Dom

Rosyjscy projektanci wybierają najciekawsze przedmioty z konkursu SaloneSatellite 2016

SMS

Julia Jelcynowa

 Konkurs Młodych Projektantów SaloneSatellite w Mediolanie w ramach dużej wystawy mebli i dekoracji wnętrz iSaloni gromadzi najzdolniejszych młodych projektantów z całego świata. Prezentują swoje najlepsze projekty i rywalizują nie tyle o pierwsze miejsce i dużą nagrodę pieniężną, ale o uwagę potencjalnych inwestorów i klientów. Ponadto tegoroczny słynny mediolański dom towarowy La Rinascente wybierze niektóre prace wystawców i wystawi je na sprzedaż. Przedmioty będą dostępne od jesieni do świąt Bożego Narodzenia.

SaloneSatellite to moja ulubiona część wystawy. W głównym miejscu, gdzie prezentowane są duże znane koncerny, można zobaczyć ciekawe nowe przedmioty i poznać główne trendy przyszłego roku, ale prawdziwa przyszłość wzornictwa przemysłowego konkuruje.

W tym roku głównym tematem były nowe materiały i nowy design. Oznacza to, że uczestnicy musieli zgłaszać prace wykonane przy użyciu najbardziej nietypowych i zaawansowanych technologii.

Rosję reprezentowali zwycięzcy etapu konkursowego, który odbył się w ubiegłym roku w Moskwie podczas iSaloni Worldwide Moscow. Rozmawialiśmy już z nimi, przygotowując materiały na temat cen przedmiotów i mebli od młodych projektantów. Alisa Minkina, Ekaterina Lyubimova, Anastasia Gavrilova i Rafael Gainullin przywieźli swoje dzieła do Mediolanu. Zgodnie z warunkami konkursu nie mogli podać tych samych tematów, co w Moskwie. Modele trzeba było przemyśleć, przerobić, zmienić, a nawet wymyślić coś nowego. Poprosiliśmy chłopaków, aby podzielili się swoimi odczuciami z konkursu i podróży na wystawę i wybrali najciekawszy, ich zdaniem, temat z konkursu SaloneSatellite.

Anastasia Gavrilova i Rafael Gainullin A. R. Novate

Projekt: Mobilny składany pulpit MovePlace i kubki do miksowania, Pegtop

„Ze wszystkich prac zaprezentowanych w tym roku na satelicie pamiętamy projekt Kvel wykonany przez zespół projektantów Zero by Zero z Japonii. Są to miniaturowe lampy zanurzone w szklanych naczyniach (szklanki, butelki itp.) Każda lampa ma wbudowany czujnik, który reaguje do dźwięku, dzięki któremu grupa takich lamp może migotać w rytm muzyki lub mowy. To prawdziwe odrodzenie przedmiotów wewnętrznych.

Naszym zdaniem takie rzeczy mają wielkie perspektywy. W projektowaniu zawsze interesowała nas synergia: połączenie kilku dziedzin - technologii, nauki, sztuki i filozofii - w jednym temacie. Kiedy przedmiot ma użyteczną funkcję i estetykę, której nie komplikują niepotrzebne detale, gdy elementy wystroju są funkcjonalne i konieczne, ale jednocześnie piękne, jest to bardzo fajne. To właśnie dzieje się w naturze: żadna roślina ani zwierzę nie ma zbędnych szczegółów, ich funkcjonalność jest piękna, a forma jest idealna, ponieważ nie ma w tym nic zbędnego. Właśnie do tego dążymy w projektowaniu - nie naśladować ani kopiować, ale syntetyzować rzeczy, w których innowacyjna funkcja jest organicznie przekształcana w wyjątkową estetykę obiektu.

Milan Design Week to wydarzenie, które inspiruje twórczą inspiracją przez cały rok. Tutaj możesz spotkać wiele niesamowitych ludzi, firm, producentów, współpracowników z różnych części świata. Zdobyliśmy ogromne doświadczenie, przydatne kontakty i potencjalne zamówienia. Każda taka wystawa jest dla nas punktem odniesienia, w którym możesz ocenić stopień rozwoju. ”

Alice Minkin

Projekt: seria mebli i uchwytów Sagano Bamboo Furniture z bambusa

„Spośród obiektów na satelicie bardzo podobało mi się studio projektowe dwóch facetów z Hiszpanii, Muka Design Lab. Mają bardzo zwięzłe wzornictwo. Wykonują nie tylko meble, ale także artykuły gospodarstwa domowego. Osobiście byłem pod wrażeniem prostoty i jakości przedmiotów. Przede wszystkim podobało im się krzesło, które w ubiegłym roku zdobyło nagrodę Red Dot Award (autorytatywna nagroda przyznana w dziedzinie projektowania przez Europejski Instytut Design Zentrum Nordrhein Westfalen. - ok. red.). Nazywa się to krzesłem Reves i ma interesujący szczegół: część filcowa oparcia jest rozciągnięta i wygięta, aby w razie potrzeby można ją było podnieść i wylądować w osobistej przestrzeni, która jest dość dobrze dźwiękoszczelna. Wystawa była dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Interesujący projektanci, podobnie myślący ludzie, zainteresowani ludzie, wszyscy byliśmy jedną rodziną. Wystawa ma na celu znalezienie kontaktów, a ja pracowałem w 100%. Wydaje się, że Włochy jednoczą właściwych ludzi, a ducha designu naprawdę wisi w powietrzu.

Ekaterina Lyubimova

Projekt: pulpit - oaza powtarzająca płaskorzeźbę pustyni, Gobi i krzesło Randall Boggs, które jest pomalowane na kolor ubrań osoby, która na nim siedzi

„Kraje azjatyckie zawsze mnie zadziwiały szczególnym rozumieniem projektowania i jego realizacji. Shinya Yoshida Design została założona w Japonii w 2012 roku. Chłopaki zajmują się projektowaniem mebli, urządzeń i innych niezbędnych elementów projektowych. W swojej pracy wykorzystują zaawansowane techniki projektowania, malowania i produkcji Produkty Wszystko jest starannie i starannie wykonane, w przedmiotach nie ma nic zbędnego, w rezultacie dobry orientalny minimalizm.
Wystawa w Mediolanie jest ogromną platformą wiedzy, którą należy przyswoić, zrozumieć i przestudiować w bardzo krótkim czasie. Po pierwsze, skala wystawy jest niesamowita, potem zaskakuje Cię nieskończona różnorodność kultur, techniki wirtuozowskie, nowe materiały i nowe interpretacje designu. Każdy projektant i architekt może nie tylko uczyć się, ale także dzielić swoimi doświadczeniami. Pod koniec wystawy zdałem sobie sprawę, że po tylu miesiącach przygotowań do konkursu główna praca dopiero się zaczyna. Konieczne jest przetwarzanie wszystkich otrzymanych informacji, praca z nowymi kontaktami i sugestiami, finalizacja projektów, biorąc pod uwagę komentarze i życzenia odwiedzających. ”

Zwycięzcy SaloneSatellite 2016

1. miejsce

Projekt: Nadmuchiwany stolik boczny

Wysłane przez: Studio Philipp Beisheim, Niemcy


2. miejsce

Projekt: Ciepły stołek

Wysłane przez: Bouillon, Japonia


3 miejsce

Projekt: Reel Chair

Wysłane przez: Studio Nito, Niemcy

pokrycie: Ekaterina Lyubimova

Obejrzyj wideo: Gwiazda - Vitas przekład Renata Miłosz (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Dom, Następny Artykuł

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”
Premiera

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”

W październiku 2017 roku moskiewska grupa Thank You wydała swój trzeci album, Forever. To siedem głośnych piosenek o tym, jak znieść kontuzję i żyć dalej, wypełnione cytatami Brodskiego, Gumilyowa, Tsoja, Muratowej, wcześniejszych prac zespołu i innych rosyjskich grup niezależnych. Historia wymagała adaptacji, ale to, podobnie jak nagranie samego albumu, zajęło nieco ponad rok.
Czytaj Więcej
Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”
Premiera

Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”

Sieć była gospodarzem wydania dokumentu „Estetyka techniczna: design na Uralu”. Film został opublikowany na YouTube jako wsparcie dla drugiego zdjęcia - 6 listopada w Centrum Jelcyna odbędzie się premiera „Technicznej estetyki” o szkole projektowania w Leningradzie. Life wokół Jekaterynburg publikuje pełną wersję zdjęcia z komentarzami autorów.
Czytaj Więcej