Chmura wiedzy

Business Geek: rozmowy o wynagrodzeniach, długopis 3D i inne cotygodniowe hity

Inc .: Jak rozmawiać z pracownikiem na temat wynagrodzenia

Omawianie poziomu wynagrodzenia z pracownikiem nie zawsze jest łatwe. Ale rozmowę tę można uprościć i uprzyjemnić, postępując zgodnie z radą profesora Harvard Business School Narayanan. W szczególności zaleca wcześniejsze omówienie wszystkich szczegółów, aby przyszłe premie lub potrącenia nie były zaskoczeniem, najpierw rozmawiaj o możliwościach kariery, a następnie, kilka dni później, omawiaj premie i podwyżki wynagrodzeń. Jeśli pracownik jest niezadowolony z proponowanych warunków, musisz z nim współczuć, ale nie ulegać wpływowi emocji - jeśli jeden pracownik może „wycisnąć” się z ciebie w ten sposób, inni pójdą za nim.

Business Insider: Przygotowuje się do rynków
upaść

Ostatnio indeksy w USA wykazują niewielki wzrost, ale niektórzy eksperci uważają to za oznakę przyszłego spadku. Profesor Yale, Robert Schiller, przeanalizował dynamikę S&P 500 w ciągu ostatnich 130 lat i doszedł do wniosku, że im wyższy stosunek ceny do zysków firm, tym gorzej. Inni badacze nie zgadzają się z tą opinią i uważają, że załamanie gospodarcze nie nastąpi.

Businessweek: kłótnia dwóch najbardziej znanych grafików

Czcionka Gotham jest szeroko stosowana na całym świecie. Został użyty w kampanii wyborczej Baracka Obamy w New York Memorial poświęconej tragedii z 11 września, a nawet logo Netflix składa się z tych ścisłych wielkich liter. Twórcami czcionek są amerykańscy projektanci Tobias Frer-Jones i Jonathan Hofler. Wspólnie czytali akcje Wall Street Journal i projektowali książki kucharskie Marty Stewart. W 2013 r. Hofler argumentował, że wysokość litery t była jedyną sporną kwestią w ich wspólnej pracy. Ale w styczniu Frere-Jones złożył pozew przeciwko swojemu staremu partnerowi, twierdząc, że oszukał go, aby sprzedał prawa do całej swojej pracy. Projektant żąda odszkodowania w wysokości 20 milionów dolarów. Jednocześnie Hofler twierdzi, że cała ich praca jest wynikiem pracy zespołowej, a Frere-Jones był tylko pracownikiem firmy, a nie partnerem. Publikacja opowiada o relacjach biznesowych dwóch wybitnych projektantów.

Mashable: najmniejszy długopis
do drukowania 3D

Teraz możesz rysować bez papieru, prosto w powietrze: 14 kwietnia na Kickstarterze powinien pojawić się najlżejszy na świecie długopis do drukowania 3D Pen LIX. Można go ładować bezpośrednio z komputera. Możesz narysować nim prawie wszystko: od rzeźb i biżuterii po nadruk na koszulce. Taki długopis kosztuje 139 USD. Nawiasem mówiąc, wśród twórców gadżetu jest rosyjski - projekt opracował Anton Suvorov.

Szybka firma: innowacyjne firmy
w podróży

Publikacja opracowała listę najbardziej zaawansowanych biur podróży. Pierwsze miejsce zajęła Airbnb, usługa rezerwacji kwater prywatnych, ponieważ udało jej się wprowadzić jednolite zasady gościnności dla milionów właścicieli nieruchomości. Na drugim miejscu znajduje się Tesla, która spełniła marzenie o ekologicznym, pięknym i wygodnym samochodzie elektrycznym. Google zajmuje trzecie miejsce, ponieważ z jego usług mapowych korzystają najczęściej podróżni z całego świata.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje
Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą. Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r.
Czytaj Więcej
Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?
Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.
Czytaj Więcej
Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu
Liczby pierwsze

Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu

8 listopada Jekaterynburg rozpoczął sprzedaż ograniczonej kolekcji rynku masowego H&M i marki Moschino. W ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia sprzedaży goście wykupili wszystkie dostępne zapasy koszulek, bluz i czapek do współpracy, a przed lunchem rzeczy trafiły do ​​Avito i innych usług sprzedaży. Życie wokół Jekaterynburga porównuje ceny prezentowane na oficjalnej stronie H&M z ofertami dealerów.
Czytaj Więcej