Styl

Jak przekształcić mieszkanie za pomocą roślin domowych

Kwiaty w wazonach lub doniczkach zdobią dom nie gorzej niż designerskie meble i dzieła sztuki. Nowoczesny asortyment wazonów, doniczek, podstawek, konewek, mini-łóżek i innych urządzeń do domowej uprawy kwiatów jest taki, że każdy może zazielenić dom w oryginalny i gustowny sposób. Ponadto jest to obszar, w którym można i należy samodzielnie wymyślić ciekawe rozwiązania dekoracyjne. Poniżej kilka ciekawych pomysłów.


Poszukaj alternatyw dla wazonów i doniczek

Najbardziej oczywiste jest oczywiście użycie przedmiotów, które nie są przeznaczone do domowej florystyki, do wazonów i doniczek. Stare dzbanki, czajniki, garnki, piękne blaszane pudełka to najczęstsze opcje. Ale nie należy ich ograniczać - rozejrzyj się i pomyśl o ogromnej różnorodności pojemników, w których możesz wkładać lub sadzić kwiaty: probówki i żarówki, wypalone żarówki, nudny żyrandol, stary gumowy but lub but, pęknięty porcelanowy kubek, stara walizka. Najwygodniej jest szukać takich rzeczy na pchlim targu. Jeśli jest dużo miejsca, stare meble można również dostosować do kwiatów - metalową półkę lub krzesło bez siedziska.

Nie ścinaj korzeni

Jeśli rośliny nagle się zakorzenią, nie spiesz się, aby je odciąć - ułóż je w przezroczystym wazonie lub kolbie w kształcie dzbanka, aby korzenie były widoczne: są nie mniej dekoracyjne niż kwiaty, łodygi i liście. Dobrym pomysłem jest umieszczenie takiej rośliny w wiszącym wazonie bez dna.

Sadzić kwiaty jeden po drugim

Dobra technika dekoracyjna i świetna alternatywa dla standardowych bukietów w wazonach to kilka wąskich i długich pojemników, z których każdy ma tylko jeden kwiat. Lepiej jest używać tych samych kwiatów, ale możesz eksperymentować z pojemnikiem: zbierz kolekcję kolorowych butelek, butelek perfum, kolb lub kieliszków do wina-fletów. Możesz pogrupować je na stole lub konsoli, albo powiesić na ścianie lub zainstalować na stojaku wielopoziomowym.

Użyj innej skali

Nie ograniczaj się do standardowych doniczek i wazonów średnich. Zamiast ponurych rzędów identycznych doniczek lepiej jest umieścić bardzo dużą doniczkę i kilka małych, aby podkreślić kontrast. W przypadku bardzo małych mieszkań (i bardzo leniwych gospodarzy) istnieją mikrowarianty: zamiast kwiatów można hodować kaktusy, mchy i sukulenty (bezpretensjonalne rośliny podobne do kaktusów, ale z liśćmi zamiast cierni). Można je hodować w najbardziej mikroskopijnych pojemnikach - szklanki i szklanki, małe terraria, świeczniki, a nawet naparstki. Cudowne mikro-ogrody są wykonane z sukulentów, a jeśli chcesz, możesz również stworzyć prawdziwy panel przypominający dzieło sztuki współczesnej (przykładem jest dzieło amerykańskiej Flory Grabb).

Obejrzyj wideo: Niebezpieczne rośliny domowe ! Część 1 (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

Dziewczyny w kulturystyce
Ludzie w mieście

Dziewczyny w kulturystyce

Dla większości sportowców odciążenie mięśni nie jest celem samym w sobie, ale środkiem do osiągnięcia wyniku. Ale nie dla kulturystów. Od miesięcy przestrzegają diety i trenują, aby pokazać się w całej okazałości na scenie, w przypadku dziewcząt - w kostiumie kąpielowym, na obcasach iz jasnym makijażem. Redaktorzy „Life wokół” rozmawiali ze sportowcami z Niżnego Nowogrodu o konkurencji, sprawiedliwości sędziów, życiu osobistym i hejterach, a także o tym, jak prawidłowo jeść i trenować, aby wygrać nagrody.
Czytaj Więcej
Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku
Ludzie w mieście

Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku

Taniec pylonowy i pokazy ze striptizem, nawet w 2019 roku, są nadal piętnowane. Czy wstydem jest tańczyć na słupie, jak publiczność reaguje na liczby z elementami erotyki i ile artystów podobnego gatunku może zarobić w Irkucku, Life zapytało łącznie trzech profesjonalnych artystów i choreografów.
Czytaj Więcej
„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online
Ludzie w mieście

„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online

Wraz z nadejściem wiosny kluby fitness wypełniają się przebiśniegami - ludźmi, którzy chcą pilnie uporządkować swoją sylwetkę. Życie wokół rozmawiało z trenerami z Irkucka o tym, jak odnoszą się do sezonowości w fitnessie, a także o trendach w 2019 roku i szaleństwie dla zdrowego stylu życia. Anastasia Shimokhina Doświadczenie trenerskie - 10 lat Wszyscy przychodzą i chcą okrągłego pięknego tyłka i płaskiego brzucha, to się nie zmienia.
Czytaj Więcej