Service

Jak wybierać przedmioty vintage i dbać o delikatne tkaniny

Często, aby przedłużyć żywotność kaszmirowego płaszcza lub jedwabnego topu, wystarczy po prostu odpowiednio przechowywać i umyć swoją ulubioną rzecz.

Życie wokół wciąż pyta ekspertów, jak dbać o różne elementy garderoby. W tym numerze znajduje się kilka wskazówek od założyciela showroomu Mix & Match Vintage, Katyi Borisovej, który pomoże ci wybrać element vintage i dogadać się z trudnymi w użyciu tkaninami i materiałami.

 Wiele zabytkowych przedmiotów ma charakterystyczny zapach., który jest stale związany z zapachem śmieci. W rzeczywistości jest to zapach środka dezynfekującego, który leczy ubrania z bakterii i owadów. Aby się go pozbyć, po prostu umyj rzecz.

 Chociaż że wiele zabytkowych przedmiotów jest utrzymanych w doskonałym stanie, musisz zrozumieć, że najprawdopodobniej były one noszone przed tobą. Mogą to być wady, zanieczyszczenia i wskazówki. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić produkt pod kątem łez, integralności elementów dekoracyjnych (hafty, koraliki, cekiny), wyblakłe obszary (szczególnie w pachach) lub zgubione guziki. Jeśli produktem jest wełna, sprawdź, czy nie ma otworów na kret. Niektóre stare zanieczyszczenia są trudne do usunięcia.

 Jeśli tag jest przechowywany na rzeczypostępuj zgodnie z instrukcjami pielęgnacyjnymi.

 Jeśli skrót nie zostanie zapisany, możesz spróbować zrozumieć, z jakiego materiału jest wykonana rzecz: naturalna czy nie. Aby to zrobić, ostrożnie odetnij krótką nić od wewnątrz i podpal ją. Syntetyki są wtapiane w gęstą kulkę, naturalne materiały łatwo mielą się w proszek.

 Artykuły syntetyczne można prać delikatnie w 30 stopniach w pralce z dodatkiem klimatyzacji. Jeśli są plamy, lepiej wstępnie namoczyć ubrania i potraktować plamy środkiem odplamiającym.

 Odzież wierzchnia (płaszcze, swetry rozpinane, płaszcze przeciwdeszczowe), produkty wykonane z wełnianej tkaniny, przedmioty wykonane z naturalnych materiałów na podszewce, suknie wieczorowe, przedmioty haftowane koralikami nie mogą być prane same: podczas prania przedmiot może siedzieć lub ulec deformacji.

 Też nie prać spódnice i plisy wykonane z jedwabiu lub wiskozy - plisy rozproszą się. Zaufaj pralni chemicznej.

 Produkty jedwabne, szczególnie w przypadku wielokolorowego wzoru, lepiej jest czyścić chemicznie, ponieważ podczas prania rzeczy mogą blaknąć, a obraz może się unosić. Jeśli zdecydujesz się umyć, w żadnym wypadku nie pozostawiaj jedwabiu przez długi czas w wodzie. Jeśli na jedwabiu znajdują się plamy, można je leczyć miękkim odtłuszczaczem tlenowym (na przykład w formie sprayu), bez namaczania całego produktu, trzymaj go trochę, a następnie delikatnie myj.

 Tłuste plamy na jedwabiu są doskonale usuwane detergentem do mycia naczyń.

 Spłucz produkty jedwabne jest to konieczne w bieżącej zimnej wodzie z dodatkiem octu, a następnie ściśnij ją w pralce na delikatnym wirowaniu, aby usunąć nadmiar wilgoci, aby uniknąć przepływu obrazu. Wysuszyć na ramionach.

 Wiskoza Można także prać łagodnym detergentem. Należy pamiętać, że po zmoczeniu materiał staje się sztywny, a przedmiot może dawać widoczny skurcz - jest to taka właściwość materiału. Podczas suszenia rzeczy nabierają oryginalnego kształtu i miękkości.

Obejrzyj wideo: Rysujecie LEPIEJ niż JA! - Wyniki Konkursu (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Service, Następny Artykuł

Medytuj, aby zmniejszyć stres
Dobry nawyk

Medytuj, aby zmniejszyć stres

Co tydzień Life wokół opowiada o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które mogą ostatecznie uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - w jaki sposób medytacja pomaga mieszkańcom metropolii zmniejszyć stres i stać się szczęśliwszym. W grudniu 2017 r. Life wokół stworzyło wiele materiałów na temat uważności i medytacji - zdolności do uspokojenia mózgu i naprawy w obecnej chwili.
Czytaj Więcej
Prawidłowo oczyść skórę
Dobry nawyk

Prawidłowo oczyść skórę

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś zastanawiamy się, jak właściwie oczyścić skórę i czy woda micelarna powinna zostać zmyta. Natalia Yamazaki kosmetyczka kosmetologii Faceology Beauty Cleansing jest najważniejszym krokiem przygotowawczym do dalszej pielęgnacji.
Czytaj Więcej
Użyj wózka na zakupy
Dobry nawyk

Użyj wózka na zakupy

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Torba Unus Shopper, 11,900 rubli Zielona torba Rolser SuperBag, 240 USD Wózek Hack-enflitzer, 348 euro Torba Rolser EcoMaku Granito, 324 dolary 4 Plecak na kółkach, 4080 rubli W Rosji przeważnie osoby starsze korzystają z torby na kółkach i Europa używa ich wszystkich.
Czytaj Więcej
Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi
Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Julia Ruzmanova redaktorka sekcji „Miasto” i „Ludzie” W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wkraczania w nowy rok bez starego obciążenia. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.
Czytaj Więcej