Niepowodzenie dnia

Mieszkańcy San Francisco niezadowoleni z inwazji bogatych programistów zaatakowali autobusy Google

Rdzenni mieszkańcy San Francisco zaczęli atakować prywatne autobusy Google: malują graffiti i tłuczą szkło. Wynika to z faktu, że nowoczesne liniowce firm technologicznych, które codziennie przewożą ponad 35 000 pracowników do biur poza granicami miasta i odwrotnie, zakłócają transport publiczny: blokują ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych, a także opóźniają ruch, nie płacąc za niego miasto nie jest ani centem. W zeszłym miesiącu jeden z autobusów Yahoo !. i prawie wpadł na tłum protestujących przeciwko uszlachetnieniu centralnych obszarów miasta.

Wandalizm autobusowy jest tylko jednym z przejawów konfrontacji między dwoma kastami mieszkańców Doliny Krzemowej. Pierwszymi są rdzenni mieszkańcy tego obszaru: artyści, artyści i intelektualiści, którzy kiedyś stworzyli niepowtarzalną atmosferę San Francisco. Druga kasta składa się z młodych i odnoszących sukcesy programistów, których liczba stale rośnie, podobnie jak ich wynagrodzenie. W rezultacie w ciągu ostatniego roku poziom czynszów w najpopularniejszych dzielnicach San Francisco podwoił się. Teraz miejscowi mieszkańcy są zmuszeni opuścić swoje domy i przenieść się na obrzeża, a władze miasta są zadowolone z nowych możliwości poprawy wyglądu miejskiego dzięki firmom technologicznym.

Popularne Wiadomości

Kategoria Niepowodzenie dnia, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej