Eksperyment

Fitting Reality: Czy zostanie złożona wirtualna przymierzalnia

Inga Nachmanson stworzyła firmę Fitting Reality, która opracowała program do wirtualnego dopasowywania odzieży w sklepach internetowych. Użytkownik przesyła swoje zdjęcie w obcisłe ubranie i otrzymuje model 3D wybranej odzieży nałożony na zdjęcie.

Przez dwa miesiące sklepy internetowe mogą korzystać z programu za darmo, a następnie będą musiały zapłacić firmie procent sprzedaży. Fitting Reality ma do tej pory 12 klientów i nic nie płacą. Ale w przyszłym roku, Nachmanson ma nadzieję, obrót firmy wyniesie 670 000 USD.

Zakres działalności

Wirtualny montaż

Data rozpoczęcia

2011 rok

Uruchom budżet

2,1 miliona USD

Witryna

ittingreality.com

Inga NAHMANSON

Współzałożyciel Fitting Reality

Jak to się wszystko zaczęło

Nie marzyłem o zostaniu przedsiębiorcą, ale zawsze pociągał mnie pomysł wykorzystania najnowocześniejszych technologii komputerowych w biznesie. Ukończyłem Akademię Gospodarki Narodowej pod rządem Federacji Rosyjskiej; moją specjalnością jest informatyka stosowana w ekonomii. W 2009 roku założyłem firmę AR Door, która stworzyła projekty reklamowe oparte na technologii Augmented Reality, czyli rzeczywistości rozszerzonej. Ta technologia umożliwia integrację rzeczywistych i wirtualnych obiektów. Na przykład celujesz telefonem w reklamę czasopisma lub opakowanie produktu, a na ekranie telefonu pojawiają się dodatkowe informacje o tym produkcie.

W 2011 roku do AR Door zaczęło docierać wiele zamówień na wirtualny montaż ubrań. Projekt pilotażowy był wirtualną przymierzalnią dla Topshop. W centrum handlowym Evropeisky zainstalowaliśmy specjalny kiosk z programem naszego rozwoju, który za pomocą czujnika Microsoft Kinect rozpoznał ludzkie ciało i ułożył na nim trójwymiarowe modele sukienek.

Kupujący mogli dosłownie przerzucać na sobie sukienki, obserwować, jak siedzą na nich z różnych stron

Kupujący mogli dosłownie przerzucać na sobie sukienki, obserwować, jak siedzą na nich z różnych stron. Miało to dobry wpływ na sprzedaż: cała kolekcja sukienek została wyprzedana.

Była to pierwsza tego typu wirtualna przymierzalnia, nie tylko w Rosji, ale także w praktyce światowej. The Guardian and Financial Times napisali o niej. Tak narodził się pomysł stworzenia firmy Fitting Reality, która specjalizowałaby się w tworzeniu wirtualnych przymierzalni. Teraz nadal jestem współwłaścicielem AR Door, ale nie jestem zaangażowany w jego działalność. Spędzam 100% czasu na Fitting Reality.

Technologia

Szybko znaleźliśmy inwestorów dla Fitting Reality: byli to nasi partnerzy finansowi z AR Door. Łączna wartość inwestycji wyniosła 2,1 miliona USD, a pieniądze zebrano w dwóch rundach w mniej więcej równych transzach.

W ubiegłym roku firma została rezydentem Skolkovo i weszła w obiecujący program startowy Microsoft BizSpark One. Microsoft zapewnia wszystkim członkom BizSpark bezpłatne oprogramowanie programistyczne i zniżki na usługi chmurowe Microsoft Azure.

Nasza technologia pozwala klientom sklepów internetowych wypróbować trójwymiarowe modele odzieży do swoich zdjęć. Sklep internetowy daje nam zdjęcia ubrań, na podstawie których tworzymy model rzeczy w 3D. Kupujący w sklepie klika przycisk „Wypróbuj” na stronie produktu, przesyła zdjęcie i tworzy swój ShapeID. Tę czynność należy wykonać tylko raz, a następnie można jej użyć do montażu we wszystkich sklepach, które współpracują z naszymi usługami. Na serwerze model 3D rzeczy łączy się ze zdjęciem osoby i uzyskuje się zdjęcie osoby w nowym ubraniu.

Mamy kilka wymagań dotyczących wizerunku użytkowników. Osoba nie może skrzyżować rąk lub nóg, pożądane jest również noszenie ciasnych ubrań, na przykład T-shirt i legginsy. Ponieważ możemy tylko ubrać osobę, ale nie rozbieramy się. Jeśli na zdjęciu użytkownik ma futro, to oczywiście możemy na niego nałożyć koszulkę, ale tylko futro.

Klienci

Rozpoczęliśmy sprzedaż technologii wirtualnej przymierzalni dopiero w lipcu. Mamy teraz 12 klientów, a kolejne 20 marek jest w fazie rozwoju. System płatności dla sklepów internetowych jest elastyczny: płacą procent zysku, który uzyskują dzięki korzystaniu z naszego systemu. Procent zależy od liczby zdigitalizowanych towarów. Jeśli stworzyliśmy 75 modeli 3D odzieży dla sklepu, to sklep płaci 5% zysku z dodatkowej sprzedaży, za 300 modeli - 3%, za 1250 modeli - 2%. Średnio mały sklep otrzyma usługę za 200-300 USD miesięcznie. W tym roku, aby zapoznać klientów z naszą technologią, dajemy sklepom internetowym dwa miesiące bezpłatnego użytkowania.

Konkurentów

Jesteśmy technologicznie różni się od konkurentów. Używamy zdjęcia osoby, a klient sklepu internetowego widzi rzeczy na sobie w 3D. Nasi konkurenci pracują głównie z awatarami 3D: użytkownicy muszą wprowadzić dużą ilość danych o sobie. Na przykład talia i biodra, wzrost, waga i tak dalej. Ale użytkownicy sklepów internetowych nie zawsze mają centymetr pod ręką.

do 2015 r. powinniśmy mieć ponad 2500 klientów, a obrót powinien wynieść 7 mln USD

Ponadto proces wykonywania pomiarów wymaga czasu i nie wszyscy wiedzą, jak to zrobić poprawnie. Istnieją techniczne ograniczenia tej technologii. Takie aplikacje są ciężkie, więc na telefonach komórkowych mogą występować trudności w ich pracy. Oznacza to, że potencjalny nabywca nie może przymierzać ubrań, na przykład podczas jazdy samochodem z domu. Nie mamy tych ograniczeń technicznych, pracujemy z dowolnymi urządzeniami.

Plany

Cała dzisiejsza sprzedaż odbywa się w trybie pilotażowym, co oznacza, że ​​sklepy internetowe testują nasz produkt na swoich stronach, ale jeszcze nie bierzemy od nich pieniędzy. Ale w przyszłym roku planujemy uzyskać dochód w wysokości 670 000 USD, dlatego chcemy przyciągnąć 380 klientów. Zwrot z inwestycji planowany jest na 2015 r. W tym momencie powinniśmy mieć ponad 2500 klientów, a obrót powinien wynieść 7 milionów USD.

Teraz planujemy przyciągnąć kolejną rundę inwestycji w wysokości 2 milionów USD. Te pieniądze wydamy na reklamę naszego produktu na rynku amerykańskim, ponieważ jest to jeden z największych na świecie. W Stanach Zjednoczonych, około 90 000 sklepów internetowych, obrót tych, które sprzedają odzież i akcesoria w 2013 r. Wyniósł 54,2 mld USD.

Tekst: Anastasia Maltseva

Obejrzyj wideo: FXMirror3D Virtual Fitting Solution (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Eksperyment, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej