Chmura wiedzy

Teraz o osobistej: 5 usług służących do personalizacji witryn i biuletynów

Personyze

Personyze to usługa służąca do personalizacji witryn, która pozwala segmentować użytkowników w czasie rzeczywistym i wyświetlać im odpowiednie treści. Aby zainstalować Personyze, musisz skopiować mały fragment kodu i wkleić go w sekcji head głównego szablonu strony. Natychmiast po dodaniu kodu możesz wyświetlać w czasie rzeczywistym raporty o zachowaniach użytkowników na stronie. Wszyscy użytkownicy są automatycznie dystrybuowani według segmentów według ich lokalizacji, źródła odwiedzin (w tym określonych kluczowych zapytań), danych demograficznych, działań na stronie itp. - Tylko około 50 wskaźników.

Po ustaleniu dopasowania użytkownika i segmentu Personyze wykonuje niezbędne działania personalizujące, które pozwalają zmienić dowolny fragment zawartości witryny, np. Dodanie banera, zmianę obrazu, zmianę tekstu, dodanie zalecanych produktów i wiele więcej. Odwiedzający zobaczy wersję strony zoptymalizowaną dla niego. Usługa jest wygodna, ponieważ pozwala pracować z poszczególnymi segmentami i zapewniać szczegółowe raporty dla każdego z nich. Możesz także przeprowadzać testy wielowymiarowe dla różnych segmentów, analizować ich skuteczność i określać kombinację opcji, która daje najlepszy wynik. Istnieje 30-dniowy bezpłatny dostęp, a następnie możesz wybierać spośród programów, które kosztują od 59 do 299 USD.

Monoloop

Twórcy Monoloop postanowili skoncentrować się na kontrolowaniu cyklu konsumenckiego. Zainstalowana na stronie ich usługa monitoruje zachowanie każdego odwiedzającego stronę, rozpoznaje ją podczas następnej wizyty i zgodnie z tym zmienia dla niej pewne elementy strony. Monoloop automatycznie tworzy profil dla każdego nowego klienta i pozwala zbudować spójną i konsekwentną kampanię do współpracy z nim. Usługa pamięta, co dokładnie interesuje kupującego, i może oferować inne odpowiednie produkty z podobnych kategorii. Ponadto rozumie, na jakim etapie kupujący podejmuje decyzję o zakupie, i doradza, co można zrobić, aby zachęcić kupującego do zakupu. Na przykład możesz wysłać mu list przypominający, poinformować o zniżkach na odpowiednie produkty lub ogłosić specjalną promocję, najważniejsze, aby zrobić to na czas. Jest darmowa wersja, najdroższa kosztuje 2500 $.

Vero

Vero specjalizuje się w spersonalizowanych listach. Usługa monitoruje zachowanie w witrynie użytkowników znajdujących się na Twojej liście mailingowej, na przykład, którymi produktami byli zainteresowani, czy mogliby wypełnić formularz zamówienia czy zrezygnować w środku. Na podstawie tej i innych informacji (imię i nazwisko, lokalizacja, wiek klienta) usługa umożliwia wysyłanie ukierunkowanych listów. W profilu każdego potencjalnego klienta możesz zobaczyć informacje zebrane przez Vero, historię Twojej korespondencji, działania, które wykonał po otrzymaniu określonego listu. Vero umożliwia także dystrybucję klientów według segmentów (na przykład „Ludzie, którzy kiedyś coś od nas kupili”, „Mieszkańcy Petersburga”, „Ci, którzy korzystali z 30-dniowego bezpłatnego dostępu, ale nigdy nie kupili pakietu głównego”) i wymyślają dla nich różne treści do wiadomości e-mail. Na przykład dla użytkowników z tych segmentów możesz zaoferować zniżkę dla stałych klientów i zgłosić miesiąc bezpłatnej dostawy w Sankt Petersburgu. Usługa pozwala organizować testy A / B wysyłek w różnych segmentach i analizować ich wyniki. Dostęp jest bezpłatny przez 14 dni, a następnie 20 000 listów kosztuje 99 USD.

Interfejs API perswazji

Interfejs API perswazji różni się od innych usług personalizacyjnych tym, że kładzie nacisk na stosowanie technik psychologii perswazji. Stając się ich klientami, automatycznie otrzymujesz bezpłatny kurs wyjaśniający, w jaki sposób możesz wpłynąć na potencjalnych nabywców. Na przykład możesz wywrzeć presję na pilność („Tylko dzisiaj ta bluzka ma 30% rabatu”), skorzystać z opinii autorytetu („Lady Gaga założy podobną bluzkę na spacer”) lub dołączyć element społecznościowy („Twojemu przyjacielowi się to podobało”). Kolejną funkcją interfejsu API perswazji jest możliwość automatycznej zmiany taktyki, jeśli pierwsza nie działa. Usługa monitoruje zachowanie użytkownika, a nawet jeśli odwiedza witrynę z różnych urządzeń i zapisuje je w swoim profilu. Wszystkich potencjalnych i rzeczywistych klientów można podzielić na segmenty i zastosować do określonego segmentu lub określonego użytkownika w odpowiednim typie przekonań. Następnie możesz przeanalizować, które grupy działają lepiej, które akcje, kto ostatecznie kupuje więcej, i zastosować skuteczne strategie w przyszłości. W przypadku witryn o unikalnym ruchu poniżej 10 000 usługa jest bezpłatna, a dla innych koszt waha się od 150 do 1500 USD.

Zarabianie

Monetate to prawdopodobnie największa ze wszystkich wymienionych usług personalizacji, z której korzysta wiele znanych firm, na przykład Patagonia i L'Occitane. Oprócz standardowych funkcji - śledzenie zachowania na stronie, tworzenie historii interakcji z marką każdego klienta, wyświetlanie rekomendowanych produktów, testowanie na wielu odmianach - Monetate ma kilka interesujących funkcji. Po pierwsze, zbiera dane o osobie z zasobów stron trzecich, może nawet powiedzieć, jaka jest aktualna pogoda dla konkretnego użytkownika i jaki jest jego poziom dochodów. Po drugie, usługa pozwala wyróżnić użytkowników, których zachowanie w przypadku niektórych znaków wydaje się do niego podobne. Pozwala to zobaczyć i rozpocząć ukierunkowaną pracę marketingową z segmentem klientów, o których być może nie wiesz. Monetate pozwala identyfikować grupy lojalnych, najcenniejszych klientów i tworzyć dla nich specjalną kampanię promocyjną. Koszt usługi różni się znacznie w zależności od potrzeb.

Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej