Chmura wiedzy

Przygotuj się: Kto jest fajniejszy - startupy w Moskwie, Petersburgu lub San Francisco?

Stabilność emocjonalna - odporność na stres, pewność siebie lub, przeciwnie, lęk, strach, lęk.

Otwartość - pomysłowość, ciekawość, pogoń za nowymi rzeczami lub ostrożność, awersja do ryzyka, poszukiwanie wygody i spokoju.

Elastyczność myślenia- umiejętność rozwiązywania problemów w obliczu niepewności lub lęku przed trudnościami.

Umiejętności organizacyjne - umiejętność doprowadzenia rzeczy do końca lub zaniedbania i niechlujstwa.

Towarzyskość - towarzyskość, umiejętność dzielenia się pozytywnymi emocjami, asertywność lub izolacja i bliskość.

Żywotność - życzliwość, empatia, umiejętność pracy w zespole lub agresywność, skłonność do manipulacji, odrzucanie opinii innych ludzi.

Łączny wynik na podstawie poprzednich sześciu wskaźników brany jest również pod uwagę wiek osoby udzielającej odpowiedzi.

Informacje o badaniu

Badanie zostało przeprowadzone przez Founder Institute wśród startupów, które chcą studiować przedsiębiorczość (nawiasem mówiąc, aplikacje są otwarte). W każdym mieście w testach wzięła udział w przybliżeniu taka sama liczba osób; całkowita liczba przebadanych osób wyniosła 566 osób. Średni wiek osób badanych w Petersburgu wynosi 28,9 lat, w Moskwie - 29,9 lat, w San Francisco - 34,5 lat.

Pavel Belov

Organizator Federalnego Konkursu Autostartowego

Moim zdaniem na różnicę między przedsiębiorcami w Moskwie i Petersburgu wpływają dwa czynniki.
1) Wewnętrzne: w Petersburgu z reguły mieszkają i pracują ludzie urodzeni tutaj lub studiujący tutaj. Z drugiej strony Moskwa gromadzi ambitnych i zmotywowanych ludzi z całej Rosji, a nie tylko tych, którzy celowo udają się w poszukiwaniu możliwości rozwoju swojej przedsiębiorczej działalności. Dlatego w Petersburgu ludzie są bardziej spokojni i zrelaksowani, ale jednocześnie kategoryczni w stosunku do opinii innych (mój dom jest moją regułą). W Moskwie przedsiębiorcy są bardziej zorientowani na wyniki, otwarci na opinie i koncentrują się na współpracy.
2) Zewnętrzne: 100 funduszy venture capital w Moskwie stanowi jeden w Petersburgu. Nieco mniejszą, ale wciąż znaczącą przewagę obserwuje się wśród innych możliwości uzyskania informacji zwrotnej i znalezienia klientów dla startupów. W Moskwie ciągle jesteś w opałach, samo środowisko zbiera ekstrawertyczne, otwarte na opinie, osoby o wysokich umiejętnościach organizacyjnych. W Petersburgu tempo życia nie jest tak wysokie, decyzje podejmowane są wolniej, więcej czasu poświęca się na myślenie i analizę sytuacji.
Możliwe, że w Petersburgu odsetek gotowości przedsiębiorczej jest wyższy, ale w ujęciu ilościowym znacznie więcej udanych startupów powstaje i rozwija w Moskwie.

Vadim Zhernov

CEO Projektu Croice

Jako mieszkaniec Petersburga odczuwam pewną satysfakcję z rezultatu - jesteśmy mądrzejsi, bardziej otwarci na pomysły i spokojni (czy nadal flegmatyczni?). Dezorganizację można również przypisać plusom, ale Peter jest tradycyjnie uważany za miasto kreatywnych osobowości, a talent z definicji powinien być chaotyczny.

Obejrzyj wideo: Przygotuj się do życia w 5D - Stanisław Milewski (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej