Styl

Jak stworzyć komfort w małym mieszkaniu

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - jednym słowem każdego typowego mieszkania - borykają się z tymi samymi problemami. Życie wokół zwraca się do ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. W nowym numerze - o tym, jak stworzyć komfort w małym mieszkaniu.

Szczelność jest plagą typowych mieszkań. Zwłaszcza jeśli na dostępnych metrach kwadratowych mieszka duża liczba osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Możesz się poddać i pogodzić się z tym: co to za „aranżacja wnętrz”, byłoby wystarczająco dużo miejsca, aby wycisnąć odpowiednie meble. Możesz stworzyć komfort i odpowiednią atmosferę, poprawić jakość życia i maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Numer sprawy mieszkaniowej 13

Jak stworzyć komfort w małymmieszkanie?

Ulkar Huseyn-Zade

Szef April Design Studio

Przede wszystkim musisz pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, które psują wygląd mieszkania swoim wyglądem, ilością i słabą kompatybilnością ze sobą. Utwórz czyste tło, na którym zbudujesz kompozycję tematyczną lub stylistyczną.

Twoim głównym zadaniem nie jest zagracenie małego wnętrza. Nie musisz od razu kupować wszystkich nowych „pomysłów”, zbierać je z czasem, uzupełniać wnętrze, zabierać z podróży - stopniowo przyzwyczajać się do domu.

Małe przedmioty dobrze wyglądają w małym mieszkaniu. Ważne jest jednak, aby ich liczba nie falowała w oczach, a przedmioty były proporcjonalne do przestrzeni. W małym mieszkaniu przytulność tworzą lampy stołowe (z regulowanym oświetleniem), poduszki na kanapie, dywan na podłodze (zamiast dywanu), świece zapachowe, małe stoliki, które można wyciągnąć do dowolnego fotela i zapewnić komfort w określonym miejscu. Więc wnętrze zawsze będzie wydawało się żywe, pełne.

Spróbuj wdrożyć we wnętrzu sztuczki - techniki wizualne, które pomogą zwiększyć lub rozszerzyć pomieszczenie i dostosować jego kształt. Możesz powiesić lustro naprzeciwko okna, wtedy naturalne światło wypełni pokój głębiej. Jeśli sufity nie są bardzo wysokie, możesz użyć wiosła na styku ściany i sufitu i wlać go do sufitu, wtedy nie zobaczysz cienia z rogu i uzyskasz płynne przejście od ściany do sufitu.

Żanna Orłowa

dekorator

Jeśli planujesz małe mieszkanie od zera, przede wszystkim musisz rozwiązać problem przechowywania rzeczy. Nie kupuj szaf wolnostojących. Spróbuj osadzić wszystko, co jest możliwe. Wykonaj szafki do sufitu. Aby ściany z wbudowanymi szafami nie zmiażdżyły pokoju w wiele kolorowych prostokątów (to wizualnie zmniejsza przestrzeń), dokładnie rozważ wybór kolorów. Drzwi wsuwane w ściany są wygodne i oszczędzają miejsce.

Duże znaczenie ma lokalizacja i rozmiar luster. Wiele osób uważa, że ​​lustro umieszczone w dowolnym miejscu pokoju optycznie powiększa przestrzeń. W rzeczywistości lustro może również komplikować przestrzeń, zniekształcać ją i powodować dyskomfort. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku w pełni lustrzanych filarów.

Svetlana Kudryavtseva

projektant

Projektując dowolne pomieszczenie, należy wziąć pod uwagę skalę. W małym mieszkaniu wybierz meble, które pasują do wymiarów przestrzeni komory.

Oczywiście współczesna osoba obciążona dużą liczbą rzeczy wymaga pojemnych szafek w dużych ilościach. W przypadku małych mieszkań wszystkie szafki najlepiej wykonywać w jasnych odcieniach z gładkimi (lustrzanymi) fasadami. Nacisk kładziony jest na meble wolnostojące - eleganckie krzesła, piękne lustro, dekoracyjny stół, niezwykła lampa podłogowa. Małe przedmioty powinny być głównymi.

To samo dotyczy dekoracji. Ponieważ cała część dekoracyjna będzie oglądana z niewielkiej odległości, zapotrzebowanie na jakość przedmiotów wzrośnie. Ryciny, rysunki roślin i zielników (można to zrobić samodzielnie), kolekcje porcelany umieszczone na płytkiej półce będą dobrze pasować do małych mieszkań.

Tekst: Svetlana Volina

Obejrzyj wideo: Szybkie Metamorfozy odc. 140 Kawalerka w Centrum - salon, aranżacje wnętrz, program wnętrzarski (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej