Ciekawe

12 cytatów o pracy studia filmowego z filmu „Ostatni potentat”

Najnowszy film amerykańskiej reżyserki Elii Kazan oparty na niedokończonej powieści Fitzgerald. Monroe Star jest szefem odnoszącego sukcesy studia filmowego w Hollywood. Zawsze jest zajęty filmowaniem i próbuje przetrwać w świecie aroganckich aktorek, zbuntowanych filmowców i trudnych warunków. Ale nagle pojawia się Angielka, w której Monroe przewraca się i bezgranicznie zakochuje. Jak mówią w recenzjach filmowych, „wytrzymując atak świata filmowego, zostaje pokonany przez małą kobietę”.

- Kocham go, jest geniuszem i zawsze byłam gotowa otworzyć mu pożyczkę. Nowy Jork mnie zapomniał i wiesz dlaczego? Z natury jestem zbyt hojny. Ułatwiłem mu życie. Czy wiesz kim jestem? Jestem monumentalnym fundamentem, na którym spoczywa Gwiazda Monroe. Jestem lojalny tylko dla niego i dla Nowego Jorku.

„Potrzebuję uznania, ale go nie widzę”. Pozwól jej położyć się na tym stole, muszę ją poczuć.

- Widzisz, ten drań łapie moją córkę?
- A kim on jest?
- Brudny pisarz.

„Jestem kompletnym człowiekiem”.
- Jak to jest skończone? W zeszłym tygodniu Twój film zebrał 37 000 $.
„Wiem, ale mi się nie udało”. Mój film pobił wszelkie rekordy, ale jestem skończonym mężczyzną: boję się pójść spać z własną żoną. Byłem u lekarza, a nawet w burdelu i nic nie pomogło.

- Widziałem się na ekranie i chciałem rzygać. Zostałem gwiazdą filmową, ale najbardziej uderza mnie fakt, że powstał mój fanklub.

- Monroe to nasz geniusz produkcyjny. Przychody w ubiegłym roku wyniosły 27 milionów dolarów netto, a wszystko dzięki niemu.

 

„Cholera, podziwiam cię”.
„Może dlatego, że jestem Irlandczykiem?” Irlandczycy są bardzo współczujący.

- Dobrze zrozumiałem, że nie oczekujesz więcej niż pół miliona dolarów z filmu?
- Tak, ponieważ to dobry film. Pracowaliśmy cicho przez dwa lata, czas na filmy, które nie przynoszą dużego zysku.

- Kat Brady powtarzała, że ​​mamy szczególny obowiązek wobec publiczności. Dla studia filmowego wielkim przywilejem jest robienie filmów, które nie przynoszą pieniędzy. Skrypty należy pisać jak testamenty.

- Po rewolucji tylko Ty będziesz bezpieczny. Czy wiesz dlaczego Prawnicy są zawsze potrzebni do legitymizacji finału.

- Musimy przepisać tę scenę. Ludzie tego nie mówią. Mamy scenarzystów, którzy wiedzą, jak mówią normalni ludzie.

- Wszyscy scenarzyści są pijakami, większość hollywoodzkich scenarzystów używa fałszywych nazwisk. Nazywamy ich scenarzystami, a oni są rolnikami w swojej działalności - uprawiają zboże, ale nie zbierają plonów.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu
Chmura wiedzy

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu

„Genius: The Natural History of Creativity” Brytyjski naukowiec Hans Eisenck, autor testu IQ, balansuje na granicy psychopatologicznych cech twórczych osób i geniuszy. Hans przeprowadził wiele badań i doszedł do pewnych wniosków. Po pierwsze, tylko w 15% przypadków genialność wiąże się ze zmianami fizjologicznymi.
Czytaj Więcej