Chmura wiedzy

Kursy online: 5 programów generowania pomysłów

Opracowywanie pomysłów dla nowych firm: pierwszy krokw przedsiębiorczości

koszt kursu

Za darmo

kiedy zacząć trening

19 maja

kurs

Coursera

Kurs uczy, jak generować i rozwijać pomysły, identyfikować możliwości w oparciu o potrzeby klientów. Kolejnym celem kursu jest pomoc studentom w opanowaniu myślenia przedsiębiorczego i umiejętności biznesowych. Szkolenie odbywa się poprzez proces budowy prawdziwego startupu opartego na University of Maryland - studenci napotkają problemy wymagające innowacyjnych rozwiązań.

Twórca kursu James Green prowadzi programy edukacyjne w Maryland Technology Enterprise Institute i odpowiada za kursy z zakresu przedsiębiorczości i technologii. Jest także autorem Opportunity Analysis, książki mającej na celu pomoc w znajdowaniu i analizowaniu interesujących pomysłów biznesowych. Kurs jest prowadzony w języku angielskim z napisami w języku angielskim.

Szkolenie z kreatywności: twórz więcej pomysłów na jakość

koszt kursu

Subskrypcja 25 USD miesięcznie

kiedy zacząć trening

W dowolnym momencie

kurs

Lynda

Twórcy kursu obalają mit, że kreatywność jest rzadką cechą unikalną dla wyjątkowych ludzi. Twierdzą, że jest to nawyk, który można rozwinąć poprzez codzienne szkolenie. Kurs ma na celu ocalenie studentów przed uprzedzeniami i zapewnienie cennych narzędzi, które otworzą dostęp do nowych pomysłów. Twórca kursu Stefan Mumau, dyrektor kreatywny agencji reklamowej Callahan Creek, nauczy Cię, jak identyfikować i szybko znajdować odpowiednie rozwiązania. Stefan jest autorem sześciu książek, z których ostatnia to Creative Boot Camp, trzydziestodniowy przewodnik po tworzeniu pomysłów.

Kurs składa się z czterech bloków: podstawowej wiedzy o kreatywności, bloków na drodze do motywacji, przeszkód w kreatywności. Językiem roboczym jest angielski.

4 kroki do twórczego przełomu

koszt kursu

$10

kiedy zacząć trening

W dowolnym momencie

kurs

Udemy

Podczas godziny słuchania kursu możesz poznać cztery główne etapy kreatywności, z którymi mierzy się każdy, kto potrzebuje znaleźć nowe rozwiązanie.

Twórca programu, Doron Meir, bada procesy twórcze i alternatywne metody pracy na przykładzie różnych sytuacji. W ramach kursu opowiada o tym, jak unikać kreatywnego odrętwienia i utrzymywać „kreatywność na żądanie” każdego dnia w całej firmie. Doron stworzył scenorysy dla wiodących programów telewizyjnych: Owca Shaun (zdobywca nagrody Emmy), filmy animowane, takie jak Asterix i Wikingowie, pracował nad grami komputerowymi - Hitman i pełnił funkcję menedżera kreatywnego w różnych firmach. Doron stworzył kanał CreativityWise na Udemy, gdzie można znaleźć różne kursy twórczego rozwoju. Językiem roboczym jest angielski.

Skuteczne burze mózgów

koszt kursu

W toku
(od 0 do 99 USD)

kiedy zacząć trening

Po 4-8 tygodniach

kurs

Eduson

Technika burzy mózgów służy do rozwiązywania trudnych sytuacji, gdy standardowe metody nie są odpowiednie. Często jest wykorzystywany w agencjach kreatywnych do tworzenia projektu reklamowego. W trakcie zajęć porozmawiamy o tym, jak przeprowadzić skuteczną burzę mózgów: jak zebrać uczestników dyskusji, sformułować problem lub problem, sporządzić listę pytań motywacyjnych. Słuchacz musi nauczyć się agregować nowe pomysły, oceniać ich znaczenie i rzeczywistość realizacji. Kurs jest przydatny dla pracowników agencji reklamowych, menedżerów wyższego szczebla i każdego, kto chce lepiej zarządzać procesami i szukać nowych pomysłów.

Program składa się z trzech godzin wideo, dwunastu przypadków i jest przeznaczony na sześć godzin pracy. Więcej informacji pojawi się na stronie na początku kursu. Można to usłyszeć po rosyjsku.

Nauka kreatywności

koszt kursu

Za darmo

kiedy zacząć trening

W dowolnym momencie

kurs

Udemy

„Brama kreatywności” to systematyczne podejście do badania kreatywności opracowane przez autora kursu, Jerry'ego Newmana. Dzięki niemu możesz zrozumieć zasady tworzenia nowych pomysłów, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia i wiedzy. Kurs składa się z kilku bloków: ładowania energii twórczej, poszerzania bazy wiedzy, wykorzystywania sieci do generowania pomysłów i zwiększania potencjału twórczego. To jest bezpłatna, skrócona wersja wykładu „Bramy kreatywności: jak rozwinąć swój potencjał”.

Jerry Newman pomógł wprowadzić innowacje w ponad 25 firmach, w tym Johnson & Johnson i Steris Corporation. Jest także współzałożycielem Creative App Design, twórcą aplikacji i głównym projektantem aplikacji mobilnej MyMeetingPro do organizowania spotkań biznesowych.

Zdjęcie na okładce: Gemma Tickle

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej