Eksperyment

Zarabiaj na swoim psie: 5 sposobów zarabiania na zwierzętach domowych

Zwierzęta uwielbiają nie tylko użytkownicy sieci społecznościowych, ale także przedsiębiorcy. Koty i psy to dobry sposób na zarabianie pieniędzy, ich właściciele zdecydowali i zaczęli tworzyć wypożyczalnie dla zwierząt na całym świecie. Okazało się, że ludzie są gotowi zapłacić za możliwość rozmowy z uroczym lub niezbyt zwierzęciem. H&F wymyślił, kogo wynająć.

Koty

Zdjęcie: Alena Temerova

Ostatnio koty zostały wynajęte w Krasnojarsku. Firma została założona przez Alyonę Teremovą, członka organizacji społecznej pomagającej bezdomnym zwierzętom „Kucykom”. Aby przyciągnąć pierwszych klientów, działacz na rzecz praw zwierząt opublikował reklamy na lokalnych forach. Koszt usługi wynosi 300 rubli za dwie godziny. Według Teremovej będzie poszukiwana wśród miłośników kotów, ale z jakiegoś powodu nie stać jej na utrzymanie. Jeśli najemca chce zabrać zwierzę na dobre, otrzyma je całkowicie za darmo.

 

Do tej pory wynajmowane są tylko dwa koty - Masza i Kleop.

 

Podniosła ostatnią Teremovę na ulicy i wyszła sama. Początkująca kobieta biznesu wyda dochody na jedzenie dla bezpańskich kotów. W Petersburgu nie odważyli się zarabiać na kotach, pomimo dużego potencjału tego biznesu. Usługa pomocy „Zagubionym” zwierzętom wynajmuje je bezpłatnie nowo przybyłym. Jest znak, że kot powinien jako pierwszy wejść do nowego domu. Chroni to właścicieli przed śmiercią i nieszczęściem.

Psy

Zdjęcie: wfunews / flickr.com

W USA szczenięta były wynajmowane. Mieszkająca w Utah Jenna Miller ma farmę w pobliżu Provo. Tam karmiła bezpańskie psy, ale ich zawartość poważnie wpłynęła na budżet. Teraz wynajmuje swoje zwierzęta (głównie w młodym wieku) za czynsz za 15 USD za godzinę. Firma ma szerokie perspektywy: zabronione jest trzymanie psów w budynkach mieszkalnych w stanie, co oznacza, że ​​wiele osób tęskni za psami. Branża wynajmu psów kwitnie w Nowym Jorku. Aby wyprowadzić psa w Central Parku, możesz dołączyć do specjalnego klubu, płacąc roczną opłatę w wysokości 300 USD. Opłata miesięczna wynosi 40 USD, a sam czynsz dla psa kosztuje 30 USD w weekend i 20 USD w dzień powszedni. Dla mniej wypłacalnej publiczności absolwentka Catherine Lawn pracuje w Central Parku. W każdą sobotę dyżuruje tam z plakatem Rent-a-Dog. Za wypożyczenie swojego aportera na 20 minut prosi o 5 USD.

Węże

Zdjęcie: mtsofan / flickr.com

Alyona Kashchuk pracowała z wężami w moskiewskim zoo, ale potem zrezygnowała i otworzyła własne zoo w domu. Teraz trzyma kilkanaście węży o różnej długości i wieku. Wszystkie z nich są nietoksyczne. Warunek klientów zależy od sezonu. W lecie wynajmują go ci, którzy chcą pogadać z wężami. Zimą sesje zdjęciowe idą dobrze. Ostatnio trzeci rodzaj najemcy stał się bardziej aktywny: kluby i imprezy firmowe. Teraz modne jest tańczyć z wężami. Ale ten rynek jest przesycony. „W Sylwestra pojawiło się wiele ofert. 2013 to rok Węża, Internet jest pełen reklam” - powiedziała Alena Kashchuk, H&F. Jednocześnie przedsiębiorca podkreślił, że biznes nie jest łatwy: konieczne jest monitorowanie stanu zdrowia zwierząt domowych.

 

„W zeszłym tygodniu były 4 sesje zdjęciowe
z pytonem. W tej sprawie
zjadł i odpoczął ”, wyjaśnia Kashchuk.

 

Sesja zdjęciowa z wężami kosztuje 1500 rubli za godzinę; godzina jej obecności na imprezie firmowej, gdzie nie więcej niż 35 osób, kosztuje 3500 rubli.

Kozy

Zdjęcie: kaens / flickr.com

Rolnik Grigorij ze Stupina (obwód moskiewski) zapewnia wynajem kóz mlecznych, kur i królików. Jest przekonany, że mieszkańcy lata będą zadowoleni z tej możliwości, ponieważ uratuje to ich przed problemami związanymi z trzymaniem zwierząt w zimie. Aby wziąć kozę na lato, musisz wpłacić depozyt w wysokości 10 000 rubli. Czynsz będzie kosztował 1000-2000 rubli miesięcznie. Przedsiębiorca podkreśla, że ​​wypożyczenie kozy nie jest kłopotliwe: zmieści się w każdym samochodzie osobowym.

 

„Koza jest bardzo wygodna”, pisze rolnik Gregory.

 

Jest to bardzo korzystne dla klienta: w dniu, w którym koza daje od 2,5 do 4 litrów mleka. Rolnik nauczy dojenia za darmo. Gregory oferuje również kury nioski (kaucja 300 rubli, czynsz - 100 rubli miesięcznie). Wynajem królików kosztuje 100 rubli miesięcznie, depozyt w wysokości 1000 rubli.

Gołębie

Zdjęcie: leondel / flickr.com

Firma wypożyczająca gołębie stała się znana. Nie wymaga dużych inwestycji i specjalnej wiedzy, a śluby i inne okazje do wypuszczania gołębi odbywają się regularnie. Artur Wasiliew z Moskwy do niedawna zarządzał biurem podróży, a później zajmował się szkoleniem ptaków.

 

„Kochałem gołębie od najmłodszych lat” - mówi Wasiljew.

 

„Są to piękne i inteligentne ptaki. Ludzie też chcą latać, więc zawsze pociągają ich ptaki” - wyjaśnił Vasiliev H&F. Jego zdaniem trudno jest się teraz wyróżnić na rynku. Dlatego zaczął specjalizować się w szkoleniu gołębi, podczas gdy większość przedsiębiorczych hodowców drobiu po prostu je utrzymuje. Wynajem jednego gołębia kosztuje od 500 rubli za godzinę.

Popularne Wiadomości

Kategoria Eksperyment, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: wolontariusze w schronisku dla dzikich zwierząt
Ciekawe

Ludzie w mieście: wolontariusze w schronisku dla dzikich zwierząt

W Petersburgu znajduje się kilkanaście schronisk, w których trzymane są bezdomne psy i koty. I tylko jedna, w której zabrane są dzikie zwierzęta, to „Syrin”. Wcześniej na jego miejscu znajdowała się stacja odbioru. Żyły na nim lisy, szopy pracze, a nawet niedźwiedź - zwierzęta, na które łowcy ciągną swoje psy. Rok temu miejscy zoodefenders kupili zwierzęta i założyli schronienie na miejscu stacji, gdzie przystosowują się i leczą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie przetrwać na wolności.
Czytaj Więcej
Ogłoszony program festiwalu Omnivore
Ciekawe

Ogłoszony program festiwalu Omnivore

Festiwal gastronomiczny Omnivore Moskwa zaprezentował swój program. Organizatorzy festiwalu powiedzieli Life wokół tego. Festiwal, który odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia, odbędzie się wielofunkcyjny strych na piątym piętrze przestrzeni DI Telegraph. Zgodnie z harmonogramem, pop-upy Omnivore dla maksymalnie 80 osób, odbędą się w dniach 13 i 14 kwietnia.
Czytaj Więcej
W Łużnikach powstanie piłkarski park rozrywki
Ciekawe

W Łużnikach powstanie piłkarski park rozrywki

W kompleksie sportowym Łużniki park rozrywki w piłce nożnej zostanie otwarty w dniu Moskwy 10 grudnia. Zostało to zgłoszone na stronie internetowej rządu metropolitalnego. Dla zwiedzających zostanie otwartych 20 miejsc rozrywki, a także amatorski turniej drużynowy poświęcony zbliżającemu się rozpoczęciu Pucharu Konfederacji 2017 i Mistrzostw Świata FIFA 2018.
Czytaj Więcej