Zakładka

Instagram i kanał telegramowy o kulturze kawy

W sekcji „Zakładki” Life around pokazuje witryny, strony na Instagramie, kanały publiczne i telegramowe - niekoniecznie popularne, ale interesujące, zabawne lub piękne. W nowym numerze rozmawiamy o Instagramie i kanale telegramu miłośnika kawy i blogera Aksinyya Talalaeva.

instagram

Avealalat

telegram

Avealalatmood


Aksinya Talalaeva

twórca avealalat i kanału telegramowego na Instagramie
avealalatmood

W moim telegramie możesz dowiedzieć się wszystkiego o tym, czym jest fermentacja ziarna, jakie to jest ziarno, dlaczego w ogóle jest potrzebne i jak wpływa na to temperatura w gospodarstwie, jak kontrolować ekstrakcję, czym jest krzyż espresso, który wygrał ostatnie mistrzostwa w prażeniu (Rosja, przy okazji), co to jest kawa i jak regulować TDS.

Mój Instagram jest przeznaczony raczej dla tłumu początkujących - jak zaparzyć smaczną kawę w cezve i co to znaczy „cezve” (to już memy moich subskrybentów, co trzy dni wyrzucam ten sam post w historii - jak zrobić kawę w Turku), Czy kawa powoduje raka, jak działa kawa bezkofeinowa, po co kupować łuski w domu, jeśli chcesz zaparzyć kawę w domu, cóż, i tym podobne. Podstawy i kilka interesujących prawnie rzeczy - czy dana osoba ma prawo fotografować cokolwiek w kawiarni (tak), jaka jest pensja baristy w trzech miastach (niska), jaka muzyka powinna grać w kawiarniach i jakie organizacje wstrząsają pieniędzmi z kawiarni na tę muzykę .

We wrześniu przestałem pracować w barze i wróciłem tam cały czas tylko dwa razy - żeby się dobrze bawić i zrozumieć, że pamiętam, jak zrobić kawę. Nie wiem, czy kiedykolwiek będę parzył kawę na bieżąco, wspomnienia o tym, jak bardzo wypaliłem się w tej pracy, są wciąż świeże.

Rozwój kultury kawowej poszedł od zera, ale nikt tego nie potrzebował. Wydaje mi się, że skok popularności kawy nastąpił, gdy do kawiarni przyszli dobrzy projektanci - zachłanni pięknymi dziewczynami pobiegli pić kawę i zdali sobie sprawę, że jest to bardzo poważny proces z milionem funkcji, a czarna kawa może nawet wyglądać jak dżem pomarańczowy. Ludzie wciąż odkrywają nowe rzeczy dla siebie, ale ciągle zauważam, że odpowiadam na te same pytania i rozumiem, że wciąż jesteśmy bardzo, bardzo daleko od edukacji kawowej.

W Lower popularność specjalności wzrosła po pojawieniu się „Coffee is a fruit”, przynajmniej w moim wszechświecie tak się stało i wyglądało dokładnie tak. Po tym otworzyły się Surf Сoffee, „Top”, „Dash”, no cóż, były wskazówki dotyczące innych projektów, które się wydarzyły lub nie. I nie powiedziałbym, że Niżny jest okropnym prowincjonalnym światem kawy, raczej jest bardziej rozwinięty niż wiele innych miast. Nizhny uwielbia emocje, więc wydaje mi się, że mamy większy wybór kawiarni, w których można usiąść, otworzyć książkę, popić czarny, wyjrzeć przez okno, oddychać radośnie i smutnie, kontynuować czytanie, wlać książkę z kawą i, uśmiechając się, iść obejrzeć zachód słońca.


Obejrzyj wideo: Typowanie na Telegramie - dołącz do gry! (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zakładka, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej