudnić mechanika samochodowego.

Wyposażenie

Szatnia będzie kosztować 25 000-50 000 rubli, montaż i podłączenie jednej lampy - około 2000 rubli, wiata samochodowa na jeden samochód z zakupem hurtowym - około 1500 rubli. Jeśli zamierzasz zbudować wielopoziomowy zautomatyzowany kompleks, będziesz musiał zamówić projekty i instalację od wyspecjalizowanej firmy. Ceny różnią się w zależności od wielkości kompleksu, ale w każdym razie będzie musiał zainwestować kilkadziesiąt milionów rubli.

Koszty zmienne

Asfalt należy traktować specjalnym sorbentem, który pochłania produkty ropopochodne. Będzie musiał być aktualizowany co kilka miesięcy. Należy również wziąć pod uwagę koszty energii elektrycznej i podatek gruntowy. Łącznie koszty te mogą wynieść 200 000 rubli miesięcznie.

Promocja

Podczas gdy w fazie przygotowawczej zbadasz popyt, najprawdopodobniej będziesz w stanie powiadomić większość przyszłych klientów. Możesz wydrukować ulotki i dołączyć je do samochodów zaparkowanych na podwórku. Musisz upewnić się, że Twój parking jest uwzględniony w planach miasta i mapach, w tym w Internecie.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu materiału doradcy naukowego Instytutu Transportu Federacji Rosyjskiej Michaiła Blinkina, firmy Stimeks, firmy Parking-M-Group

Ilustracje: Natalya Osipova

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

6 niezwykłych Olivier
Przepisy szefa kuchni

6 niezwykłych Olivier

Ani jeden świąteczny stół nie jest kompletny bez głównej sałatki świątecznej Olivier. Zebraliśmy wybór sześciu niezwykłych przepisów na tradycyjną sałatkę, aby nieco urozmaicić klasyczne danie. Olivier z krabem i czerwonym kawiorem szefa kuchni restauracji Food Embassy Składniki: Kiszony ogórek - 20 g Świeży ogórek - 20 g Jajko kurze - ½ szt.
Czytaj Więcej
Makaron warzywny
Przepisy szefa kuchni

Makaron warzywny

Siergiej Besedin, szef kuchni kawiarni i sklepu Gorod-Sad, urodził się 20 czerwca 1986 r. W mieście Dmitrow w obwodzie moskiewskim. Unlearned w Dmitrov College z dyplomem z mechaniki samochodowej. Ponadto w 2004 roku ukończył kursy w Moskiewskim Kolegium Biznesu z dyplomem kulinarnej czwartej klasy, ale ostatecznie przeniósł się do Moskwy sześć lat temu.
Czytaj Więcej
W okolicy Burger Life
Przepisy szefa kuchni

W okolicy Burger Life

W ubiegłym tygodniu w restauracjach Burger Heroes pojawiło się nasze charakterystyczne życie wokół burgera, którego możesz spróbować do 6 grudnia. Mówimy ci, jak gotować w domu. Burger Life around Burger Heroes przepis szefa kuchni Piotr Rabchevsky Nadzienie grzybowe Składniki Gotowane borowiki - 700 g Rafinowana czerwona cebula - 200 g Olej roślinny - 50 g Śmietanka 22% zawartości tłuszczu - 300 g Świeży rafinowany czosnek - 4 g Sól - 3 g Czarna mielona pieprz - 1 g Przygotowanie Grzyby Porcini oczyścić z piasku, spłukać i gotować w osolonej wodzie przez 30-40 minut, usuwając pianę.
Czytaj Więcej
 Trzy przepisy na chude owsianki
Przepisy szefa kuchni

Trzy przepisy na chude owsianki

Najczęściej przyzwyczajamy się do jedzenia owsianki rano, ale w rzeczywistości może to być pełne i ciekawe danie główne na lunch i kolację. Poprosiliśmy szefów kuchni moskiewskich restauracji o podzielenie się z nami przepisami na różne chude kaszki, z którymi możesz zacząć eksperymentować ze zbożami. Owsianka z soczewicą z warzywami na parze szefa kuchni restauracji Ruski Alexander Volkov-Miedwiediew Składniki na 4 porcje: Soczewica sucha - 250 g Marchew - 70 g Cebula - 70 g Łodyga selera - 70 g Suszone pomidory - 100 g Rukola - 10 g Śmietana: Korzeń selera - 50 g Ziemniaki - 50 g Cebula - 50 g Marchewka - 50 g Bulion warzywny - 100 g Sposób przygotowania: Soczewica jest prawie gotowana do zagotowania w bulionie warzywnym.
Czytaj Więcej