Chmura wiedzy

9 cytatów o technologicznym impasie przyszłości z serii „Black Mirror” (Black Mirror)

Sześć odcinków serialu obecnie wydanych nie jest powiązanych ani z bohaterami, ani z fabułą. Mają tylko jeden motyw jednoczący: nowe technologie. Ślepe zaułki, do których prowadzą dana osoba, bez końca marszczą brwi i zastanawiają się. Każda seria jest bardziej pesymistyczna niż poprzednia, ale nie można oderwać się od oglądania - jak z lustra, w którym można zobaczyć własną przyszłość.

Miłość to blef. To jest jak chodzenie do teatru: oboje płacicie dużo pieniędzy, aby rozpieszczać się przez cały wieczór. Ale kiedy zostaniesz zapytany, czy ci się podobało, odpowiesz: „Tak, to było po prostu cudowne!”

(Na pogrzebie) Znam jedną firmę, która może pomóc. Pomogło mi to. Mogę rozmawiać ze zmarłym krewnym. Nie bój się, to nie jest jakiś spirytystyczny nonsens. Ciągle spędzał czas w Internecie, więc dla ciebie to idealna opcja, nie zauważysz różnicy. To wciąż wersja beta, ale mam zaproszenie.

Wpisujesz czyjeś nazwisko w programie, który wyświetla całą historię jego działań online. Wszystkie „statusy” na Facebooku, „tweety”, wszystkie posty publiczne. System odpowiada tak jak on. Po prostu powiedz mu: „Cześć”. Jeśli się zaangażujesz, uzyskasz dostęp do jego osobistej poczty e-mail.

„Może powinienem coś rozgrzać?”

- jesz

„Nie, nie potrzebuję jedzenia, ale mogę przeżuć i przełknąć, jeśli jesteś taki spokojny”.

- No dobrze, nic! Będę jechał sam przez całą drogę, potem wezmę jeden samochód i wrócę. Jeden

„I tylko ja muszę zrobić śniadanie”.

- Och, przestań, mam szmaty w sercu!

„Jesteś zły dla człowieka, któremu się udało”.

„Wypowiadam błękitnego niedźwiedzia”. Jeśli to jest sukces, wszyscy jesteśmy skazani na zagładę.

„Monroe wniosła przeciwko nam skargę.” Szczerze, jako dziecko.

„A to…?”

- Dobrze. W dzisiejszych czasach tak trudno jest zrobić zamieszanie.
Jeśli się okaże, to świetnie.

- Czy były w przeszłości zdarzenia, które teoretycznie mogłyby stwarzać problemy?

- nie Chyba że popełniłem serię morderstw w latach 1999-2003.
A poza tym - nic.

- Nie mam takich funduszy - 12 milionów na udział! Ledwo mogę związać koniec z końcem. Wiem, że ludzie dają z siebie ostatni, aby wejść na scenę i Salma się udało, ale lepiej zostawię to tak, jak jest.

- Zapłacę wszystkie 12 milionów. Mam dodatkowe.

- Dodatkowe 12 milionów?

- Poważnie! Mój brat mnie zostawił.

- Czy ma swój własny kanał telewizyjny?

- Nie, zmarł rok temu, a jego dochód przez sześć miesięcy został przekazany mi.

- Więc kup sobie coś!

Co? Nowe buty do twojego awatara?

„Nie wiem” Odśwież swój mózg lub kup znajomego na ścianie. Są gotowi wysłuchać wszystkiego o twoich problemach, uporządkować twoje marzenia. Są świetnymi doradcami.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej