Styl

Pakiet dla Twojego chłopca: 6 usług pocztowych na świecie

Usługi publiczne w mieście powinny być zauważalne: ich forma, marka i samochody to jedne z głównych atrybutów identyfikacji w środowisku publicznym. Dostarczanie poczty, sprzątanie ulic, wywóz śmieci, gaz, prąd, strażacy lub ratownicy to kluczowe usługi, z których każdy obywatel korzysta w ten czy inny sposób. Życie wokół rozpoczyna serię materiałów o usługach, bez których codzienne życie jest niemożliwe, a w pierwszym numerze - urządzenie, ciekawe funkcje i wygląd urzędów pocztowych w Danii, Norwegii, Australii, Tajwanie, Rosji i na Ukrainie.

 

DANIA MAIL

Oficjalna nazwa: Post Danmark A / S
Założono: w 1624 r
Liczba pracowników: ~20 000
 

Wszystkie oficjalne dokumenty w Danii są dostarczane pocztą. Podobny system działa na przykład w USA. Listonosze dostarczają nie tylko listy, ale także karty ubezpieczenia społecznego, świeżo wydane prawa jazdy i karty bankowe. Od wszelkich organizacji państwowych Duńczycy otrzymują listy rejestracyjne.

O każdej porze roku duńscy listonosze jeżdżą na rowerach lub skuterach; samochody dostawcze służą wyłącznie do transportu paczek. Jeśli adresata nie ma w domu, zostawiają mu specjalne powiadomienie. Wskaże, gdzie znajduje się najbliższy terminal pocztowy: listy i paczki, które nie znalazły od razu swoich właścicieli, są dokładnie na nich przechowywane. Terminale obsługują interfejs w języku duńskim i angielskim. Specjalne urządzenie odczytuje dane z karty społecznej i kodu kreskowego na zawiadomieniu, a następnie otwiera sejf z paczką. Możesz również wysłać paczkę za pomocą terminala.

List w Danii kosztuje co najmniej 8 koron (1 euro 7 centów). Wszystkie obliczenia można wykonać za pomocą aplikacji Post Danmark na iPhony i iPady. Pozwala także znaleźć indeks według dokładnego adresu lub ulicy, pokazuje najbliższe terminale, skrzynki pocztowe i urzędy pocztowe (wskazując godziny pracy) oraz śledzi podróż listów lub paczek - jeśli wprowadzisz cyfry z kodu kreskowego wysyłki. Kolejna aplikacja - Inteligentna pieczęć - odczytuje kody QR niektórych marek, a następnie dzieje się coś pod tajemniczą nazwą „doświadczenie cyfrowe”. Najczęściej klient otrzymuje po prostu komiks. A dla tych, którzy zapomnieli kupić znaczek do pisania, wystarczy wysłać SMS z napisem „porto” na krótki numer usługi Post Danmark. Kod odpowiedzi zostanie wysłany, musisz zapisać go na kopercie.

 

POCZTA AUSTRALIJSKA

Oficjalna nazwa:Australian Postal Corporation
Założono:w 1809 r
Liczba pracowników:~35 000Australijscy listonosze poruszają się pieszo, na rowerach i motocyklach Hondy CT110, które stały się tak znane w kraju od trzydziestu lat, że nazywane są motocyklami postie. Na najdalsze odległości poczta jest transportowana furgonetkami, a lotnictwo pocztowe wysyłane jest do pustynnego wnętrza kontynentu (outback). Najbardziej zaniedbana skrzynka pocztowa Australii znajduje się na podwodnej platformie przy Wielkiej Rafie Koralowej u wschodniego wybrzeża.

Wysłanie listu w kraju kosztuje 60 centów lokalnych (jest to 63 amerykańskie). Z Perth do Sydney (3219 km, co jest w przybliżeniu równe odległości z Moskwy do Kujbyszewa, obwód nowosybirski), dotrze w ciągu czterech dni, jak każda paczka.

Użytkownicy skrzynek pocztowych mogą korzystać z funkcji Mail2Day - jak tylko odbiorca otrzyma wiadomość e-mail, wyśle ​​mu wiadomość e-mail lub wiadomość SMS. Za pomocą aplikacji Australia Post Digital na smartfony łatwo obliczyć koszt paczki lub listu poleconego, znaleźć najbliższą skrzynkę pocztową lub biuro, śledzić paczkę, a nawet opłacić rachunki. Jest dostępny na wszystkich głównych platformach - iOS, Android i Windows Phone.


TAJWAN MAIL

Oficjalna nazwa:Chunghwa Post Co., Ltd.(中華郵政股份有限公司)
Założono:w 1896 r. - jako poczta japońskiego kolonialnegoadministracja, jako usługa pocztowa Republiki Chińskiej - w 1946 r
Liczba pracowników:~26 000Paczki i poczta nie są dostarczane bezpośrednio do Republiki Chińskiej - Tajwanu, ponieważ państwo osiągnęło jedynie częściowe międzynarodowe uznanie. Dlatego wszystkie przesyłki przechodzą przez kraje trzecie, najczęściej przez Japonię. Na wyspie Tajwan, która stanowi 99% terytorium stanu, wysłanie listu kosztuje 5 nowych dolarów tajwańskich (17 centów amerykańskich). Ponieważ odległości są krótkie, listonosze poruszają się na motorowerach i motocyklach. Paczki są przewożone samochodami dostawczymi.

Oprócz usług pocztowych i kurierskich, Chunghwa Post służy również jako bank oszczędnościowy - pracodawcy mogą otwierać tam konta płac dla swoich pracowników, a osoby prywatne mogą otwierać księgi oszczędnościowe.
Skrzynki pocztowe w tajwańskich miastach stoją na ulicach w parach: czerwona dla pilnych przesyłek, zielona dla zwykłych. Każda ma dwie sekcje. W trybie pilnym jest to „lotnicza” i „szybka dostawa”, w przypadku zwykłych - „listy lokalne” i „wysyłanie na terenie całego kraju”. Tajwańska poczta nie ma oficjalnych aplikacji na iPhone'a, ale dla Firefoksa istnieje dodatek innej firmy, który pomaga śledzić paczki. W rzeczywistości jest to tylko wtyczka wyszukiwania.

POCZTA UKRAINY

Oficjalna nazwa:UDPPZ „Ukrposhta”
Założono: w 1994 r
Liczba pracowników: ~115 000Przelew pieniężny można wysłać za pośrednictwem strony internetowej Ukrposhta (jeśli istnieje karta Krajowego Systemu Elektronicznego Płatności lub bank VISA / MasterCard), wiadomość jest wysyłana na adres fizyczny (45 ukraińskich kopiejek na słowo, do 300 słów objętości) i można zapłacić za Internet i narzędzia. Ukrposhta aktywnie reklamuje system wymiany pocztówek w Internecie, w którym adres odbiorcy jest losowo podawany użytkownikowi.
Od 2009 r. Usługa obsługuje „pojedynczy bilet elektroniczny”: w biurach można zamówić bilet na dowolny rodzaj transportu. Osoba, która zapłaciła za usługę, otrzymuje formularz zamówienia z kodem wskazującym szczegóły podróży. Ten formularz można wymienić na bilet w kasie pociągu lub autobusu tuż przed odlotem.

 

 

POCZTA W NORWEGII

Oficjalna nazwa:Posten norge as
Założono:w 1647 r
Liczba pracowników:~20 000Digipost pozwala wysyłać wiadomości e-mail na adresy fizyczne. Według twórców Posten Norge konta Digipost powinny ułatwiać Norwegom pracę z oficjalnymi listami i wezwaniami, aby nawet w przypadku zmiany adresu fizycznego obywatela nadal mógł otrzymywać wszelką niezbędną korespondencję od usług społecznych, banków, zakładów użyteczności publicznej i operatorów komórkowych . Każdy obywatel w wieku powyżej 15 lat posiadający krajowy numer identyfikacyjny (fødselsnummer) może zarejestrować się w systemie. Firmy również muszą się zarejestrować.

Digipost ma aplikację mobilną działającą na iPhonie i iPadzie. Dzięki niemu możesz archiwizować i sortować litery. Kolejna aplikacja Posten Norge - Posten Sporing - pozwala śledzić paczki.

POCZTA ROSYJSKA

Oficjalna nazwa:FSUE Russian Post
Założono:w obecnej formie - w 2002 r
Liczba pracowników:~391 000


Poczta Rosyjska oprócz standardowych usług pocztowych sprzedaje bilety lotnicze i kolejowe. Jak stwierdzono na stronie internetowej FSUE: „W wielu oddziałach Russian Post oferuje swoim klientom nową usługę - sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe i kulturalne (teatry, koncerty, cyrki, konkursy itp.).”

Obecnie w regionach Woroneża i Leningradu testowane są powiadomienia SMS o dostawach przesyłek ekspresowych EMS: aby odbiorca paczki mógł je odebrać, nadawca musi wypełnić formularz u kuriera lub w dziale. Od 2001 r. Poczta Rosyjska promuje Cybermail, system zbiorowych punktów dostępu do Internetu (PCA) zorganizowany na podstawie urzędów pocztowych, obecnie jest ich ponad 20 tysięcy. Według oficjalnych oświadczeń służby pocztowej „za pośrednictwem PKD Rosjanie mają dostęp do legalnych systemów odniesienia, które mogą znacznie rozwiązać problem przezwyciężenia analfabetyzmu prawnego ludności i przyspieszyć przejście Rosji do społeczeństwa obywatelskiego”.

Obejrzyj wideo: Przygody Barbie #6 Wakacje Barbie Barbie topi się w basenie ??!! Bajka po polsku z lalkami (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

Jak znaleźć pracę za granicą
Praca

Jak znaleźć pracę za granicą

Według Antal Rosji liczba Rosjan chcących wyjechać za granicę do pracy prawie się nie zmieniła w ciągu roku. 58% respondentów zgodziłoby się rozstać ze swoją ojczyzną na interesujące stanowisko wobec 59% rok wcześniej. Jednocześnie tylko 38% ankietowanych jest gotowych przenieść się do innego regionu Rosji. Dowiedziałem się, w jakich krajach Rosjanie chcą pracować, jak duże są szanse na znalezienie pracy i co warto robić.
Czytaj Więcej
Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach
Praca

Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach

Zwykle firmy organizują imprezy plenerowe w lecie. Ale w tym roku wiele cięć budżetów na imprezy firmowe. Na potwierdzenie tego - odmowy kilku dużych firm, aby mówić o swoich wakacjach. „Niestety nie możemy komentować - w tym roku nie planujemy organizować letnich imprez firmowych”. „Zawsze chętnie pomagamy, ale nie tym razem.
Czytaj Więcej
Czy warto kłamać podczas wywiadu?
Praca

Czy warto kłamać podczas wywiadu?

Członkowie naszej społeczności dyskutują, czy warto upiększyć swoje osiągnięcia w wywiadzie. Rozwiązaliśmy ten problem z przedstawicielami firm rekrutujących i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób rekruterzy obliczają nieuczciwych kandydatów i w jakich przypadkach należy ich oszukać. Yulia Lysenko, dyrektor generalny działu Freework w Ankor zajmującym się personelem Każdy wywiad jest jak negocjowanie sprzedaży.
Czytaj Więcej
Jak wykonać zadania testowe
Praca

Jak wykonać zadania testowe

Evgenia Lyamkina, wiodący konsultant, dział detaliczny mody i urody, agencja główna Agencja Kontakt; Ostatnio wzrosła liczba etapów rozmów kwalifikacyjnych (nie tylko menedżerowie ds. Zasobów ludzkich, menedżerowie ds. Rekrutacji, ale także szefowie powiązanych funkcji rozmawiają z kandydatami), a same etapy obejmują inne i niektóre zadania.
Czytaj Więcej