Chmura wiedzy

Zasady uczestnictwa w przygodach biznesowych z filmu „Plastik”

Tragikomedia z niemal parodią (tak uroczymi) twarzami głównych bohaterów pokazuje zasady gry zespołowej, które są szczególnie ważne w przypadku niebezpiecznego przypadku. H&F wprowadza pięć zasad, które ten film może przypomnieć przedsiębiorcy.

Oceń swoje możliwości

„Jesteśmy przedsiębiorcami. I jeszcze więcej? Tajemnica firmy” - w ten sposób lider grona przyjaciół studentów odpowiada na pytanie. Jest ich czterech - młodzi i ambitni faceci, którzy są gotowi na przygody w nadziei na zarobienie większych pieniędzy. Jeden marzy o Ferrari, drugi jest pewien, że edukacja nie pomoże odnieść sukcesu w życiu, więc uzasadnia swój zawód faktem, że teraz w każdym miejscu jest kilka tysięcy ludzi.

Szczególnie nieostrożni członkowie grupy spotykają się kilkakrotnie: najpierw rabują księgowych ważnego gangstera i zabierają ze sobą tablet, gdzie można ustalić jego nowego właściciela według geolokalizacji. To przynosi problemy całemu zespołowi - teraz musi zarobić 2 miliony funtów w dwa tygodnie. Następnie jeden z członków zespołu (Alfie Allen, który grał Theona Greyjoya w „Grze o tron”) idzie do paska ze striptizem, gdzie używa karty bogatego urzędnika i zostaje złapany przez policję.

Trzymaj się razem

Pragnienie pieniędzy i sławy prowadzi jednego z uczestników do idei zdrady: zachęca partnera do ukrycia pieniędzy otrzymanych od zespołu. Ale za każdym razem takie próby drogo go kosztują, a ostatecznie kosztują jego życie. Gdyby nie potyczki i zażalenia w gangu, zakończenie historii mogłoby być inne. To rozdzielenie zespołu, gdy jeden z członków nie jest gotowy pogodzić się z kierownictwem drugiego i nie chce otrzymać tylko jednej czwartej kwoty, prowadzi do żałosnego wyniku. „Nie nałożył go na to”, żałuje innego członka grupy (Sebastian de Souza, który wcześniej grał w serialu „Kaczki”), gdy nie ma go.

Działaj ostrożnie

Oprócz pragnienia pieniędzy i niechęci do pracy w biurze, bohaterowie filmu lubią czuć się świetnie. Niepowodzenia nie powstrzymują ich, dopóki pewnego dnia nie spotkają poważnego bandyty (Thomasa Kretschmana) i zaczną pracować tylko dla niego. Chociaż pewność siebie nie pozostawia ich tutaj, lider grupy szybko zgadza się zwrócić 2 miliony funtów w ciągu dwóch tygodni.

Aby zdobyć tę kwotę, zespół decyduje się na ryzykowną umowę: dzwonią do jednego z wiodących jubilerów na świecie i wydają się królem Brunei. Potem znajdują samolot, kobiety, które są w stanie zapewnić „dodatkowe usługi” podczas lotu, zabierają jubilera do Londynu, gdzie próbują ukraść jego biżuterię. Ale w pokoju hotelowym jest strzelanina, niektórzy idą do więzienia, inni umierają, kamienie znikają w nieznanym kierunku.

Nie mieszaj życia osobistego z pracą

Chłopaki na przemian próbują jechać do Frankie - blondynki o twarzy Barbie. Ponadto pracuje dla największej firmy, która monitoruje pożyczki od obywateli Wielkiej Brytanii. Po tym, jak lider gangu dowiaduje się, że jej ojciec jest śmiertelnie chory i potrzebuje operacji, obiecuje Frankie pieniądze i zabiera ją do zespołu. Razem kradną firmowe karty klientów, jednocześnie wychodząc z trójkąta miłosnego: jeden z przyjaciół chce zaciągnąć Frankie do łóżka, a drugi poważnie się zakochuje. Klimat w firmie się nie poprawia.

Wypełnij obowiązki

Po problemach z gangsterem połowa gangu chce porzucić wszystko i odejść, aby pozbyć się potrzeby szukania dużej ilości pieniędzy. Ale oderwanie się od takiej osoby nie jest takie łatwe.

W świecie złych ludzi obowiązują ich twarde zasady. „Nie ma znaczenia, jak to się wszystko zaczęło. Najważniejsze, jak to się wszystko skończy” - powtarza lider zespołu. Zasada ta ogólnie dotyczy każdego projektu, w którym najważniejszy jest wynik.

Obejrzyj wideo: Zacznij swoją przygodę z Video - 5 zasad (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego
Chmura wiedzy

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego

Początek Jeśli z jakiegoś powodu nie uczysz się angielskiego w szkole i na studiach, warto zacząć od kilku podstawowych kursów. Na przykład najpierw posłuchaj kursu opracowanego zgodnie z metodologią słynnego amerykańskiego językoznawcy Paula Pimslera, a następnie przejdź przez kilka poziomów kursów Assimil. Dzięki wstępnemu kursowi audio Pimslera możesz nauczyć się 500 podstawowych słów niezbędnych do codziennej komunikacji (łącznie 2000), położyć podwaliny pod poprawną wymowę i przyzwyczaić się do techniki powtarzania interwałów, której prawie wszystkie usługi używają do nauki języka.
Czytaj Więcej
Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat
Chmura wiedzy

Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat

Dokładnie 25 lat temu, w marcu 1989 roku, specjalista techniczny CERN Tim Berners-Lee, pracując nad wewnętrznym systemem wymiany danych instytutu naukowego, zaproponował koncepcję rozproszonego systemu hipertekstowego, który zapewnia dostęp do powiązanych dokumentów na różnych komputerach. Ta technologia, która później zostanie nazwana World Wide Web, radykalnie zmieniła nasze pomysły dotyczące dostępu do informacji, komunikacji, prowadzenia działalności gospodarczej i po prostu życia we współczesnym świecie.
Czytaj Więcej
15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”
Chmura wiedzy

15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”

Wspomnienia o oszustach napisane w więzieniu są idealnym materiałem do scenariusza filmowego. Jest tu wszystko: spowiedź „małego człowieka” i refleksje na temat prawdziwej natury „ciasta” oraz kpina z iluzorycznej stabilności systemu gospodarczego. Wszystko to doprawione jest naprawdę intensywną akcją w postaci chaotycznego ruchu indeksów giełdowych w górę i w dół.
Czytaj Więcej