Styl

Problem mieszkaniowy: co zrobić z wysokimi sufitami?

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Raz w tygodniu Life wokół wzywa ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. W trzecim numerze - problem optymalnego wykorzystania wysokich sufitów, które często znajdują się w mieszkaniach typu Stalin.

Numer sprawy mieszkaniowej 3

Co zrobić z wysokimi sufitami?

Sergey Kolchin

architekt „Le Atelier”

Wysokie sufity są teraz niesamowitą rzadkością. Przeciętny obywatel próbuje pozbyć się tej dolegliwości, zamieniając przestrzeń z wysokim sufitem w dwa lub trzy z niskim - na przykład, instalując piętrowe łóżko. Nie rób tego! Prawdziwym luksusem jest stosowanie wysokich sufitów, po prostu przyjmowanie ich za pewnik. W żadnym wypadku nie podejmuj żadnych działań, które mogłyby obniżyć ten pułap. Lepiej posadź duże drzewo, przymocuj huśtawkę do sufitu, powieś duży żyrandol lub kup organ. Wysokie sufity - jest to okazja do zrobienia czegoś niezwykłego.

Jedynym możliwym problemem, jaki możesz napotkać, jest buczące echo. Rozwiązuje się to po prostu: umieść meble tapicerowane w pokoju, połóż dywan na podłodze, powieś długie zasłony na oknach. Jeśli to nie pomoże, skorzystaj z klasycznej i najodważniejszej sztuczki: udekoruj ścianę dużym pięknym dywanem. Po tym nie będzie już echa.

Aleksander podmokły

architekt

Wysokie sufity same w sobie są błogosławieństwem. Architekt Le Corbusier ze swoim systemem Modulor skazał nas na upokarzające standardowe 2 m 40 cm (dziękuję bardzo!), Więc jeśli masz, powiedzmy, 3 m 20 cm, już trafiłeś w dziesiątkę. Wysokie sufity wnoszą do codziennego życia skalę, zakres i wyjątkowe poczucie wspaniałego nadmiaru. Możesz przeliczyć metry sześcienne pustki nad głową na bardzo konkretny zysk. Na przykład możesz sobie pozwolić na klasyczną bibliotekę z kolumnami, z gzymsem, fryzem i klatką schodową, spektakularną i przestronną kuchnią z wysokimi wiszącymi szafkami pod sufitem lub luksusowymi drzwiami 2 m 40 cm (jeść, Le Corbusier!) Z rygielami.

Zdjęcia: Olya Eichenbaum, Dima Tsyrenshchikov, Anya Garienchik

Obejrzyj wideo: Mieszkanie 60m2 Kompleksowy Remont (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

„Beauty and the Beast”, „Hidden Figures”, „Split”
Filmy tygodnia

„Beauty and the Beast”, „Hidden Figures”, „Split”

„Beauty and the Beast” Dosłowne powtórzenie hitu Disneya z 1991 roku w prowincjonalnej Francji z niezdarnym piekarzem, eleganckimi lokalnymi pięknościami i łowcą gopherów Gaston - Belle żyje tutaj i marzy (Emma Watson). Jej poglądy na życie sprawiają, że dziewczyna jest śmiechem w oczach reszty prowincji: z jakiegoś powodu Belle nie szuka małżeństwa i kocha książki bardziej niż flirt z płcią przeciwną.
Czytaj Więcej
Mapa gwiazd, ciała obce
Filmy tygodnia

Mapa gwiazd, ciała obce

„Ciało obce” Obce cialo Reżyser: Krzysztof Zanussi Obsada: Riccardo Leonelli, Agnieszka Grochowska, Agatha Buzek, Chulpan Khamatova Działka Włoski ogier ściska polskie piękno na plaży (cóż, wygląda na 45-letnią ciężko chorą, ale fabuła i piękna), ale idylla wkrótce się kończy: dziewczynka ogłasza, że ​​Bóg wzywa ją do zakonnicy.
Czytaj Więcej
„Monster's Voice”, „Salesman”, „Safari”, „Pasmanian Devil”
Filmy tygodnia

„Monster's Voice”, „Salesman”, „Safari”, „Pasmanian Devil”

Dyrektor sprzedaży Forushande Asgar Farhadi Obsada Taran Alidosti, Shahab Hosseini Nowy film Asgara Farhadiego, reżysera Rozwód Nader i Simin, szczery irański dramat o tym, jak rozwód w patriarchalnym społeczeństwie nie może pozostać sprawą prywatną. „Sprzedawca” dotyczy tego samego: nierozłączności zbrodni i wstydu, zemsty i stosunku do kobiety jako własności, która nagle pojawia się w świeckiej twórczej rodzinie.
Czytaj Więcej
Projekt Floryda, Eve, tracę wagę i Pasażerkę
Filmy tygodnia

Projekt Floryda, Eve, tracę wagę i Pasażerkę

Tekst: Alice Taiga „The Florida Project” Reżyser: Sean Baker Obsada: Brooklyn Prince, Beria Vinaite, Willem Dafoe Sunny film o ubóstwie i upadku amerykańskiego snu autorki Tangerine, sześcioletniej Mooney (urocza Brooklyn Pierce) i jej bardzo młoda matka Halle (Briah Vinaite) ) mieszkają w bezdomnym motelu na Florydzie w drodze do słynnego Disneylandu.
Czytaj Więcej