Niepowodzenie dnia

Mieszkańcy San Francisco niezadowoleni z inwazji bogatych programistów zaatakowali autobusy Google

Rdzenni mieszkańcy San Francisco zaczęli atakować prywatne autobusy Google: malują graffiti i tłuczą szkło. Wynika to z faktu, że nowoczesne liniowce firm technologicznych, które codziennie przewożą ponad 35 000 pracowników do biur poza granicami miasta i odwrotnie, zakłócają transport publiczny: blokują ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych, a także opóźniają ruch, nie płacąc za niego miasto nie jest ani centem. W zeszłym miesiącu jeden z autobusów Yahoo !. i prawie wpadł na tłum protestujących przeciwko uszlachetnieniu centralnych obszarów miasta.

Wandalizm autobusowy jest tylko jednym z przejawów konfrontacji między dwoma kastami mieszkańców Doliny Krzemowej. Pierwszymi są rdzenni mieszkańcy tego obszaru: artyści, artyści i intelektualiści, którzy kiedyś stworzyli niepowtarzalną atmosferę San Francisco. Druga kasta składa się z młodych i odnoszących sukcesy programistów, których liczba stale rośnie, podobnie jak ich wynagrodzenie. W rezultacie w ciągu ostatniego roku poziom czynszów w najpopularniejszych dzielnicach San Francisco podwoił się. Teraz miejscowi mieszkańcy są zmuszeni opuścić swoje domy i przenieść się na obrzeża, a władze miasta są zadowolone z nowych możliwości poprawy wyglądu miejskiego dzięki firmom technologicznym.

Popularne Wiadomości

Kategoria Niepowodzenie dnia, Następny Artykuł

Przydatne lato: 12 książek dla dzieci do nauki nowego
Przewodnik

Przydatne lato: 12 książek dla dzieci do nauki nowego

W połowie wakacji wielu jest już zmęczonych odpoczynkiem bezczynności i chętnych do nauki czegoś nowego. W lipcowej selekcji Life wokół nie są to nudne encyklopedie, ale fascynujące i przydatne książki na zupełnie inne tematy - zapewne zainteresują dzieci na długo. Florence Pinault. Sekretna wojna drobnoustrojów Michaiła Chaczaturowa Spacer do historii, 2018 Wiek: 8+ Ta książka opowiada o niewidzialnej, ale ważnej wojnie prowadzonej przez armię wirusów, batalionów bakterii, zasadzki na półki pasożytów na ochronne komórki naszego ciała.
Czytaj Więcej
7 interesujących brunche w Moskwie
Przewodnik

7 interesujących brunche w Moskwie

Brunch, połączenie brunchu z lunchem, jest zwykle serwowany w weekendy między 11:00 a 16:00. Jest to nie tylko dobra opcja śniadaniowa dla tych, którzy lubią spać dłużej, ale także okazja do spotkania się z przyjaciółmi i spędzenia czasu na jedzeniu i rozmowach. Życie wokół wybrało siedem najlepszych ofert w Moskwie.
Czytaj Więcej
Od Travisa Scotta i Sophie po „Research Institute of Cosmetics” i IC3PEAK: Kogo warto posłuchać na festiwalach tego lata
Przewodnik

Od Travisa Scotta i Sophie po „Research Institute of Cosmetics” i IC3PEAK: Kogo warto posłuchać na festiwalach tego lata

Wiosną sezon festiwali muzycznych rozpoczyna się w Europie i Ameryce, a bliżej lata w Rosji. Życie wokół studiowało składy festiwali w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Japonii i Rosji, na które wciąż można kupić bilety, i stworzyło przewodnik dla 30 artystów, dla których warto wybrać się przynajmniej do jednego z nich (lub lepiej kilku).
Czytaj Więcej