Weź i zrób

Jak otworzyć pasek brwi

Specjalistyczne salony korekcji brwi zaczęły pojawiać się, gdy moda na szerokie i jasne brwi pojawiła się w stolicy. Jeśli wcześniej ta procedura była wykonywana w salonach kosmetycznych i sklepach kosmetycznych w TSUM lub GUM, teraz możesz ułożyć i pokolorować brwi w dziesiątkach miejsc, które dotyczą tylko tej części twarzy. Wystarczy kilkaset tysięcy rubli, aby otworzyć mały salon - jednak znacznie więcej trzeba będzie zainwestować w promocję. Życie nauczyło się, jak założyć firmę brwi.

Zaleta

Wymagany biznes, który wymaga mniej sprzętu niż salon paznokci lub fryzjer.

Anastasia Belyak i Elena Kirichenko

założyciele Browbar Moscow

Dwie dziewczyny po raz pierwszy otworzyły pasek Browser na Nikitskaya w 2014 roku, kiedy nie było to jeszcze trendem. Następnie poszły brązowe sztabki w Żukowce, Baku i Monako.

Instrukcja obsługi

Jak otworzyć pasek brwi

Krok 1

Zarejestruj firmę i markę

Krok 2

Znajdź pokój

Krok 3

Kup meble

Krok 4

Zatrudnij personel

Krok 5

Zamieść ogłoszenie

Krok 2: Znajdź pokój

Jeśli zdecydujesz się zacząć od wysepki w centrum handlowym, możesz przejść przez kilka metrów kwadratowych. W przypadku otwierania wolnostojącego bro-baru potrzeba mniej więcej tyle samo miejsca, co w przypadku małego fryzjera. Oprócz faktycznej korekty brwi można tam wykonać makijaż i proste zabiegi kosmetyczne, takie jak maski na twarz.

Przed zawarciem dzierżawy oceń drożność tego miejsca: możesz stanąć obok niego i obliczyć, ile osób przechodzi obok, ile osób może być zainteresowanych usługą. Tak więc wyspa w centrum handlowym jest przyjemna do otwarcia obok sklepów kosmetycznych lub w centralnej galerii. Stawka czynszu za taką wyspę o powierzchni dziesięciu metrów kwadratowych w centrum handlowym poza Trzecim Pierścieniem wyniesie około 80 tysięcy rubli miesięcznie. Stawka czynszu za oddzielny pokój w pobliżu metra może wynosić około 250 tysięcy rubli miesięcznie, ceny na drugiej linii są o połowę niższe, ale jest znacznie mniej przechodniów.

Anastasia Belyak i Elena Kirichenko: Duży pasek nie potrzebuje dużej powierzchni, ale lokalizacja jest bardzo ważna. Nasze bary znajdują się na Malaya Bronnaya i w Żukowce, stawki czynszu są dość wysokie. Obecność parkingu i dogodny dostęp do lokali to, naszym zdaniem, najważniejsze punkty przy wyborze miejsca. Należy również wziąć pod uwagę koszty mediów: nie powinny być one bardzo wysokie. Jeśli nie mówimy o kąciku w centrum handlowym, bar powinien mieć recepcję i poczekalnię dla klientów, a także pomieszczenia gospodarcze, w których pracownicy mogą się zrelaksować i zjeść lunch, a także strefę dezynfekcji ze specjalnymi szafkami i stojakami na urządzenia do sterylizacji.

Wymagania SanPiN są bardzo jasne i rygorystyczne. Należy ich przestrzegać. Prowadzimy wiele ksiąg raportów sterylizacji i regularnie przeprowadzamy wewnętrzną kontrolę zabiegów sterylizacji i przechowywania przedmiotów do pracy, a także czyszczenia miejsc pracy i pomieszczeń. Radzimy wszystkim zapoznać się z wymaganiami przed rozpoczęciem działalności pod względem dostępności pomieszczeń gospodarczych i, ogólnie rzecz biorąc, przydatności twojego lokalu do tego rodzaju działalności.

 Sunpin 2.1.2 2631-10

Krok 3: Kup meble

Koszt środowiska zależy od statusu instytucji. Aby uzyskać demokratyczny bro-bar, możesz kupić proste meble, a jeśli planujesz służyć bogatym kobietom, będziesz musiał wydać znaczne kwoty na wnętrze. Oświetlenie jest w nim bardzo ważne: raczej jasne, ale miękkie światło korzystnie podkreśla piękno twarzy i wygładza ich niedoskonałości.

Anastasia Belyak i Elena Kirichenko:Kupujemy włoskie profesjonalne meble Maletti. Jest wykonany na zamówienie i jest drogi: na przykład krzesło kosztuje 80-100 tysięcy rubli. I takie krzesła potrzebują co najmniej pięciu. Nie warto oszczędzać na sprzęcie, abyś nie musiał go szybko zmieniać. Ważne są lustra i profesjonalne światło, które powinno idealnie pasować do koloru podkładu lub farby do brwi.

 Meble

krzesła specjalne 4-5 sztuk,
krzesła dla rzemieślników, wyposażone stoły wizażowe, szafki do przechowywania

Krok 4: Zatrudnij personel

Specjaliści od brwi, podobnie jak fryzjerzy, mają własną reputację i odbiorców. Wielu klientów nie przychodzi do salonu, ale do konkretnego mistrza. Na przykład umówienie się na spotkanie z artystką makijażu Olgą Bloch w kąciku Estée Lauder w GUM było od miesiąca, teraz otworzyła własny pasek do brwi. Przy zatrudnianiu ludzi ważne jest, aby sprawdzić swoje umiejętności i poprosić o rekomendacje.

Anastasia Belyak i Elena Kirichenko:Prowadzimy mistrzów do naszych salonów tylko z trzyletnim doświadczeniem. Pamiętaj, aby sprawdzić rekomendacje z poprzednich miejsc pracy, przetestować je, przejrzeć wszystko, od kultury pracy (higiena, utrzymanie miejsca pracy) po komunikację z klientami. Mamy klasyczne warunki pracy: pracujemy na zmiany dwa dni na dwa, płacimy mistrzom odsetek kosztów świadczonych usług.

 Zespół

6-8 rzemieślników, 2 administratorów, sprzątaczka

Krok 5: Zareklamuj się

Setki tysięcy rubli trzeba będzie wydać na promocję nowego miejsca. Sieci społecznościowe dobrze nadają się do reklamy: możesz współpracować z popularnymi blogerami i organizować konkursy dla subskrybentów (uważa się, że około 20% szacowanych dochodów jest warte wydania na promocję w mediach społecznościowych).

Anastasia Belyak i Elena Kirichenko: Promocja jest najdroższym ze wszystkich punktów w organizacji biznesu. Wkładamy wiele wysiłku w reklamę, angażujemy kontakty osobiste. Ci, którzy nie mają kontaktów, prawdopodobnie będą musieli wydać fortunę na promocję. Zwracamy szczególną uwagę na Instagram, staramy się, aby rozpoznawalne twarze i brwi błyszczały na taśmie. Ksenia Sobchak została niedawno zaproszona do wzięcia udziału w strzelaniu - wynik pojawił się na naszym koncie na Instagramie i na osobistej stronie Kseni. Ponadto reklamujemy się w mediach segmentu premium.

Zdjęcia: Yasia Vogelhardt

Obejrzyj wideo: Sztuczne rzęsy - aplikacja i noszenie ich na co dzień Red Lipstick Monster (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weź i zrób, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej