Mieszkanie tygodnia

Musztardowe wnętrze w dawnym mieszkaniu komunalnym

Eklektyczne wnętrze w odcieniach szarości i musztardy w dawnym mieszkaniu komunalnym to mieszkanie projektantki Tatyany Mininy. W ramach tego projektu Tatyana szukała przede wszystkim starego ceglanego domu na zamieszkałym terenie. W rezultacie mieszkanie zostało zakupione w pobliżu stacji metra Aeroport w zielonej okolicy w typowym budynku z 1954 r., Z wysokimi sufitami i szerokimi schodami z przodu. Życie wokół mówi, jak projektantowi udało się ukryć kolumnę nośną w szafie, jak sterowce pojawiły się na ścianie i jak uchwyty zakupione podczas podróży zmieniły meble szafki.

Miasto

Moskwa

Design

Tatyana Minina

Powierzchnia

63 m²

Liczba pokoi

3

Wysokość sufitu

2,95 m

Piętro

3 z 5


Początkowo mieszkanie miało trzy izolowane pokoje z dużym i całkowicie nieużywanym holem, wąskim korytarzem prowadzącym do maleńkiej kuchni i łazienki. Dodatkowo w salonie było niewiele światła z powodu przeszklonego i tapicerowanego balkonu z drewnianymi deskami. Ale przy podejmowaniu decyzji o zakupie ważne było, aby mieszkanie było kanciaste, a dom był dobrze położony względem głównych punktów: rano słońce wchodzi do salonu, a wieczorami pięknie oświetla główną sypialnię.

Podczas procesu naprawy wszystkie wewnętrzne przegrody zostały rozebrane - pozostawiły tylko kolumnę nośną, którą później projektant ukrył w szafie. Z powodu tej samej kolumny ściana łazienki musiała zostać zaokrąglona, ​​co pociągnęło za sobą kilka innych niestandardowych rozwiązań: tapeta z fantastycznymi sterowcami pojawiła się po ścianie salonu na ścianie - zaokrąglenie tworzy iluzję ich ruchu - aw łazience położyli klasyczną płytkę metra - tę samą metodę stylizacji zastosowano później na fartuchu kuchennym.

Punktem wyjścia dla palety kolorów była tapeta fabryki Cole & Son z chmurami w technice grawerowania. Oprócz nich (aby nie przeciążać wnętrza obrazem), projektant wybrał ścisły geometryczny wzór odcienia ochry i tej samej sofy - ten kolor ożywia mieszkanie, dzięki czemu jest słonecznie nawet w najbardziej ponury zimowy dzień w Moskwie. Płytka na podłodze w postaci sześciokątów jest swego rodzaju odniesieniem do tradycyjnej dekoracji mieszkań Stalina: Tatyana chciała wesprzeć temat okresu, w którym dom został zbudowany. Kolorami kafelki rymują się ze sterowcami na zaokrąglonej ścianie. Kolejna interesująca sztuczka w dekoracji - wyłożone kafelkami zbocza w oknach.

Meble gabinetowe wykonywane są na zamówienie według szkiców projektanta. Kuchnia jest tak funkcjonalna, jak to tylko możliwe, ale jednocześnie prosta. Po pierwsze, możliwe było umieszczenie zlewu przy oknie: bardzo wygodny szeroki parapet pozwala na umieszczenie tam, co chcesz. Po drugie, postanowiono pozbyć się całej serii tradycyjnych szafek ściennych - nacisk położono na okap, a Tatyana pozostawiła tylko jedną szklaną szafkę do przechowywania naczyń. Projektant znalazł meble tapicerowane na wystawie mebli w Mediolanie na rok przed imprezą parapetów. W rzeczywistości musztardowa sofa fabryki Miniforms w stylu lat 50. (która według Tatyany idealnie pasuje do wnętrza Stalina) była kolejnym punktem wyjścia podczas pracy nad projektem. Na jego poparcie wybrano czarne rattanowe krzesło z żółtymi poduszkami i dwa stoliki kawowe z miedzianymi blatami tej samej fabryki.

W salonie kredens wykonany w fabryce w Petersburgu stał się akcentem. Uchwyty dla niego (a także do szafek kuchennych i stolików nocnych w łazience) Tatyana przywiozła z podróży na Bali. Dywan, który ogólnie tworzy całą kompozycję środkowej części salonu i zbiera wszystkie elementy razem, jest „Sputnikiem” Nowego Dywanu. Zdjęcia w salonie - z galerii Agency.Art Ru. Również we wnętrzu znajduje się wiele elementów dekoracyjnych: figurki i pamiątki z podróży, niektóre z Południowej Afryki, a niektóre z pchlich targów w Paryżu i Rzymie.

Sypialnia ma zupełnie inną kolorystykę niż salon: jest utrzymana w chłodnych odcieniach bieli i szarości, co ułatwia budzenie się i tworzy atmosferę lekkości w raczej małym pokoju - jest tylko 11 metrów kwadratowych. Jedynym kolorowym punktem było aksamitne łóżko musztardowe. Druga sypialnia to pokój gościnny, zaprojektowany w tym samym stylu co mistrz.

W łazience zastosowano klasyczną technikę - połączenie płytek z malowaniem. Ta metoda dekoracji nie sprawia, że ​​łazienka jest wanną, ale zamienia ją w praktycznie pełny pokój, przytulny buduar. Na pomalowanej części ściany znajdują się ceramiczne sardynki przywiezione z Amsterdamu.

Obejrzyj wideo: DOM RETRO JASTRZĘBIE (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkanie tygodnia, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej