Komentarze

Pizza Dodo Franczyzobiorca - O przesłuchaniu i sprawie narkotykowej

W tym tygodniu założyciel sieci pizzerii Dodo Pizza, Fedor Ovchinnikov, mówił o przesłuchaniu przez policję, gdzie został wezwany po znalezieniu narkotyków w jednym z zakładów. Według niego, śledczy stwierdził, że zakładki substancji odurzających znaleziono jednocześnie w kilku pizzeriach Dodo w Moskwie. Śledztwo przyciągnęło Ovchinnikova i jego partnera franczyzowego jako świadków w sprawie „podaży narkotyków z Ameryki Łacińskiej”. Życie wokół poprosiło franczyzobiorcę moskiewskiej pizzerii Stanisława Semionowa, w którym znaleźli narkotyki, o skomentowanie sytuacji.


Stanisław Semionow

Franczyzobiorca Dodo Pizza

Robię pizzę Dodo od 2013 roku. Teraz mam dziesięć pizzerii: osiem w Moskwie, jedna w Dolgoprudnym, jedna w Kolomnej.

Incydent narkotykowy miał miejsce w pizzerii w Miedwiedkowie w listopadzie ubiegłego roku. Następnie pracownicy zadzwonili do mnie i powiedzieli, że znaleźli paczkę. Początkowo nawet nie rozumieli, co to jest, i pytali, co powinni zrobić. Był to przezroczysty pakiet z pewną zawartością - zdecydowanie nie wyglądał jak narkotyki z filmów. Personel regularnie mył toalety, a po inspekcji przykuł ich uwagę właz. Jedno z moich pierwszych pytań: dlaczego w ogóle przyszło im do głowy wspiąć się tam i sprawdzić coś? Kiedy teraz analizujemy tę historię, myślimy, że być może wszystko zostało tam zrobione celowo niechlujnie, aby zwrócić uwagę. Wszystko to oczywiście spekuluje, ale oświadczenie, które dotarło do organów śledczych, dotarło na krótko przed tym znaleziskiem. Pizzeria w Miedwiedkowie działała w tym czasie przez dwa lata i nigdy nie było takich incydentów.

Następnie zadzwoniliśmy na policję, policja zasugerowała również, że są to narkotyki, i skontaktowała się ze specjalną jednostką, której przedstawiciel może odebrać tę paczkę. W pizzerii czekali sześć godzin. W rzeczywistości wypełniliśmy nasz obywatelski obowiązek i wszystko się skończyło.

W styczniu miał miejsce kolejny odcinek w tej samej pizzerii. Ale z powodu dużego obciążenia nie pamiętam nawet, kiedy dokładnie to się stało. Potem szok, jak po raz pierwszy, zniknął. Napisali mi dosłownie jedną wiadomość. Potem nawet o tym zapomniałem. Dziesięć pizzerii to duży strumień informacji. Później przeprowadzałem wywiady z pracownikami: nic takiego się nie wydarzyło w żadnej z moich innych pizzerii.

W zeszłym tygodniu śledczy zadzwonił do mnie i zaprosił mnie na przesłuchanie jako świadek. Byłem trochę zmieszany. Zapytałem ją, czy ma to związek z moją działalnością zawodową. Odpowiedziała, że ​​nie, przesłuchanie jest prowadzone w innej sprawie. Myślałem, że ktoś mógłby przez pomyłkę wskazać mnie jako świadka wydarzenia, o którym nawet nie wiem. Uzgodniliśmy, że przyjadę 2 lutego, ale w zeszły piątek śledczy był zajęty i tylko krótko zapoznał mnie z tym, co się dzieje. Potem zdecydowaliśmy, że wrócę w tym tygodniu.

Nie jestem gotów komentować, w jaki sposób omawiamy tę historię z Fedorem Ovchinnikovem. Tak, wiem, że ma przesłuchania, wie, co mam. Jutro przesłuchania odbędą się praktycznie jednocześnie, chociaż zaprosili nas osobno.

Kiedy miał miejsce pierwszy incydent, poinformowałem go, jednak nie pamiętam ile od razu. W grudniu mieliśmy akcję, kiedy dostarczaliśmy pizzę razem jak zwykli kurierzy. Następnie Fedor wspomniał, że zadzwonili do niego i bez przedstawiania się, powiedzieli, że narkotyki są dystrybuowane w naszej pizzerii. O tym, co ktoś napisał anonimowy list, dowiedziałem się już od śledczego.

W zwykłym życiu Fedor i ja nie przecinamy się tak często. Mimo to jest zaangażowany w sieć 300 pizzerii, a ja jestem jednym z franczyzobiorców. Widzę Fedora na niektórych typowych wydarzeniach lub gdy mam pytanie, którego nie mogę rozwiązać z nikim oprócz niego. Nie wiem, dlaczego Fedor nie ujawnił mojego nazwiska w swoich postach. Nie rozmawialiśmy o tym, ale jestem mu wdzięczny. Chociaż nie ukrywam, opublikowałem post na mojej stronie i nie jest tajemnicą, że jestem zaangażowany w główną część pizzerii w Moskwie. Najwyraźniej na stanowisko Fedora moje imię nie miało znaczenia. Nie koordynował ze mną swoich postów.

Nie szukałem prawnika. Kiedy poszedłem na pierwsze przesłuchanie, nie rozumiałem o co chodzi. W tej chwili istnieje świadomość pewnych zagrożeń. Ale to, co opisałem powyżej, to wszystkie informacje, które znam. Kiedy rozmawialiśmy z śledczym, już to wszystko powiedziałem. Jeśli mnie zapytają, powtórzę.

Jak dotąd nikt nie podjął żadnych nieprawidłowych działań i propozycji dotyczących mnie. Ja tak naprawdę nie komunikowałem się z policją i śledczym. Ludzie reagują inaczej na tę historię, szczególnie w sieciach społecznościowych, ale mam nadzieję, że jest to nieporozumienie i nie wpłynie to na naszą reputację.


Kirill Rukov brał udział w przygotowaniu materiału.

Obejrzyj wideo: Pizzeria Bosman (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarze, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej