Chmura wiedzy

Wysłane w ten sposób: Jak zrobić dyskretną i skuteczną dystrybucję SMS

Według badań J'son & Partners Consulting w 2013 r. Rosyjski rynek SMS wzrósł o 70% do 101 mln USD. Wzrostowi rynku towarzyszył rozwój marketingu mobilnego, różnych programów lojalnościowych i mobilnych usług płatniczych.

Zwiększyła się również liczba reklam SMS, w tym spamu. Operatorzy komórkowi wprowadzają już różne metody radzenia sobie z tym problemem. Pod koniec ubiegłego roku MegaFon, MTS i Tele2 zaczęły blokować przychodzące wiadomości SMS od krótkich i alfanumerycznych znaków oraz agregatorów SMS, które nie mają umów z operatorem. Blokowanie było przyczyną sporów antymonopolowych z powodu skarg na jednoczesny wzrost taryf dla biuletynów. H&F postanowił dowiedzieć się, co dzieje się teraz z rynkiem i jak zwiększyć skuteczność reklam SMS.

Evgeny KRUGLOV

CEO MobiGear LLC

Aktywne firmy wysyłające SMS-y na rynku rosyjskim działają od pięciu do siedmiu lat. Wyspecjalizowane agencje reklamowe współpracują z markami, a marki w ciągu ostatnich kilku lat aktywnie i uczciwie gromadzą dane klientów.

W przypadku marek ta forma komunikacji jest często bardzo skuteczna: dzięki wysyłaniu wiadomości SMS możliwy jest bezpośredni kontakt z kupującym. Wiadomość dociera do określonego numeru, a dziś, jak wiadomo, telefon komórkowy jest już kontynuacją rozdania. Gdy dana osoba otrzymuje SMS, odbywa się bardzo osobista komunikacja, poza tym nie można go przegapić, w przeciwieństwie do wiadomości e-mail.

Rozwój rynku wysyłek SMS wiąże się również z rozwojem usług płatniczych. Na przykład dwa lata temu bankowe powiadomienia SMS były raczej wyjątkiem. Dziś nie można sobie wyobrazić banku, który nie zapewnia takiej usługi.

Mówiąc, że operatorzy zaczęli walczyć ze spamem i zmienić warunki świadczenia usług, w rzeczywistości najprawdopodobniej spowoduje wzrost kosztów wysyłki. Aby nie marnować pieniędzy na próżno, warto przestrzegać tych prostych zasad.

Nie nadużywaj częstotliwości dystrybucji

Ostatnia głośna historia o tym, jak firma nie przestrzegała tej zasady, związana jest z siecią sklepów L'Etoile. Kupujący złożył skargę do FAS, ponieważ firma nadal wysyłała jej wiadomości, nawet po odmowie. W rezultacie FAS zakazał dystrybucji reklam SMS w sieci L'Etoile wśród abonentów MTS, którzy nie wyrazili zgody.

 

Sugestie powinny być interesujące.a najlepiej tematyczne

Kiedy palacz otrzyma wiadomość, że można kupić pewną markę papierosów i wziąć udział w losowaniu nagród, prawdopodobnie go użyje. Papierosy są materiałami eksploatacyjnymi, konsument nadal jechałby za nimi do sklepu, więc oferta SMS nie wymaga od niego dodatkowych działań. Innym przykładem jest oferta zakupu trzech paczek kawy i wzięcia udziału w akcji. Mężczyzna zamierzał kupić kawę, ale nie ma znaczenia, ile i ile, a teraz istnieje dodatkowa motywacja do zastosowania do marki, która powiadomiła go SMS-em. Takie mailingi działają szczególnie dobrze przed świętami.

 

Wiadomości powinny być proste, jasnei niezbyt długo

I również istotne. Obecnie wielu regularnie otrzymuje spam z taksówki, ale nie wszyscy korzystają z tego biuletynu. Wiele osób bierze taksówkę co sześć miesięcy, a następnie regularnie otrzymuje powiadomienia SMS. Evda, po kilku miesiącach nagle decyduje się znów złapać taksówkę, taki użytkownik zapamięta raz otrzymaną wiadomość - po prostu podniesie rękę i złapie samochód.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

6 niezwykłych Olivier
Przepisy szefa kuchni

6 niezwykłych Olivier

Ani jeden świąteczny stół nie jest kompletny bez głównej sałatki świątecznej Olivier. Zebraliśmy wybór sześciu niezwykłych przepisów na tradycyjną sałatkę, aby nieco urozmaicić klasyczne danie. Olivier z krabem i czerwonym kawiorem szefa kuchni restauracji Food Embassy Składniki: Kiszony ogórek - 20 g Świeży ogórek - 20 g Jajko kurze - ½ szt.
Czytaj Więcej
Makaron warzywny
Przepisy szefa kuchni

Makaron warzywny

Siergiej Besedin, szef kuchni kawiarni i sklepu Gorod-Sad, urodził się 20 czerwca 1986 r. W mieście Dmitrow w obwodzie moskiewskim. Unlearned w Dmitrov College z dyplomem z mechaniki samochodowej. Ponadto w 2004 roku ukończył kursy w Moskiewskim Kolegium Biznesu z dyplomem kulinarnej czwartej klasy, ale ostatecznie przeniósł się do Moskwy sześć lat temu.
Czytaj Więcej
W okolicy Burger Life
Przepisy szefa kuchni

W okolicy Burger Life

W ubiegłym tygodniu w restauracjach Burger Heroes pojawiło się nasze charakterystyczne życie wokół burgera, którego możesz spróbować do 6 grudnia. Mówimy ci, jak gotować w domu. Burger Life around Burger Heroes przepis szefa kuchni Piotr Rabchevsky Nadzienie grzybowe Składniki Gotowane borowiki - 700 g Rafinowana czerwona cebula - 200 g Olej roślinny - 50 g Śmietanka 22% zawartości tłuszczu - 300 g Świeży rafinowany czosnek - 4 g Sól - 3 g Czarna mielona pieprz - 1 g Przygotowanie Grzyby Porcini oczyścić z piasku, spłukać i gotować w osolonej wodzie przez 30-40 minut, usuwając pianę.
Czytaj Więcej
 Trzy przepisy na chude owsianki
Przepisy szefa kuchni

Trzy przepisy na chude owsianki

Najczęściej przyzwyczajamy się do jedzenia owsianki rano, ale w rzeczywistości może to być pełne i ciekawe danie główne na lunch i kolację. Poprosiliśmy szefów kuchni moskiewskich restauracji o podzielenie się z nami przepisami na różne chude kaszki, z którymi możesz zacząć eksperymentować ze zbożami. Owsianka z soczewicą z warzywami na parze szefa kuchni restauracji Ruski Alexander Volkov-Miedwiediew Składniki na 4 porcje: Soczewica sucha - 250 g Marchew - 70 g Cebula - 70 g Łodyga selera - 70 g Suszone pomidory - 100 g Rukola - 10 g Śmietana: Korzeń selera - 50 g Ziemniaki - 50 g Cebula - 50 g Marchewka - 50 g Bulion warzywny - 100 g Sposób przygotowania: Soczewica jest prawie gotowana do zagotowania w bulionie warzywnym.
Czytaj Więcej