Liczby pierwsze

Co stało się z lotniskiem Żukowski w ciągu roku

Tekst: Kirill Rukov, Julia Ruzmanova

Dokładnie rok temu, 30 maja, otwarto czwarte lotnisko moskiewskiego węzła lotniczego Żukowski, zlokalizowane na terenie miasta o tej samej nazwie pod Moskwą. Władze postanowiły zbudować go w 2015 r., Uznając, że trzy główne porty lotnicze miasta - Szeremietiewo, Domodiedowo, Wnukowo - nie mogły poradzić sobie z dużą liczbą pasażerów. Od razu stwierdzono, że Żukowski będzie obsługiwał około 2 milionów pasażerów rocznie - do tej pory działał w nim tylko pierwszy terminal pasażerski. We wrześniu szef Rumport Aero, Boris Aleshin, obniżył prognozy trzykrotnie - do 500 tysięcy osób. Zgodnie z planem do 2019 r. Drugi terminal powinien zostać oddany do użytku, a rok później - aby zakończyć budowę innych obiektów, zwiększając przepustowość portu lotniczego do 12 milionów pasażerów rocznie.

Jednocześnie w momencie oficjalnego otwarcia samoloty nie zaczęły jeszcze latać z Żukowskiego (pierwsze loty do Kirgistanu zaplanowano na 20 czerwca), a lokalne kawiarnie jeszcze nie zadziałały. Życie wokół badało główne wskaźniki wydajności hubu lotniczego w ciągu roku i dowiadywało się, ile linii lotniczych zaczęło współpracować z Żukowskim, ilu pasażerów go odwiedziło i ile osób obsługiwało lotnisko.

1 931

lot przyjęty i wysłany Żukowski na rok. Dla porównania: w 2016 r. W Szeremietiewie odbyło się 273 tys. Startów i lądowań


170 000

pasażerowie zaakceptował lotnisko (przylot-odlot) od września do maja


7

linie lotnicze zawarł umowy o współpracy z lotniskiem: Belavia, Air Manas, Yamal, Ikar Airlines, SCAT, Ural Airlines i Onur Air


3 kawiarnie i 5 sklepów

otworzył się w Żukowskim na rok


845

przybliżony koszt rubli wycieczki z centrum miasta (metro Okhotny Ryad) na lotnisko Żukowskiego taksówką Uber. Samochodem taksówką Yandex - 1490 rubli, Gett - 1014 rubli. (Dane aplikacji zostały zamówione po południu 30 maja).


260

ruble cena podróży na promie z platformy „Rest”. Pociągi elektryczne ze stacji Kazań jadą do niej z Moskwy. Czas podróży - 1 godzina 15 minut

Obejrzyj wideo: Tajemnica sterty ziemi z działek na Okęciu. Dziewiąta doba poszukiwań Dawida - (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej