Chmura wiedzy

Załóż firmę: Taxi Service

Decydując się na utworzenie usługi taksówkowej, musisz zdecydować o jej formacie. Dostępne są następujące opcje: zrób to sam - stwórz flotę, zrekrutuj kierowców, utwórz usługę wysyłkową i rozpocznij pracę - lub przenieś niektóre z tych funkcji do zewnętrznych wykonawców. Pierwsza opcja jest bardziej odpowiednia dla tych, którzy mają środki i chęć do pracy poza Moskwą: rynek w regionach, nawet w milionach miast, wciąż nie jest nasycony i dziki. Tworząc własną flotę na nasyconym rynku, możesz skoncentrować się na usługach reprezentatywnych: mając dobre samochody i uprzejmy kierowca, nie jest trudno zawrzeć umowy z dużymi firmami i przetransportować ich pracowników do ich domów lub towarzyszyć im na lotniskach. Stworzenie nawet małej floty 3-4 samochodów będzie kosztować nie mniej niż 1 milion rubli (w zależności od zakupu samochodów na kredyt lub zakupu w leasingu).

Stanie się pośrednikiem jest znacznie łatwiejsze i tańsze.. Próg wejścia jest minimalny, możesz utrzymać w granicach 100 000 rubli - wystarczy kupić sprzęt, który pozwala przyjmować zamówienia. Usługi wysyłkowe, które zawarły umowy ze sterownikami IP, mogą zostać partnerami serwisowymi, takimi jak Yandex.Taxi. Warto jednak wziąć pod uwagę, że na przykład rynek moskiewski jest bardzo nasycony takimi ofertami. Gracze ciągle wyrzucają, zwabiają swoich kierowców i knują. Okresy zwrotu w obu przypadkach zależą od rynku. Uważa się, że przy udanym zestawie okoliczności każdy taksówkarz może zarobić do 100 000 rubli miesięcznie. Jednocześnie floty samochodowe często zawierają umowę najmu z kierowcami - wynajmują samochody, a biura wysyłkowe pobierają procent z ukończonego zamówienia (15% to średnia dla rynku).

Pokój

Jeśli zamierzasz wyposażyć pokój kontrolny, przejdź do wymagań SanPiN, regulujących pracę z komputerami. Należy postępować zgodnie z faktem, że przy niespójnej obecności personelu w miejscu pracy należy każdemu dyspozytorowi przydzielić 1,5 m2, na stałej - 4,5 m2 . Flotę pojazdów można umieścić w strefie przemysłowej, wynajmując miejsce parkingowe, możesz stworzyć własne centrum serwisowe na podstawie floty pojazdów lub znajdować się obok istniejącej. Pomieszczenia biurowe floty podlegają standardowym wymaganiom technicznym. Nie zapomnij wyposażyć toalety dla kierowców.

Flota samochodowa

Istnieją cztery sposoby utworzenia floty samochodowej: kupuj samochody do nieruchomości i rejestruj je w LLC, wynajmuj samochody, wynajmuj samochody bez kierowcy na krótki czas lub zawrzyj umowy z właścicielami własnych samochodów. Schematy te można łączyć.

Leasing pozwoli obniżyć koszty założenia przedsiębiorstwa poprzez rozciągnięcie ich na cały okres obowiązywania umowy w formie miesięcznych płatności. Pozwala zaoszczędzić na podatkach, ponieważ samochody nie mogą być rozliczane w bilansie przedsiębiorstwa, ale mogą być przekazywane jako własność leasingodawcy. Doradca magazynu Lawyer podaje przykład sprzętu o wartości 12 milionów rubli, który pokazuje, że skuteczność leasingu w porównaniu z zakupem sprzętu na własny koszt wynosi ponad 3 miliony rubli, w porównaniu z zakupem sprzętu na kredyt - ponad 1 milion rubli, dzięki optymalizacja podatkowa.

Jednak ta technika ma swoje wady: z reguły koszt leasingu jest nadal wyższy niż cena samochodu, nawet przy zakupie na kredyt, więc przed zawarciem umowy dokładnie obliczysz wszystkie zalety i wady. Ponadto, nie mając w bilansie samochodów, nie będziesz musiał niczego składać w razie potrzeby.

W każdym razie pierwsze dwa programy sugerują, że jesteś właścicielem mieszkania lub innych aktywów i masz dobrą historię kredytową, w przeciwnym razie banki i leasingodawcy nie skontaktują się z tobą. Obie te opcje tworzenia floty wymagają długoterminowego zaangażowania, a jeśli wszystko się nie powiedzie, nie możesz po prostu zabrać i zwrócić wszystkich samochodów w ciągu trzech miesięcy. Tego rodzaju ryzyko jest pozbawione systemu wynajmu samochodów i zawarcia umowy z właścicielami kierowców.

Dokumenty

Podczas rejestracji adresu IP i LLC należy wybrać OKVED 60.22 (taksówka). Jeśli zarejestrujesz adres IP i utworzysz niewielką usługę, której liczba personelu nie przekroczy 15 osób, możesz uzyskać patent na pracę i zaoszczędzić na podatkach.

Zgodnie z ustawą federalną nr 69, która weszła w życie 1 września 2011 r., Wszystkie floty i indywidualni przedsiębiorcy muszą posiadać licencję na świadczenie usług transportu pasażerskiego. W celu uzyskania licencji wnioskodawca musi złożyć wyciąg z Unified State Rejestr of Legal Entities lub USRIP, kopię TCP pojazdu, paszport wnioskodawcy, a także umowę leasingu samochodu, jeśli jest on wynajęty. Każde zezwolenie wydawane jest na określony samochód i jest ważne tylko w jednym regionie.

Niektóre regiony wprowadzają dodatkowe zasady. Na przykład w Petersburgu zakup samochodu wymaga rejestracji floty samochodowej.

Jeśli zostaniesz pośrednikiem między pasażerem a kierowcą, wystarczy zarejestrować się jako osoba prawna i zawrzeć umowy z kierowcami, w których kierowcy pojawią się jako agenci podatkowi.

 

Inne wydatki

Personel

Prawo nakłada na taksówkarzy następujące wymagania: trzyletnie doświadczenie i badanie lekarskie przed wejściem na linię. Floty taksówek i usługi wysyłkowe mają swoje własne standardy, które zwykle sprowadzają się do odpowiedniego zachowania i zgrabnego wyglądu. Jeśli pracujesz z kierowcami w systemie wynajmu samochodu lub zawierasz umowy z właścicielami samochodów, nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na wynagrodzenia kierowców. Praca dyspozytora jest szacowana na 20 000–40 000 rubli, w zależności od kwalifikacji, doświadczenia zawodowego i obciążenia pracą. Nawiasem mówiąc, dyspozytorzy mogą pracować z domu. Zmniejszy to koszty biura, sprzątania itp.

Wyposażeniei koszty stałe

W ciągu ostatnich kilku lat na rynku pojawiło się wiele rozwiązań dla usług taksówkowych. Wiele firm oferuje niewielką miesięczną opłatę (20 000-30 000 rubli miesięcznie), aby zainstalować niezbędny sprzęt do call center, śledzić zamówienia i generować statystyki. W przypadku dużych usług istnieją bardziej wyrafinowane i odpowiednio droższe odpowiedniki. Nie musisz sam pisać oprogramowania.

Utrzymanie jednego nowego samochodu we flocie może kosztować średnio 3000–5000 rubli miesięcznie.

Promocja

Własna strona internetowa, reklama w formie ulotek w restauracjach i barach, kupowanie banerów w sieciach społecznościowych i inwestowanie w SEO może kosztować nieskończenie wiele. Partnerstwo z usługami takimi jak Yandex.Money (5% prowizji za każde zamówienie) zmniejszy Twój zysk, ale zwiększy liczbę podróży i zwiększy świadomość marki.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu materiału Yellow Taxi Taxi Service, A2B, SeDi

Ilustracje: Natalya Osipova

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej