Styl

Mieszkanie tygodnia (Petersburg)

Właściciele: Andrey jest pracownikiem międzynarodowej organizacji w Hadze, Katya jest gospodynią domową, Nikita i Ksenia są dziećmi
Pokoje: 4Powierzchnia metryczna: 130 mkw mSufity: 2,7 m

Przestronny, ale wciąż niezamieszkany czteropokojowy apartament został przebudowany z dawnego mieszkania komunalnego przy ulicy Rubinstein. Teraz jego właściciele mieszkają w Hadze, ale wkrótce planują wrócić do Petersburga. Nie widzieli jeszcze gotowego lokalu, ale projekt przebudowy i wnętrza zostały opracowane wspólnie z przyjaciółką rodziny, projektantką Oksaną Agadzhanową. Komunikacja odbywała się zdalnie, czasem utrudniała pracę. Projektantka musiała skierować sytuacje z życia samej rodziny: dowiedzieć się, gdzie umieścić gniazdka, gdzie dzieci będą się bawić, jak rodzice odpoczywają.

Mieszkanie zostało odnowione od zera: zalały podłogę, rozciągnęły sufity, poszerzyły drzwi, powiększyły korytarz, częściowo połączyły kuchnię z salonem. W tym samym czasie starali się zachować ducha Petersburga, enfilady dużego mieszkania komunalnego. Wiele przedmiotów wewnętrznych znaleziono na pchlim targu w Europie, a niektóre zostały przywrócone radzieckie meble. Za szafkami bibliotecznymi, jak w filmach szpiegowskich, znajduje się sekretny pokój - to marzenie gospodyni z dzieciństwa. Teraz pokój wygląda na pusty, wydaje się, że nikt tu jeszcze nie mieszkał. Właściciele nie planują zagracać przestrzeni, tutaj będą przewozić przedmioty osobiste, książki, pamiątki z podróży.Gabinet został znaleziony w Internecie pod nagłówkiem „Dam go za darmo”. Został oszlifowany i pomalowany.

Obraz „Anne Kern Alley” to prezent od słynnego artysty z Leningradu w latach 1960–1970. babcia Andrei. Na pierwszym spotkaniu projektantowi powierzono zadanie powieszenia go w najbardziej widocznym miejscu.

Drewniane malowane białe drzwi zamawiane na Białorusi.

Projektantka sama zamontowała szafę w sypialni.

Zamiast lamp w korytarzu zawieszono proste żarówki.

Haczyki kupione na pchlim targu w Hadze za nic.

Pod starą tapetą w salonie znaleziono włoską gazetę z 1954 roku. Skąd pochodził od zwykłego człowieka radzieckiego, jest tajemnicą.

Salon połączony jest z kuchnią dużym łukiem.

Projektant uważa zdjęcie nad sofą za dar niebios: doskonale cienia szare ściany.

Odnowione antyczne krzesła.

Właściciele kupili zdjęcie z dziewczyną w Paryżu.

Bufet w kuchni znajdował się w dawnym mieszkaniu komunalnym z czasów radzieckich, był piaskowany i malowany.

Lampa została przywieziona z Hagi. Łańcuch dla niej został odebrany już w Petersburgu.

Szafa w bibliotece ma 150 lat. Znaleziono go w jednym z pomieszczeń dawnego mieszkania komunalnego.

Za przesuwaną biblioteką ukryty jest pokój Niebieskiej Brody, jak to nazywa gospodyni. To jest jej marzenie z dzieciństwa.

Właściciele przekażą pierwsze książki z Hagi. Biblioteka rodziny planuje regularne uzupełnianie.

Obejrzyj wideo: Dzień chleba Хлебный День 1 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

Rzeczy tygodnia: Szaliki
Styl

Rzeczy tygodnia: Szaliki

Uniqlo, 399 s. 60% akryl, 40% wełna atrium, Zemlyanoy Val, 33 +7 (495) 970-15-55 Topman, 359 str. 100% akrylowy „europejski” plac stacji Kijów, 2 +7 (495) 980-51-72 Penfield, 1500 str. 100% bawełny Fott Stoleshnikov per., 7, str. 5 +7 (926) 082-84-85 Henrik Vibskov, 5,200 str. 60% jedwab, 40% bawełna "Kuznetsky Most 20" Kuznetsky Most, 20 +7 (495) 623-78-88 Johnstons, 2900 str.
Czytaj Więcej
Wszystko związane: czapki, rękawiczki, szaliki na lodowisku
Styl

Wszystko związane: czapki, rękawiczki, szaliki na lodowisku

W tym roku znacznie łatwiej było znaleźć ciekawe rzeczy do jazdy na łyżwach: w samym Parku Gorky pojawiły się jednocześnie trzy linie zimowych ubrań i różnych akcesoriów: czapki, mitenki, skarpetki, szaliki, a nawet swetry. Wokół życie odkryło, kto produkuje rzeczy na lodowiska, ile kosztują i z czego są wykonane.
Czytaj Więcej
Rzeczy dla domu: wybór projektanta Nikolai Nikitina
Styl

Rzeczy dla domu: wybór projektanta Nikolai Nikitina

Życie wokół kontynuuje rubryka poświęcona wnętrzom i wyposażeniu domu. Projektanci wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - architekt i projektant Nikolay Nikitin, który kieruje Story Store.
Czytaj Więcej
Wystąpienie: Sveta Bekasova, kurator
Styl

Wystąpienie: Sveta Bekasova, kurator

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych mieszkańców Petersburga, aby robił zdjęcia na ulicy i powiedział im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie zwykle woli kupować ubrania. W nowym numerze - kurator i dyrektor artystyczny przyszłego baru w „Piętro” Sveta Bekasova, którego życie sfotografowano na dachu Ligowskiego, 74.
Czytaj Więcej