Chmura wiedzy

15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”

Wspomnienia o oszustach napisane w więzieniu są idealnym materiałem do scenariusza filmowego. Jest tu wszystko: spowiedź „małego człowieka” i refleksje na temat prawdziwej natury „ciasta” oraz kpina z iluzorycznej stabilności systemu gospodarczego. Wszystko to doprawione jest naprawdę intensywną akcją w postaci chaotycznego ruchu indeksów giełdowych w górę i w dół. Bohater Nick Leeson dostaje pracę jako handlowiec w filii brytyjskiego banku Barings w Singapurze. Nie gra dobrze na giełdzie i aby ukryć to przed przełożonymi, otwiera tajne konto, na które odpisuje wszystkie swoje straty. Przez cały czas ludzie wokół niego uważają go za najlepszego handlowca banku, pokazując fenomenalne wyniki. Leeson zdołał ukryć to, co się działo, dopóki strata na jego koncie nie przekroczyła 1,3 miliarda dolarów.

- Wymiana wygląda jak wariat, brokerzy machają rękami, krzyczą jak podczas wyścigów. Ale wszystko to staje się logiczne, gdy zrozumiesz główną zasadę. Nie sprzedajemy ani nie kupujemy prawdziwych towarów, bawimy się czasem i liczbami.

„Wszystko będzie dobrze, jeśli poprawimy saldo przed końcem miesiąca”. Będziemy grać pieniędzmi z konta klienta i zwracać je z dochodu z następnego miesiąca.
„Ale to jest jak gra w kasynie!”
- Uspokój się, Bonnie, wymiana - to jedno gigantyczne kasyno.

„Co z wymianą, Nick?” Na dłuższą metę.
- Żartujesz? Tutaj wszyscy myślą przez kilka sekund. Długoterminowy termin to jutro rano.

- Wymiana spada i rośnie, jak majtki striptizerki.

„Najgorsze jest to, że nikt na świecie nie wie, jakim jestem prawdziwym przegranym”. Kiedy chcę, aby wymiana się rozwijała, zawsze spada. Traktuję to jako osobistą obrazę.

 

- Rok dobiegał końca, a ja byłem kompletnie w gównie. Bank uznał mnie za najlepszego pośrednika i chciał, żebym wygłosił przemówienie na dorocznym spotkaniu na temat tajemnic mojego sukcesu.

 

- W ten sposób zarobiłem 78 milionów dolarów za pomocą nożyczek i kleju.

„Nie jesteś samochodem, Nick”. W takim rytmie nie wytrzymasz długo. Następny pogrzeb, w którym uczestniczysz, będzie twój.

- Strasznie było wejść do biura i zobaczyć wszystkie osoby, których unikałem od kilku miesięcy. Leży na telefonie i leży na twarzy dwie duże różnice.

„Jak mu się to udaje?” Znalazł nowy sposób na zarabianie pieniędzy. Nie przestrzega zasad, ignoruje prawa. Dzięki takim ludziom, jak Nick, Londyn znów się rozkwitnie.

„Czy już zdecydowałeś, co zrobisz z nagrodą, Nick?”

- Na pewno nie zainwestuję tego w opcje i kontrakty futures.

„Powiedziałeś, że mamy przeszczep w Abu Zabi?” Odcinają też ręce za kradzież.

- Nie rozśmieszaj mnie, po prostu rzucają w ciebie kamieniami.

- Pomimo plotek o milionach, które ukryłem, nic nie wygrałem z moich operacji. W więzieniu bardzo tego żałuję.

- Najstarszy bank w Wielkiej Brytanii, Barings, został kupiony przez bank holenderski za przyzwoitą kwotę 1 £.

- Grałeś, stawiaj na pieniądze innych ludzi. Dlaczego nic mi o tym nie powiedziałeś, Nick?
- Po prostu nie chciałem was wszystkich rozczarować: ty, ojciec, dziewczyny z biura. A teraz wszyscy mnie nienawidzą. Wszystko mogło skończyć się w zupełnie inny sposób, mogłem zostać bohaterem, prawie się stało.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej