Ciekawe

Skolkovo zwołuje radę naukowców w celu omówienia perpetum mobile

25 października 2012 r. W Centrum Dyskusji Międzynarodowej Fundacja Skolkovo poprowadzi dyskusję na temat „Ruch wieczny: od science fiction do innowacji stulecia”. „Temat dialogu na temat energii nie zrodził się przypadkiem”, pisze strona internetowa funduszu. „Do niedawna pomysł stworzenia perpetuum mobile był w dużej mierze science fiction.„ Niemożliwe ”, powiedzieli fizycy w ciągu ostatniego stulecia.„ Być może z pomocą biotechnologii ”- mówią młodzi innowatorzy, autorzy kilku projektuje elektrownię o wydajności ponad 100%. Czy to prawda - odpowiedzą na nią zwycięzcy Globalnej Nagrody Energetycznej i goście Dialogu Energetycznego. ”

Dyskusję poprowadzi szef klastra nuklearnego Centrum Innowacji Skolkovo Denis Kowalewicz. W wydarzeniu wezmą udział laureaci Nagrody Nobla Zhores Alferov i Rodney John Allam. Organizatorzy zaprosili jako gości Ministra Energii Federacji Rosyjskiej Aleksandra Nowaka i Asystenta Prezydenta Federacji Rosyjskiej Elviry Nabiulliny.

Pod koniec wydania przypisuje się: „Doskonale rozumiemy, jak ważne są takie naprawdę rewolucyjne decyzje. Mogą one doprowadzić do prawdziwego przełomu w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego całej ludzkości, zwiększyć dobrobyt milionów ludzi, otworzyć nowe perspektywy eksploracji kosmosu i wdrożyć inne programy i projekty na dużą skalę” - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin. ”

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Jak reklama prześladuje nas w Internecie
Jak to działa

Jak reklama prześladuje nas w Internecie

W ciągu niespełna 20 lat historii rozwoju Internetu narzędzia reklamowe osiągnęły niespotykaną dokładność. Jeśli wcześniej niepokoiło nas obsesyjne mruganie reklamami niepotrzebnych rzeczy dla nas, teraz firmy szukają w sieciach społecznościowych i witrynach klientów, którzy są już zainteresowani ich produktami, ale nie dokonali zakupu.
Czytaj Więcej
Jak zatrudnić top managerów
Jak to działa

Jak zatrudnić top managerów

Aleksiej Mazurow Konsultant wykonawczy Purehunt Executive Search Jak działa rynek Istnieje wiele firm w Rosji, które szukają pracowników. Według niektórych szacunków wielkość rynku przekracza 25 miliardów rubli - to tysiące miejsc pracy. Najwięcej jest firm rekrutujących, może w nich pracować ponad 500 osób.
Czytaj Więcej
Jak działa największe lodowisko na świecie
Jak to działa

Jak działa największe lodowisko na świecie

W tym roku lodowisko VDNKh zostało uznane przez The World Record Academy za największe sztuczne lodowisko na świecie. Jego powierzchnia wynosi 20 549 metrów kwadratowych, mieści 4,5 tys. Osób. Życie wokół nauczyło się, jak lód pojawia się na asfalcie, co robią na lodowisku w nocy, jak wyostrzają się łyżwy i jakie skargi kierują do punktu pierwszej pomocy.
Czytaj Więcej
Jak zamrażać ludzi<br>do rewitalizacji w przyszłości
Jak to działa

Jak zamrażać ludzi
do rewitalizacji w przyszłości

Strach przed zniknięciem bez śladu dręczy ludzi przez wiele tysięcy lat. Każdy z nas choć raz pomyślał o tym, jaki rodzaj epitafium zostanie napisany na nagrobku, i że dobrzy przyjaciele zapamiętają na pogrzebie. Myśl - i boję się własnych myśli. Życie wokół trwa przez tydzień śmierci i odrodzenia. Tym razem dowiedzieliśmy się, jak zwłoki zamarzają w nadziei, że zostaną one wskrzeszone w spisie treści w przyszłości.
Czytaj Więcej