Liczby pierwsze

Skąd pochodzą cudzoziemcy i ile czasu spędzają w Jekaterynburgu

Wzrasta zainteresowanie cudzoziemców podróżujących samodzielnie do Jekaterynburga. Eksperci międzynarodowej wyszukiwarki turystycznej Momondo opracowali ranking krajów, w których większość urlopowiczów przyjeżdża do miasta, i określają średni czas ich podróży. Zbadali również, jak zmieniło się popyt wśród zagranicznych turystów na wyjazdy do Rosji latem 2017 r. W porównaniu do lata ubiegłego.

Ile czasu spędzają obcokrajowcy w Jekaterynburgu

W 2017 r. Cudzoziemcy przyjeżdżają do Jekaterynburga średnio przez 17 dni, a średni czas podróży turystycznych w Rosji wynosi 15 dni. Długość pobytu różni się w zależności od kraju, z którego przyjechał turysta. Najkrótsze wycieczki na Ural odbywają Czesi, najdłużej Australijczycy.

14 dni

Turyści z Czech zatrzymują się w Jekaterynburgu

16 dni

Spędź w mieście gości z Niemiec i Portugalii


19 dni

Hiszpanie odpoczywają w Jekaterynburgu

25 dni

Turyści z Kanady spędzają w Jekaterynburgu


27 dni

Odwiedzający miasto to turyści z USA

34 dni

Goście z Australii odpoczywają w Jekaterynburgu

Jakie miasta Rosji są bardziej popularne niż Jekaterynburg

Jekaterynburg znajduje się w pierwszej dziesiątce popularności wśród niezależnych podróżników z zagranicy. W 2017 r. Spadł z siódmego na ósme miejsce, a popyt na wycieczki do stolicy Uralu wzrósł. Teraz Jekaterynburg w 10 największych rosyjskich miastach wyprzedza Moskwę, Petersburg, Symferopol, Omsk, Nowosybirsk, Krasnodar i Soczi.

+58 %

Zapotrzebowanie na wyjazdy do Jekaterynburga latem 2017 r. Wzrosło o półtora razy

+82 %

Największą popularnością wśród obcokrajowców dodała podróż do Soczi

Gdzie tego lata przyjeżdżają obcokrajowcy do Jekaterynburga

Drugi rok z rzędu Niemcy zajmują pierwsze miejsce w krajach, w których gromadzą się najbardziej niezależni podróżnicy w Jekaterynburgu. Jest liderem w rankingu federalnym. Częściowo tak duże zainteresowanie może wiązać się z pojawieniem się tanich lotów z Monachium i Kolonii do Rosji. Ponadto znacznie wzrosło zapotrzebowanie na Jekaterynburg wśród amerykańskich podróżników. Eksperci podróży uważają, że wzrost zainteresowania Amerykanów jest napędzany przez agendę informacyjną.

Latem 2017 r. Mieszkańcy krajów europejskich, Ukrainy, Kanady i Australii planują wyjazdy do Jekaterynburga. Ale przepływ turystów z Danii spadł o 21%.

10 najlepszych krajów

Kraj

Zmiana za rok,%

Niemcy

USA

Kanada

Portugalia

Hiszpania

Finlandia

Dania

Ukraina

Republika Czeska

Australia


Irina Ryabovol

Przedstawiciel Momondo w Rosji

W całej Rosji obserwujemy również pozytywny trend: popyt letni wzrósł o 45%. A w ubiegłym roku, z powodu kursów walut, odnotowaliśmy wzrost odsetek o 26%. Najwyraźniej w ciągu ostatnich kilku lat rozwinęło się wiele uprzedzeń dotyczących pobytu turystów w naszym kraju, stopień polityczny spadł. Dlatego w 2017 roku Rosja wzrosła z 45 na 43 miejsce w rankingu konkurencyjności turystycznej Światowego Forum Ekonomicznego.


Obejrzyj wideo: AMI - Drób - Prosto od sprawdzonych dostawców! (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu
Chmura wiedzy

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu

„Genius: The Natural History of Creativity” Brytyjski naukowiec Hans Eisenck, autor testu IQ, balansuje na granicy psychopatologicznych cech twórczych osób i geniuszy. Hans przeprowadził wiele badań i doszedł do pewnych wniosków. Po pierwsze, tylko w 15% przypadków genialność wiąże się ze zmianami fizjologicznymi.
Czytaj Więcej