Chmura wiedzy

Nowi ludzie: Wskazówki dla użytkowników Buzzfeed

Buzzfeed jest powiązany z kotami, listami, testami typu „Jaką kanapką jesteś” i gwałtownym wzrostem widowni, pochodzącym głównie z sieci społecznościowych. Od września 2012 r. Do września 2013 r. Frekwencja wzrosła o 855%. I choć może się wydawać, że sukces Buzzfeed opiera się na oczywistych sztuczkach, takich jak publikowanie śmiesznych zdjęć, w rzeczywistości zespół inwestuje ogromne zasoby w badanie reakcji użytkowników i tworzenie bardzo popularnych materiałów. Oto 10 wskazówek, które pomogą zwiększyć ruch bez budżetu marketingowego.

Opcje testowe

Praca nad materiałami Buzzfeed opiera się na formule, w której natężenie ruchu jest równe liczbie osób, które widziały post pomnożone przez prawdopodobieństwo jego wirusowości. Innymi słowy, zespół zbiera dane o użytkownikach, aby zrozumieć, jaki materiał chcą udostępnić, i właśnie to tworzy.

Pomimo faktu, że szczęście jest tutaj nadal ważne, Buzzfeed stale testuje i rejestruje wyniki. Najlepszym sposobem na zrozumienie działania materiału jest test A / B polegający na wybraniu jednej z dwóch opcji.

Algorytmy Buzzfeed analizują każdą część opublikowanej treści, biorąc pod uwagę wszystkie „przejścia społecznościowe” - co można uzyskać z sieci społecznościowych. Zrozumienie źródeł odbiorców i rodzaju udostępnianych treści pomoże zwiększyć ruch we wszystkich kanałach mediów społecznościowych.

Podążaj za celem

Do końca 2013 r. Około 130 milionów użytkowników odwiedzało Buzzfeed co miesiąc, co stanowi wzrost o 350% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Większość pochodzi z Facebooka.

W przesłaniu dla pracowników i inwestorów w 2012 r. Założyciel witryny John Peretti napisał: „Gdy porównasz dzisiejsze publikacje w Internecie z tym, co Herst i Сondé Nast zbudowali w ubiegłym wieku, staje się jasne, że media mają jeszcze przed sobą długą drogę. Gdy strony takie jak Facebook i Twitter dojrzały, nadejdzie czas na budowę firmy dla całego świata, w której materiały będą dystrybuowane za pośrednictwem sieci społecznościowych zamiast krótkoterminowych druków i transmisji telewizyjnych.

Ludzie chcą grać w gry z zawartością, a nie tylko być konsumentami.

Dlaczego nie staniemy się firmą, która zbuduje tę przyszłość? ”

Dwa lata później Buzzfeed pokazał, że jest to możliwe. Peretti i zespół mieli długoterminowy cel. Reprezentowali swoje zalety i początkowo współpracowali z Facebookiem. W wywiadzie sam Peretti powiedział, że skupienie się na perspektywie 3-5 lat jest bardziej produktywne niż wskaźniki krótkoterminowe. Radzi, aby nie zastanawiać się, ile polubień możesz dziś zebrać. Cały czas musisz uczyć się na błędach i dążyć do głównego celu.

Twórz prywatne wiadomości

Ludzie chcą udostępniać informacje, które są do nich adresowane osobiście. Treść z elementami „ludzkości”, przedstawiającymi żywy punkt widzenia kogoś lub historię z życia, przyciąga więcej uwagi i budzi zaufanie. Osobiste doświadczenie autora sprawia, że ​​chcę dołączyć do dyskusji. Wspominanie o popularnych wydarzeniach i nazwach, które działają w umysłach wielu osób, działa dobrze.

Rób krótkie rzeczy

W wywiadzie John Steenberg, prezes Buzzfeed, zauważył, że treść powinna być krótka. Na przykład film trwa tylko 30 sekund, ponieważ większość ludzi nie jest w stanie dłużej zwracać uwagi. To samo dotyczy tworzenia materiałów z tekstem ze zdjęciami, choć jasne jest, że ich czytanie zajmie więcej czasu.

Ostatecznie, gdy istnieje wyraźne wezwanie do działania, ludzie chętniej dzielą się materiałami. Dlatego gify, listy i infografiki statystyczne są lepsze. Przedstawiają emocje i ciekawe informacje w zwięzły sposób.

Zbuduj społeczność

Ludzie chcą angażować się w treści, a nie tylko być konsumentami. Właśnie dlatego testy Buzzfeed są tak popularne. Dobra wiadomość jest taka, że ​​użytkownicy chętnie angażują się w ich sieci społecznościowe.

Pamiętaj, że reakcje i komentarze są częścią budowania społeczności. Niech publiczność komentuje, a to da materiałowi większą szansę na stanie się wirusowym.

Zapomnij o widokach

Podczas gdy wiele osób próbuje zwiększyć liczbę wyświetleń i tworzyć materiały na kilku stronach, użytkownicy coraz mniej chętnie dzielą się takimi „złożonymi” tekstami. Takie podejście zmniejsza wirusowość artykułu i zmniejsza szanse na przyciągnięcie nowych użytkowników.

Daj użytkownikom to, co chcą udostępnić.

Najlepszym sposobem na zwiększenie ruchu jest umożliwienie ludziom dzielenia się tym, co je łapie i wywołuje emocje. Kiedy dana osoba publikuje link na swojej stronie, jest ona dla niego częścią obrazu wirtualnego. Jeśli w tekście nie widzi siebie i tego, co jest mu bliskie, nie podzieli się. Każde słowo, które może wywołać złą reakcję, zmusi użytkownika do odmowy umieszczenia linku.

Ludzie zawsze nie mają zdjęć ani list.

Ludzie lubią listy z kilku powodów. Wprowadzają ład do chaosu naszego życia i wszystkiego, co nas otacza. Oferty pomagają lepiej zapamiętać rzeczy. Ponadto dla wielu są one ważne. Na przykład, gdy BuzzFeed opublikował artykuł „15 niesamowitych faktów na temat tego, co oznacza zachowanie twojego psa”, prawie każdy właściciel psa kliknął nagłówek.

Bądź pozytywny

Pomimo trudnych czasów Buzzfeed ma pozycję „bez hejterów”. Kiedy opublikowali Porady Mary Lambert dotyczące pozostawania pozytywnym, wielu podzieliło się nimi z kolegami i przyjaciółmi. Ułatwia użytkownikom dzielenie się podwyżkami.

Z drugiej strony Peretti wcale nie jest krytykowany, ale uważa, że ​​zamiast pisać „o najgorszym filmie, który oglądałem wczoraj”, Buzzfeed zajmuje się poważnymi tematami - na przykład badaniem warunków w szpitalach wojskowych w Afganistanie.

Zapamiętaj nagłówek

Według statystyk dwie na dziesięć osób, które widziały nagłówek, czytają tekst. Ekscytujący i chwytliwy nagłówek zwiększy Twoje szanse na przyciągnięcie nowych odbiorców. Jeśli użytkownicy polubią treść tekstu, udostępnią go znajomym. O znaczeniu nagłówków mówi się nieustannie, ale wciąż niewielu sprawia, że ​​stają się one naprawdę atrakcyjne.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej