Liczby pierwsze

Ile kosztuje uszyć ubrania w studio

Aby uszyć spódnicę lub włożyć zamek do spodni, zrobi to każdy punkt naprawy odzieży. Ale niewielu zaryzykuje zszycie kurtki za dziesiątki tysięcy rubli w pierwszym studiu, na które natkną się. Miejsca z udokumentowaną historią mają stały strumień zamówień, ale bardzo różne ceny. Życie wokół postanowiło dowiedzieć się, za jakie pieniądze w moskiewskich pracowniach szyje męską kurtkę, suknię wieczorową, koszulę i spódnicę.

Porównaliśmy ceny usług szycia 15 atelier. Wśród nich są uniwersalne i te, które specjalizują się w jednej rzeczy, na przykład męskie ubrania biznesowe lub damskie suknie wieczorowe. Z reguły nie będziesz w stanie od razu ustalić pełnego kosztu pożądanej rzeczy - tylko koszt szycia jest wywoływany na stronie internetowej i przez telefon, a ostateczna cena zależy od tkaniny (będziesz musiał ją dodatkowo kupić), komplikując elementy dekoracyjne i inne czynniki.

Klasyczna kurtka męska

43 000 rubli

Szycie przeciętnej klasycznej kurtki męskiej kosztuje tyle. Na przykład studio Bella Rossa oferuje szyć nie tylko kurtkę, ale także spodnie w dwa tygodnie i 24 tysiące rubli: cena obejmuje konsultację projektanta przez telefon, wybór tkaniny i trzy elementy wyposażenia. Atelier Legole, specjalizująca się w garderobie męskiej, wskazuje koszt gotowej kurtki z tkaniną. Najdroższa kopia będzie kosztować 116 950 rubli: wykonanie kurtki z kaszmiru, przywiezionej z Belgii, potrwa od pięciu do ośmiu tygodni specjalnie dla klienta. Przed złożeniem zamówienia specjaliści określą „typ koloru, typ figury i charakter” klienta, a także wykonają pomiary za pomocą specjalnego kombinezonu wzorcowego.

Koszula męska

8 500 rubli

Zróżnicowanie cen krawiectwa męskich koszul nie jest tak duże jak kurtek. Koszt koszulki ze standardowego materiału zaczyna się od 4 tysięcy rubli. Większość wszystkich ofert - w segmencie cenowym 7-9 tysięcy rubli. Studio Vainer oferuje więc szyć koszulę w ciągu pięciu dni i 7 tysięcy rubli; konsultacje w sprawie wyboru tkaniny zaczynają się od tysiąca rubli. Klasyczne koszule w segmencie premium kosztują 15-20 tysięcy rubli (ta kwota obejmuje tkaniny): w studio Igora Pronina ceny koszulek zaczynają się od 16 tysięcy, a za skomplikowany model z haftowanymi inicjałami poprosą o 21 tysięcy lub więcej.

Spódnica damska

5 500 rubli

Szycie klasycznej spódnicy bez podszewki kosztuje średnio. Podstawowa cena w studio Iris wynosi 4,5 tysiąca rubli, ale zabiorą one 20-50% więcej na szycie dużych przedmiotów z białych lub złożonych tkanin, a także z skomplikowanymi elementami.

Suknia wieczorowa

20 000–25 000 rubli

Koszt tej pozycji zależy od stylów i cech modelu. Ceny krawieckich sukienek w pracowni Aleny Orłowskiej zaczynają się od 8 tysięcy rubli. Ale zrozumienie, ile kosztuje suknia wieczorowa wykonana ze złożonego materiału (jedwabiu lub aksamitu) z długą spódnicą lub gorsetem, jest z góry niemożliwe - studio mówi, że wszystko zależy od szkicu.


Jak powstają ceny za krawiectwo

Tamara Szewczenko

szkoła szycia Selftailor

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz najpierw zadać inne: kto będzie szyć? Przede wszystkim koszt zależy od klasy produktu. Im wyższa, tym wyższa jest cena szycia. Styl, tkanina, akcesoria, skomplikowane elementy, dekoracja - wszystko ma znaczenie. Od wartości niematerialnych - doświadczenie, kwalifikacje, spędzony czas i reputacja mistrza. Im wyższe są te wskaźniki, tym więcej praw czarownik musi ustawić i utrzymać swoją cenę.

W wielu dużych pracowniach o ugruntowanej reputacji istnieją szczegółowe cenniki, w których wyszczególnione są ceny dla każdej jednostki (pozycji przedmiotu, np. Kieszeni lub kołnierza) oraz podstawowa podstawa produktów (sukienka bez podszewki, klasyczny płaszcz z podszewką itp.). Jest to bardzo wygodne, dość przejrzyste dla klientów i pozwala zaoszczędzić czas i nerwy panu. Na przykład klient chce prostej spódnicy, bezpretensjonalnej opcji biurowej, ale z dobrym dopasowaniem. W głowie prawdopodobnie rysuje wizerunek budżetowej i szybkiej spódnicy typu „są tylko dwa szwy”, a po konsultacji z mistrzem (i ceną) będzie rozczarowana. Prosto wyglądająca spódnica będzie podszyta kieszeniami ściągaczowymi, a także wykonana ze złożonego materiału. I będzie kosztować więcej. Nie zapominaj również, że koszt produktów szytych w atelier zawiera wskaźniki stawki czynszu i rachunków za media.

Szycie u prywatnych rzemieślników jest znacznie tańsze (choć nie ostatnio). Tutaj mistrz bierze pod uwagę koszt produktu w oparciu o doświadczenie poprzednich standardowych produktów w swojej praktyce. Przede wszystkim szacowany jest czas poświęcony na szycie. Jeśli chodzi o złożone ekskluzywne produkty z ogromną liczbą ręcznych operacji, koszt można obliczyć według godziny, a koszt jednej godziny każdy mistrz ustawia dla siebie. Ponadto wielu doświadczonych rzemieślników ma swój własny pasek - ilość na jednostkę produktu, poniżej której po prostu nie podejmie zamówienia. Szeroka gama produktów może pasować do tej gamy - sukienka, bluza i spodnie. Taki model wyceny jest w pełni zrozumiały tylko dla mistrza. Klient musi wyrazić zgodę lub się nie zgodzić.

Jak wybrać atelier do indywidualnego krawiectwa

Szczerze mówiąc, nie radziłbym nikomu szukać atelier w Google. Dobry mistrz, podobnie jak dobre studio kamer, nie potrzebuje reklam. Takie kontakty są przekazywane ustnie przez łańcuch opinii. Aby pracować wygodnie i owocnie z mistrzem, chemia musi powstać, nie inaczej. Aby to zrobić, musisz przejść test zgodności: wyjaśnij mistrzowi swój pomysł, upewnij się, że się rozumiesz, napraw pracę na papierze, zszyj coś prostego i oceń wynik. Nie musisz zaczynać pracy z płaszczem z wełny Max Mara w cenie 57 euro za metr! Jeśli wciąż zawodzi rozczarowanie, nie powinieneś rezygnować z prób znalezienia swojego mistrza - warto poczuć się w ubraniu osobistym.


Cover: Dasha Skrebtsova

Obejrzyj wideo: Akcesoria krawieckie na start nauki szycia - ile kosztuje minimum? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej