Styl

Nowa lokalizacja: Centrum Dzieci „Shardam”

W Centralnym Domu Artystów na Krymsky Val, po „Bufecie” i restauracji „Draftsmen's Club”, działającej w trybie testowym, Dmitrij Yampolsky i Mitya Borisov („Jean-Jacques”, „John Donne”, „Mayak”, Bontempi) otworzyli kolejny nowy projekt format - „Shardam”. To kawiarnia i sklep z książkami i grami, ale najważniejsze jest centrum edukacyjne z programem dźwiękowym i dobrymi nauczycielami.

Przy wejściu do centrum znajduje się sklep z książkami, zabawkami i grami edukacyjnymi dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Są małe stoliki z krzesłami do czytania i rysowania, tutaj jest bar i strych z książkami, który w rzeczywistości jest kinem, w którym bajki są odtwarzane bez przerwy. Ogólnie rzecz biorąc, centrum zostało zaprojektowane tak, aby dzieci i ich rodzice znajdowali rozrywkę na swój gust i nie przeszkadzali sobie nawzajem. Teren treningowy znajduje się najdalej od wejścia, choć okazuje się, że wprost przeciwnie, na widoku: jest to tor z panoramicznymi oknami, na które można patrzeć z ulicy. Istnieją sztalugi i, jeśli to konieczne dla klas, tabele.

Pomiędzy sklepem a klasą znajduje się kawiarnia z otwartą kuchnią, w której w weekendy odbywać się będą mistrzowskie kursy kulinarne. Szef marki jest tutaj, podobnie jak w bufecie, Buessy Kunshef. Wymyślił małe, proste menu z naciskiem na pizzę i klopsiki. Istnieje kilka zup i sałatek oraz różne przystawki: tłuczone ziemniaki i słodkie ziemniaki, spaghetti i ryż. Ze słodkich lodów i sorbetu, sałatki owocowej, pianek. Na ścianach w tej strefie możesz również rysować prawie wszędzie (w tym celu, w specjalnej tacy znajduje się góra pisaków i kredek). Przestrzeń została zaprojektowana przez Igora Gurowicza, który zaprojektował także sąsiedni Bufet, Annę Naumową i Aleksandra Brodskiego.
PROGRAM EDUKACYJNY

Teraz w „Shardam” zajęcia odbywają się nieregularnie - jedna lub dwie klasy mistrzowskie dziennie. Ale w przyszłym tygodniu rozpocznie się kilka programów długoterminowych, a zajęcia będą odbywać się każdego dnia tygodnia. W weekendy planowane są jednorazowe historie: mistrzowskie kursy kulinarne, koncerty, podczas których można dotykać instrumentów, oraz występy w połączeniu z Teatrem Budzika. Po nowym roku system subskrypcji zostanie wprowadzony w centrum, a harmonogram będzie bardziej usprawniony i napięty. Zajęcia dla dzieci poniżej 5 lat odbywają się rano w „Shardam”, dla starszych osób dorosłych po trzeciej.

KURSY SZKOLENIOWE W „SHARDAM”:

 • Otwiera się 5 listopadastudio malarskiei warsztaty naukowe.
 • Rozpoczyna się 6 listopadaStudio „Kino domowe” (Na początku będzie to seria przedstawień, a od grudnia rozpocznie się rekrutacja do pełnoprawnego studia dla dzieci).
 • Rozpocznie się 10 listopadaangielski w grach. Poprowadzi go Evgenia Retinskaya, która będzie przyciągać ekspatriantów na zajęcia. Razem z dziećmi będą chodzić, robić kolaże, kręcić filmy - cokolwiek, ale po prostu nie wkuwać się w podręczniku.
 • Rozpoczyna się 12 listopadakurs historii mody z redaktorem czasopisma „Teoria mody” Ludmiła Alyabyeva i terapeutą sztuki. Kurs przeznaczony jest zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Omówią na przykład buty, a następnie zrobią to własnymi rękami. Lub twórz kolaże z tkanin, studiując temat „Tekstura”.
 • Od połowy listopada rozpocznie się„Design thinking” - Dostosowany kurs dla dorosłych - Design Thinking Lab, który odbywa się w British School of Design. Na tych kursach omówi różne przedmioty, od żarówek po rowery i maszyny do pisania.
 • Otwiera się w listopadziewarsztat grawerowania z projektantką Asyą Samokhiną i wspólnym programem Shardama z wydawnictwem Samokat -kurs „Ilustracje książek” z ilustratorem Diną Surovą.

Ponadto co tydzień jeden z partnerów Shardam, Mosigra, organizuje projekt Walking Castle w centrum biblioteki gier, który organizuje imprezy dla dzieci w Solyance, organizuje serię imprez dla dzieci, a dla dorosłych twórców strony Kidsters. ru przeprowadzi serię dyskusji.

Mitya Borysów

Restaurateur
 
„„ Shardam ”to miejsce, w którym dorośli i dzieci będą czuć się komfortowo. To nie jest centrum dla dzieci, ale miejsce, w którym pokolenia i grupy wiekowe spotykają się i czują razem dobrze. Ja, mój partner, nasi przyjaciele, mamy dzieci od 4 do 10 lat, podczas gdy w Moskwie prawie nie ma miejsc, w których miło byłoby pójść z dzieckiem, wygodnie zjeść, wziąć udział w ciekawych warsztatach i po prostu dobrze spędzić czas z całą rodziną. Kiedy osiągniemy pełną pojemność, kilka razy odbędą się tutaj duże imprezy tygodniowo, warsztaty i wszelkiego rodzaju ment będzie codziennie.
Główną cechą jest to, że mamy otwartą kuchnię - rodzice i dzieci mogą oglądać, z czego gotują. Jest to dla nas fundamentalnie ważne. Na przykład boję się chodzić z córką do wielu moskiewskich kawiarni, ponieważ nie wiem, co nas tam nakarmi. Tutaj będzie widoczny cały proces gotowania potraw i produktów, z których są przygotowywane. Po około sześciu miesiącach planujemy rozpocząć regularne kursy mistrzowskie i naszą szkołę kulinarną. W menu znajdzie się wiele klopsików, klopsików i innych dość standardowych potraw, ale nie z tradycji sowieckiej, ale z krajowej kuchni. Ponieważ te same klopsiki lub klopsiki są w prawie każdej doskonałej kuchni narodowej: włoskiej, japońskiej, francuskiej i tak dalej. ”

ANNA LERNER

Dyrektor ds. Programów dla dzieci w Shardam
 
„Mamy dwa główne formaty. Zajęcia w programie: za każdym razem, gdy wypowiadamy tematy z wyprzedzeniem, lekcje następują po sobie i są logicznie połączone, ale prawie zawsze można się z nimi połączyć w dowolnym momencie, od czwartej i piątej. I są historie jednorazowe , na przykład lekcje gotowania. Początkowo zgadzamy się ze wszystkimi nauczycielami, że idealnym formatem dla nas jest udział rodziców w zajęciach, dlatego kursy są opracowywane z uwzględnieniem zainteresowania dorosłych.
Teraz wiele rodzin interesuje się nami, a dzieci, które mają półtora, dwa, trzy lata. Dla nich w Shardam jest obecnie tylko jeden zawód arteterapii - warsztat Vari Perlina. Na te zajęcia możesz przyprowadzić na przykład dzieci, które nie chodzą do przedszkola. Teraz zdaliśmy sobie sprawę, że ten temat musi być dalej rozwijany i należy wprowadzić inne działania w tym wieku. Z takimi dziećmi możesz robić to samo, co ze starszymi dziećmi, ale koncentrując się na ich zdolnościach motorycznych. Na przykład nie rysuj żadnych szczegółów, ale narysuj coś abstrakcyjnego. Będziemy mieli tylko kurs „Laboratorium sztuki chuligańskiej” - dzieci będą malować stopami, spryskiwać farbą podłogę, używać produktów spożywczych. To może być interesujące i małe ”.


Menu:

 • Sałatka Caprese - 210 rubli
 • Paluszki warzywne z twarogiem i hummusem - 90 rubli
 • Rosół z klopsikami i makaronem - 150 rubli
 • Zupa z zielonego groszku - 150 rubli
 • Pulpety drobiowe w sosie mango z puree ziemniaczanym - 220 rubli na dziecko i 440 rubli na osobę dorosłą
 • Pulpeciki cielęce w sosie teriyaki z puree ziemniaczanym - 260 rubli za porcję dziecka i 520 rubli za osobę dorosłą
 • Stek z białej ryby (gotowanej na parze lub z grilla) z ryżem pilawskim - 250 rubli za porcję dziecka i 500 rubli za osobę dorosłą
 • Popsicle jagnięcy i cielęcy z ziemniakami rustykalnymi - 250 rubli za porcję dla dziecka i 500 rubli za osobę dorosłą
 • Ziemniaki po wiejsku - 80 rubli
 • Puree ze słodkich ziemniaków - 120 rubli
 • „Croque-Monsieur” - 110 rubli za porcję dziecka
 • Margarita - 220 rubli
 • Pizza „Quatro Formagi” - 270 rubli
 • Pizza Pepperoni - 270 rubli
 • Pizza „Caprichesa” - 370 rubli
 • Przecier warzywny - 60 rubli
 • Przecier owocowy - 60 rubli
 • Naturalne lody (czekoladowe i pistacjowe) - 80 rubli
 • Naturalne sorbety (z czarnej porzeczki, malin, pomarańczy) - 80 rubli
 • Sałatka owocowa - 180 rubli
 • Zefir - 90 rubli

Ceny za zajęcia:

 • Główna część zajęć wynosi od 300 do 500 rubli.
 • Kulinarne kursy mistrzowskie - od 800 do 1000 rubli (w zależności od produktów zastosowanych w przepisie).
 • Klasy grawerowania - od 600-800 rubli (ze względu na cenę dostaw).
 • Sala balowa i kino są bezpłatne.

Centrum dla dzieci „Shardam”Wał krymski, 10+7 (495) 940-62-04Pon.-niedz .: od 10:00 do 20:00www.shardam.ruStrona na Facebooku

NOWE MIEJSCE:WINO BAR LA BOTTEGA

NOWE MIEJSCE:CUKIERNIE Uwielbiam ciasto

Obejrzyj wideo: NOWA LOKALIZACJA W WIEDŹMINIE! (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

„Beauty and the Beast”, „Hidden Figures”, „Split”
Filmy tygodnia

„Beauty and the Beast”, „Hidden Figures”, „Split”

„Beauty and the Beast” Dosłowne powtórzenie hitu Disneya z 1991 roku w prowincjonalnej Francji z niezdarnym piekarzem, eleganckimi lokalnymi pięknościami i łowcą gopherów Gaston - Belle żyje tutaj i marzy (Emma Watson). Jej poglądy na życie sprawiają, że dziewczyna jest śmiechem w oczach reszty prowincji: z jakiegoś powodu Belle nie szuka małżeństwa i kocha książki bardziej niż flirt z płcią przeciwną.
Czytaj Więcej
Mapa gwiazd, ciała obce
Filmy tygodnia

Mapa gwiazd, ciała obce

„Ciało obce” Obce cialo Reżyser: Krzysztof Zanussi Obsada: Riccardo Leonelli, Agnieszka Grochowska, Agatha Buzek, Chulpan Khamatova Działka Włoski ogier ściska polskie piękno na plaży (cóż, wygląda na 45-letnią ciężko chorą, ale fabuła i piękna), ale idylla wkrótce się kończy: dziewczynka ogłasza, że ​​Bóg wzywa ją do zakonnicy.
Czytaj Więcej
„Monster's Voice”, „Salesman”, „Safari”, „Pasmanian Devil”
Filmy tygodnia

„Monster's Voice”, „Salesman”, „Safari”, „Pasmanian Devil”

Dyrektor sprzedaży Forushande Asgar Farhadi Obsada Taran Alidosti, Shahab Hosseini Nowy film Asgara Farhadiego, reżysera Rozwód Nader i Simin, szczery irański dramat o tym, jak rozwód w patriarchalnym społeczeństwie nie może pozostać sprawą prywatną. „Sprzedawca” dotyczy tego samego: nierozłączności zbrodni i wstydu, zemsty i stosunku do kobiety jako własności, która nagle pojawia się w świeckiej twórczej rodzinie.
Czytaj Więcej
Projekt Floryda, Eve, tracę wagę i Pasażerkę
Filmy tygodnia

Projekt Floryda, Eve, tracę wagę i Pasażerkę

Tekst: Alice Taiga „The Florida Project” Reżyser: Sean Baker Obsada: Brooklyn Prince, Beria Vinaite, Willem Dafoe Sunny film o ubóstwie i upadku amerykańskiego snu autorki Tangerine, sześcioletniej Mooney (urocza Brooklyn Pierce) i jej bardzo młoda matka Halle (Briah Vinaite) ) mieszkają w bezdomnym motelu na Florydzie w drodze do słynnego Disneylandu.
Czytaj Więcej