Ludzie w mieście

Mężczyźni makijażyści o pracy i ulubionych kosmetykach

Na początku 2017 roku mężczyzna stał się twarzą linii kosmetyków Maybelline. Kosmetyki dekoracyjne przekroczyły zwykłe granice mężczyzny i kobiety i stają się narzędziem, które jest używane przez osoby dowolnej płci i płci. Jednak męscy artyści makijażu wciąż napotykają uprzedzenia w swoim zawodzie. W sklepach próbują sprzedawać kosmetyki niskiej jakości, klienci są oskarżani o niekompetencję, a zazdrośni mężowie towarzyszą żonom w makijażu.

Życie w Jekaterynburgu spotkało się z trzema męskimi wizażystami, aby porozmawiać o ścieżce makijażu, męskim podejściu do podkładu i ulubionych produktach, które profesjonaliści używają w codziennym życiu.

Zawsze czułem swoją przynależność do świata mody. Siedem lat temu zacząłem pracować w sklepie z odzieżą premium, jednocześnie szukałem siebie, dużo myślałem o przyszłości. W tym czasie, w klasie mistrzowskiej fotografa Francoisa Bertiera, poznałem wizażystkę Katyę Kudrinę, obecnie Katz. Po rozmowie z nią chciałem studiować sztukę makijażu.

Przez długi czas pracowałem w sklepie, potem zostałem stylistą obrazów, tworzyłem obrazy dla klientów prywatnych oraz niektóre projekty magazynu What's The Fashion? Po tym, jak próbowałem szyć, przez krótki czas pracowałem jako menedżer marki, organizowałem kursy mistrzowskie. W rezultacie doszedłem do wniosku, że chcę poważnie zrobić makijaż i zacząłem od studiowania literatury. Czytam wiele książek: od podręczników Bobby'ego Browna i Lisa Eldridge's Makeup Stories po rzadkie wydania Kevina Ecoana, które nie są już publikowane. Brał indywidualne lekcje, wypróbowane wszelkimi dostępnymi środkami, aby wchłonąć więcej informacji. Mniej więcej rok temu postanowiłem znaleźć pracę w profesjonalnym sklepie z kosmetykami.

O pracy

W mojej pracy jako wizażystka lubię, podobnie jak artysta, tworzyć nowe zdjęcie - makijaż, który nigdy się nie powtórzy. Lubię eksperymentować z produktami, na przykład stosować te same cienie na różne sposoby. W sklepie uczę klientów różnych technik nakładania kosmetyków dekoracyjnych, co jest bardzo inspirujące. Lubię poznawać nowych ludzi, choć czasem mam trudności. Z początku zastanawiałem się, dlaczego ludzie nie potrafią wyjaśnić swoich pragnień, a wraz z doświadczeniem zacząłem brać sprawy w swoje ręce.

Większość ludzi w mieście rzadko korzysta z usług makijażystki. Po części dlatego dziewczyny są zafascynowane tym procesem, chętnie uczestniczą, zadają pytania. Zawsze jestem wzruszająco zadowolony, gdy klienci dziękują za wykonaną pracę, kiedy przewiduję ich oczekiwania. Ważne jest, aby klient czuł się komfortowo i pewnie z moim makijażem.

W poszukiwaniu inspiracji dużo chodzę, obserwuję ludzi, studiuję architekturę miasta, biorę udział w wystawach sztuki i sztuce współczesnej, próbuję oglądać piękniejsze filmy. Dużo czerpię z Instagrama i Pinteresta - na przykład prace Anny Lysenko, Petera Philipsa, Darii Kholodny, londyńskiej szkoły Make-Up: Mastered są mi bliskie i interesujące.

Moi krewni, przyjaciele i koledzy zawsze mnie wspierali, za co jestem im wdzięczny. Teraz jestem na samym początku podróży. Jekaterynburg to dobre miejsce na start i być może w przyszłości stanę się oficjalnym charakteryzatorem jednej z marek kosmetycznych.


Będąc w sklepie podszedłem do dziewczyny, aby pomóc jej w wyborze produktu, na który odpowiedziała - mówią: co możesz w tym zrozumieć

O nieporozumieniu

Ludzie nie zawsze odpowiednio postrzegają męskiego wizażystę. Będąc w sklepie, podszedłem do dziewczyny, aby pomóc jej wybrać odpowiedni produkt, na który odpowiedziała - mówią, że można to zrozumieć. Udało mi się ją przekonać, że wiedziałem wszystko o produkcie, którego potrzebowałem i wszyscy byli zadowoleni. Ale częściej zdarza się odwrotnie i kobietom jest przyjemniej być w rękach wizażystki. Wiele dziewcząt stosuje makijaż, aby poczuć się jeszcze piękniej i atrakcyjniej dla płci przeciwnej, bardziej pewna siebie. Męska wizja piękna wciąż różni się od kobiety, a klienci ufają mojej ekspertyzie.

Ostatnio przybywa do nas coraz więcej facetów. Ostatnio w salonie był klient, który poprosił o pełny makijaż, w tym makijaż warg i oczu. Uważam, że nie może być żadnych ograniczeń dotyczących płci ani wieku - najważniejsze jest to, że człowiek czuje się jednocześnie pewny siebie i piękny. W społeczeństwie mężczyzna, który używa korektora lub tonalnego fundamentu, jest odrzucony, wieszaj etykiety. Jednocześnie dziewczęta są bardziej zadowolone, widząc w pobliżu zadbanego i pewnego siebie mężczyznę. A jeśli potrzebuje do tego korektora, dlaczego nie?

O kosmetykach

Spokojnie odnoszę się do makijażu męskiego, ale nie nakładam makijażu na siebie. Często testuję nowe produkty, ale nie jestem gotowy do noszenia ich w życiu codziennym. Każdego dnia staram się, aby moja skóra wyglądała zdrowo, świeżo i zadbana, używając wyłącznie linii do makijażu.

Co włożyć do kosmetyczki:

Ultra Oczyszczacz do twarzy Kiehl

Kremy MAC: Complete Comfort Creme i Studio Moisture Fix SPF 15

Pielęgnacja w sztyfcie z olejkami eterycznymi od MAC Prep + Prime Essential Oils Stick

MAC Stroboskopowy krem ​​nawilżający

Chłodzący żel pod oczy Clinique

Smith's Rosebud Salve Lip Balm

Tom Ford Intensive Purifying Mud Mask

W młodości pracowałem jako model. W tym czasie na pokazach pracowało niewielu wizażystów i wizażystów, a my sami stosowaliśmy makijaż. Ponadto stale robiłem makijaż mojej młodszej siostrze. Lubiłem przemysł modowy, ale na Uralu rozwijał się powoli i ostatecznie musiałem zmienić swój profil. Od pewnego czasu pracuję w obszarze zarządzania i finansów, zajmuję się projektami turystycznymi, mam ogromne doświadczenie. Chciałem więcej, ale nie myślałem o pracy w branży urody i mody. Miałem modę: nie mogę pracować jako wizażystka, dopóki nie zdobędę dyplomu. W końcu wstąpiłem do szkoły makijażu i otrzymałem pełne wykształcenie jako wizażysta.

W szkole trudno było zapamiętać terminy: zakreślacz, brokat, korektor. Jeden z pierwszych, którzy pamiętają słowo „blask” - myślałem, że tak nazywam mojego psa. Nie od razu nauczyłem się procedury stosowania niektórych produktów kosmetycznych, ciągle pisałem notatki, aby wszystko zapamiętać. Być może dziewczyny, które studiowały ze mną, ułatwiły to, ponieważ przez całe życie robiły makijaż.

O pracy

Mój nauczyciel, znany i szanowany charakteryzator, powiedział podczas szkolenia następujące zdanie: „Jesteś mężczyzną i to jest twoja główna zaleta w pracy jako wizażystka”. Miała rację. Klienci uważnie słuchają rad mężczyzn, ponieważ męska opinia o pięknie jest ważniejsza dla wielu z nich.

Wierzę, że mężczyźni czują się lepiej naturalne piękno. Mężczyzna sprawi, że makijaż będzie tak niewidoczny i naturalny, jak to możliwe, jako część naturalnego makijażu. Osobiście nie lubię graficznie czystych brwi ani długich, grubych rzęs. Wolę pracować z wiązkami, stworzyć lekką puszystą brew i zastosować półprzezroczysty ton. Nie mam określonych standardów piękna. Twarze każdej osoby mają indywidualny charakter, a moim zadaniem jest podkreślenie tej naturalnej harmonii.

Najczęściej moje usługi to kobiety w wieku 35 lat lub bardzo młode dziewczyny. Ostatnio kobieta w podeszłym wieku stała się moją klientką, która nigdy w życiu nie robiła makijażu nawet sobie. Pamiętam, że podczas pracy nie mrugnęła i się nie poruszyła. A kiedy zwróciłem ją do lustra - byłem po prostu szczęśliwy.

Myślę, że wizażystka powinna być dobrym psychologiem. Wielu klientów przychodzi do mnie, aby odpocząć od zgiełku.

O nieporozumieniu

Bycie mężczyzną ma również wady. Wschodnie kobiety nie mogą do mnie przychodzić. Niektórzy ludzie są zazdrośni: przychodzą ze swoimi towarzyszami i przyglądają się, jak się z nimi zachowuję. Konsultanci w sklepach kosmetycznych uważają, że nic nie rozumiem i staram się narzucać mi niepotrzebne produkty. Dlatego staram się rano robić zakupy, a ze słuchawkami wchodzę i uśmiecham się do siebie.

Nie spotkałem się z agresją i zniewagami wobec mnie. Czasami jednak zauważam, że dziewczyny w sklepach kosmetycznych są zaskoczone, gdy testuję produkty kosmetyczne, a czasami rozmazuję obie ręce na łokciach. Na początku się martwiłem: wydawało mi się, że stałem nago na placu i wszyscy patrzyli na mnie. Teraz biorę to łatwiej i bardzo się cieszę, że znalazłem swój własny biznes. Kiedy biorę pędzle do rąk i zaczynam pracować, moja świadomość wyłącza się i nic nie zauważam. Jeśli nie jestem ograniczony w czasie, mogę robić makijaż przez kilka godzin, bez pośpiechu i zabawy.

Mężczyźni nazywają mnie wizażystką. Do niektórych z nich przychodzę podczas sesji zdjęciowych, rozmowy kwalifikacyjnej lub spotkania towarzyskiego. Moralnie staje się łatwiejsze dla mężczyzn, gdy biorę ze sobą minimalny zestaw produktów do makijażu. Ale myślę, że za kilka dziesięcioleci mężczyźni dojdą do wniosku, że makijaż można nosić nie tylko w telewizji i show-biznesie, ale także w życiu codziennym. Wcześniej manicure mężczyzn był uważany za coś wstydliwego, ale teraz nie wstydzą się tego robić w centrach handlowych i salonach paznokci.


Niektórzy mężczyźni są zazdrośni: chodź z towarzyszami i gapić się jak się z nimi zachowuję

O kosmetykach

Niewidzialny makijaż męski również musi się nauczyć i móc go poprawnie stosować. Codziennie używam pianki lub mleczka do czyszczenia i tonera. Ważne jest, aby nie zawierał alkoholu i nie wysuszał skóry. Pamiętaj, aby zastosować krem ​​na dzień i na noc, do którego mogę dodać kapsułki retinolu. Lubię mieszać śmietankę i olej, używam peelingu i balsamu do ust. Dbam również o skórę dłoni, stosując peelingi, kremy i maski parafinowe. Odwiedzam kosmetyczkę i robię w domu różne maski na twarz, testuję na sobie wiele produktów do użycia w mojej pracy. Kiedyś miałam ulubiony - Niškel Morning after cream, który doskonale przywraca skórze po ciężkiej nocy.

Co włożyć do kosmetyczki:

Clarins Doux Nettoyant Moussant pianka oczyszczająca

Toner Clarins White Plus

Balsam Clarins Baume Beauté Éclair

Promakeup Laboratory Perfect Skin Oil

Nickel Morning After Rescue Gel

Intensywny krem ​​pod oczy Shiseido

Peeling do ust Promakeup Laboratory Soft Lips

Korektor Paese Lifting lub CC Lumene

Conese Paese Clair lub Estée Lauder

Od dzieciństwa znałam torebkę do makijażu mojej mamy na pamięć. Lubiłem próbować ołówki, studiować wysuwaną szminkę, zakrywać piegi podkładem. Niczego na siebie nie rysowałem, ale wciąż dostałem pas do takiego zainteresowania. Rodzice przeklęli i nie pochwalili mojego hobby. Chcieli, żebym został dyplomatą.

W wiosce, w której się urodziłem, nikt nie rozumiał mojego zainteresowania kosmetykami. Kiedy wszyscy poszli palić do szkoły, poszedłem na taniec. Często występowaliśmy, a przed koncertem bardzo lubiłem układać włosy i farbować. Prawdopodobnie z powodu nieporozumień i oporu innych chciałem udowodnić, że gdybym chciał, zrobiłbym to.

O pracy

W wieku 16 lat wyjechałem do Jekaterynburga i, za namową rodziców, wstąpiłem do działu wsparcia dokumentacji. Ale przez pół roku zdałem sobie sprawę, że Wydział Historyczny nie jest mój i w tajemnicy przed rodzicami przeniosłem się na wydział czasopisma. W tym samym czasie zaczął szukać pracy w niepełnym wymiarze godzin w sklepach z perfumami. W sześciu sklepach L'Etoile odmówili mi: albo wakat nagle się zamknął, albo osobiście powiedzieli, że chłopcy nie są potrzebni. A w siódmym wzięli na próbę i wkrótce stałem się bestsellerem. Potem wysłali mnie, aby szkolić pracowników w tych sklepach, skąd zostali wyrzuceni na samym początku.

Nie miałem wykształcenia wizażystów i makijaż budowałem zgodnie z moimi wewnętrznymi odczuciami. Gdy kobieta przyszła do sklepu, powiedziałem jej o makijażu i zrobiłem makijaż. Po tym, jak przyznała, że ​​pracuje w Yves Saint Laurent, zaproponowała mi pracę. Więc skończyłem w YSL i zacząłem reprezentować markę na Uralu i Syberii. W tym samym czasie ukończył trzy szkoły makijażu w Jekaterynburgu i pozostał w jednej z nich. Po dwóch latach intensywnej pracy krótko wyjechałem do Paryża, a następnie przeniosłem się do Moskwy.

W Rosji nie miałem pracy ani pieniędzy i musiałem spędzić kilka nocy na stacji. Nie chciałem już pracować jako prosty artysta makijażu i odbyłem wiele miesięcy rozmów w ekskluzywnej firmie kosmetycznej. I nieoczekiwanie osiadł w Divage. Teraz pracuję jako narodowy trener urody, podróżuję po Rosji z kursami mistrzowskimi. Ponadto pomagam opracowywać produkty. Piszę do fabryki, że dobrze byłoby na przykład wydać ton terapeutyczny. Tam tworzą próbki, testujemy je i wybieramy odpowiednią opcję. Praca wizażysty jest świetna, ale można ją zmyć wilgotną szmatką. Podoba mi się, że teraz nie mogę po prostu używać, ale tworzyć produkty.

O nieporozumieniu

W wieku 26 lat wyglądam jak androgyniczny nastolatek. W regionach często spotykam się z nieporozumieniem. Na przykład w Barnaulu, pod plakatami i ogłoszeniami mojej klasy mistrzowskiej, napisali, że nie muszę przyjeżdżać, ponieważ tacy ludzie nie byli tu potrzebni. Znam wielu facetów, którzy chcą wejść w sferę piękna, ale nie są decydowani z powodu opinii publicznej. Myślą o tym, co powiedzą rodzice i koledzy z pracy.

Wiele kobiet jest po prostu ciekaw, jaki makijaż może stworzyć mężczyzna. Ale to się zdarza i odwrotnie. Kiedy pracowałem w Okhotny Ryad, dostojna kobieta w futrach weszła do sklepu. Zaproponowałem jej moją pomoc, a ona odpowiedziała, że ​​zwykle zajmuje się mężczyznami i nie mówi o kosmetykach.

Dla mężczyzn prowadzę indywidualne warsztaty. Podchodzą do mnie osoby o statusie, które muszą być zadbane. Wyjaśniam im, jak wybrać pielęgnację twarzy i jak działają fundusze. Kosmetyki dekoracyjne rzadko je interesują, chociaż teraz wystrój wykracza poza zwykłe ramy. Często zauważam tonalne lekarstwo na mężczyzn lub klienci przyznają mi, że ich młodzi ludzie niosą proszek, korektor i krem ​​pod oczy z toreb kosmetycznych. Co więcej, mężczyźni nigdy się do tego nie przyznają.


Często zauważam tonalne lekarstwo na mężczyzn lub klienci przyznają mi to ich młodzi ludzie noszą puder, korektor i krem ​​pod oczy z kosmetyczek

O kosmetykach

Sam używam kosmetyków dekoracyjnych i dlatego bardzo dobrze rozumiem dziewczyny. Ważne jest również, aby wizażystka była dobrym psychologiem i komunikowała się, aby poznać potrzeby każdego z nich. Dobra technika nie wystarczy: musisz dowiedzieć się, co pasuje do danej osoby.

Muszę dobrze wyglądać. W życiu codziennym używam tonalnego lekarstwa i koryguję brwi. Jeśli muszę przygotować się na sześciogodzinny warsztat, robię makijaż roboczy w kilku warstwach: nakładam podkład i rozświetlacz, rysuję jasne szerokie brwi. Lubię rzeźbić twarz, robić więcej graficznych kości policzkowych, ostry nos i przyciemniać czoło. Balsam jest nadal obowiązkowy, aby w trakcie rozmowy moje usta nie pękły.

Na markowych kursach mistrzowskich używam tylko własnej marki kosmetyków. W wolnym czasie zakładam apartament, kiedy idę na imprezy. W luksusowych kosmetykach może być ten sam skład, ale używam go, aby czuć się drogo.

Co włożyć do kosmetyczki:

Fundacja Armani Maestro

Korektor rozświetlacza YSL

Puder do rzeźbienia Inglot

Opaski na oczy Shiseido

Krem pod oczy Chanel Sublimage

Chanel Hydra Beauty Serum nawilżające

Clarins Men Face Oil

Shiseido Oczyszczanie dla skóry tłustej

Japońskie maski materiałowe do twarzy i dłoni

Obejrzyj wideo: FACECI ROBIĄ MAKIJAŻ HAJLAJT (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie w mieście, Następny Artykuł

Hopes Tech: 10 najnowszych wojskowych gadżetów
Przyszłość

Hopes Tech: 10 najnowszych wojskowych gadżetów

Oculus Rift dla czołgisty, który jest wirtualną rzeczywistością do kontrolowania czołgu Hełm Oculus Rift może być używany nie tylko w grach: pewnego dnia dowiedział się, że armia norweska testuje urządzenie do własnych celów. Na poligonie wojskowym w Rennes mechanicy kierowców kontrolują czołgi w hełmach rzeczywistości wirtualnej - pozwala to uzyskać 360-stopniowy widok wokół samochodu.
Czytaj Więcej
Hopes Tech: 10 najpiękniejszych sklepów na świecie
Przyszłość

Hopes Tech: 10 najpiękniejszych sklepów na świecie

Duże sieci handlowe i deweloperzy coraz częściej zamawiają nowe sklepy i centra handlowe przez znanych architektów, oczekując, że nietypowy design przyciągnie nowych klientów. H&F dowiedział się, jak wyglądają najciekawsze sklepy na świecie. SunnyHills Confectionery LOKALIZACJA Tokio, Japonia Data otwarcia 2013 Architekt Kengo Kuma Tajwańska firma SunnyHills jest jedną z głównych sieci cukierniczych w Azji Południowo-Wschodniej.
Czytaj Więcej
People X: Secret Labs of the Future Lab w Google
Przyszłość

People X: Secret Labs of the Future Lab w Google

Google X jest ulubionym pomysłem Siergieja Brina: częściowo tajne laboratorium badawcze specjalizujące się w fantastycznych i prawie niemożliwych do zrealizowania projektach, które powinny zmienić otaczający nas świat. Na temat Google X prawie nic nie wiadomo, ale Google Glass opracowuje okulary rzeczywistości rozszerzonej i poważnie zastanawia się nad fantastycznymi pomysłami, np. Windami kosmicznymi lub latającymi deskami z „Powrót do przyszłości”.
Czytaj Więcej
Młodzi technicy: najciekawsze gadżety wystawy CES
Przyszłość

Młodzi technicy: najciekawsze gadżety wystawy CES

Consumer Electronics Show (CES) zakończyło się w piątek w Las Vegas, na którym firmy zaprezentowały swoje najnowsze produkty z zakresu elektroniki użytkowej. Oprócz gigantów technologicznych uczestniczyły w nim młode firmy. Wybraliśmy najciekawsze pomysły startupowe prezentowane na wystawie, które w przyszłości mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej