Styl

Przewodnik po życiu: 8 sklepów z ubraniami rosyjskich projektantów

Z powodu formalnej nieobecności przemysłu modowego w tym kraju rosyjscy projektanci regularnie uzupełniają rynek elementami własnego projektu i produkcji. A jeśli od dawna znane są nazwiska najbardziej udanych, niewiele osób wie o młodych markach o małym nakładzie i często bardzo interesujących rzeczach. Tymczasem miasto otworzyło wystarczającą liczbę sklepów reprezentujących rzeczy rosyjskich projektantów ze wszystkich możliwych kategorii cenowych. W życiu znalazło się osiem multibrandów, w których można kupić te rzeczy.

R.E.D.

Rok otwarcia: 2011

R.E.D. (Russian Exclusive Designers) to nie tylko sklep, ale także platforma łącząca projektantów ze stylistami i kupującymi. W piwnicy na Spiridonovce, gdzie znajduje się R.E.D., rzeczy są podzielone na dwie kategorie: część - kolekcja wybiegu - jest przeznaczona do filmowania, reszta jest na sprzedaż. Z reguły sprzedawane są rzeczy, które rezonują z wybiegiem, ale szyte są na przykład z prostszych tkanin. Przedmioty na sprzedaż są prezentowane w 44 lub 46 rozmiarach, ale przez R.E.D. może się skontaktować

Najlepsze marki:

Arsenicum, Alexandr Arngoldt,
Leonid Aleksiejew,
Lena Vasilyeva

zaprojektuj i zamów indywidualne krawiectwo.

Możesz szanować salę pokazową przynajmniej dlatego, że kiedyś był jednym z pierwszych, który podjął się prezentacji na przykład Bessariona. Teraz platforma współpracuje z kilkudziesięcioma markami. Z rosyjskiego zainteresowania szczególnie interesują się projektanci o renomie - Dmitrij Loginow, Leonid Alekseev, Lena Vasilieva. Istnieją również młodsze marki: na przykład St. Petersburg Anastasia Gabi z prostymi kobiecymi sukienkami (ceny od 11 000 rubli). Warto zwrócić uwagę na projektantów z Ukrainy: sprzedawane są zarówno doświadczona Liliya Pustovit, jak i młoda Chistova & Endourova i Yasya Minochkina (jedwabna sukienka za 27 000 rubli). W showroomie można również znaleźć ręcznie robioną biżuterię Blonde Blonde (5000 rubli za naszyjnik) i felgi Dietrich.

R.E.D.

St. Spiridonovka, 10
Tel .: +7495 7877112
Facebook

Niedzielny targ

Rok otwarcia: 2009


Firma rozpoczęła działalność w 2008 roku od tytułowego rynku markowych ubrań, ale dwa lata temu otworzyła pop-upstore w domu towarowym Tsvetnoy. Pod koniec kadencji sklep się nie wyprowadził, lecz pozostał w domu towarowym, poruszając się tylko między piętrami. W tej chwili flagowiec znajduje się w dolnej - pierwszej, a firma już otworzyła sklepy SUM na rynku podium na Okhotnym Ryadzie i w centrum handlowym MEGA Belaya Dacha.

NAJLEPSZE MARKI:

Cyrille Gassiline, jestem Libellulas

Nabywcy polegają na mało znanych projektantach średniej ceny, co potwierdza również zaprezentowana lista marek. Wyjątkami są oprawy rosyjskiego rynku masowego i najciekawsze marki SUM - Cyrille Gassiline i ja. Musisz iść do sieci sklepów z wysokiej jakości artykułami handlowymi, na przykład ulubionymi sukienkami podłogowymi Libellulas twoich ulubionych rosyjskich dziewcząt (od 5000 do 10 000 rubli), bluzkami z nadrukiem IQ Dress (3000 rubli) i spódnicami w stylu lat 50. Khava Aripeeva (od 4 000 rubli).

Niedzielny targ

Tsvetnoy Boulevard, 15, s. 1

św. Okhotny Ryad, 2

Kotelniki, 1. Pokrovsky pr., 5

Tel .: +7 (499) 241–95–80
Facebook

Roomchik

Rok otwarcia: 2009


Dziewczyny Altynay Kulzhanova i Evgenia Ostrovskaya pracowały razem nad dwiema markami odzieży, ale w 2008 roku zawiesiły pracę z powodu kryzysu. Aby zastąpić poprzedni biznes, wymyślili showroom Roomchik. Dziewczyny sprzedają kilku zachodnich projektantów (w sprzedaży jest wiele podstawowych dzianin American Vintage), ale Rosjanie są za nimi - zdecydowana większość z nich jest w sklepie.

Wśród niezwykłych rzeczy - koszula z pociągiem Daria Bardeeva (12 500 rubli) i naszyjnik z kamieniami Rainbow Seekers

Najlepsze marki:

Asya Malbershtein, Daria Bardeeva, Dina Faradzheva, Osome2some, Rainbow Seekers, Vanushina

(6700 rubli), i w pewien sposób podstawowe ubrania, takie jak proste suknie wieczorowe Mila Yrakova (9300 rubli), nie można tutaj liczyć. Fani nowych nazw notatek: Roomchik przedstawia obiecującą Dinę Faradzhevę, która jest już obchodzona na rynku europejskim. Roomchik zobowiązał się do zaprezentowania lokalnych projektów kosmetycznych: ekologicznej marki do pielęgnacji ogrodu botanicznego (peeling do ciała za 450 rubli, sól i herbata) oraz Maria Borisova, pierwsza rosyjska marka selektywnej perfumerii Selection Excellence z produkcją w Belgii. W ramach projektu istnieje również sklep internetowy, który dostarcza zamówienia w całej Rosji przez EMS na 500 rubli.

Altynay Kulzhanova i Evgenia Ostrovskaya

ideolodzy Roomchik

Tak się złożyło, że wśród naszych przyjaciół jest wielu projektantów odzieży, dlatego wybraliśmy współpracę z rosyjskimi markami jako jeden z trendów Roomchik. Podoba mi się, że przyczyniamy się do rozwoju branży modowej w naszym kraju. W przypadku marki krajowej najważniejszym warunkiem sprzedaży w naszym sklepie jest odpowiednia polityka cenowa, której przestrzegamy również podczas pracy z markami zachodnimi.

Ważną cechą współpracy z rosyjskimi projektantami jest dla nas możliwość przedyskutowania przyszłych kolekcji: w ten sposób określamy nasz przyszły asortyment. Przychodzą do nas głównie w celu uzyskania kobiecych sukienek Mily Yurakovej, surowości i minimalizmu Sofii Zharovej, nienagannej jakości i lakonicznego projektu Ludy Nikishiny, podstawowych elementów konstruktywnego kroju w bardzo dobrych cenach Butter Milk i Introversion.

Roomchik

św. Bolshaya Dmitrovka, 9

Tel .: + 7 (495) 629 62 41

Facebook

Auroom

Rok otwarcia: 2013

Nowy salon prawdopodobnie spodoba się tym, którzy nie boją się nosić błyszczącej czapki, okrągłych okularów i koszulki z fotografią egzotycznego zwierzęcia. Została otwarta przez projektantkę i stylistkę Katerinę Inberg, która wcześniej pracowała dla kanału Muz-TV.

Auroom prezentuje kolekcje młodych projektantów, których nazwiska prawdopodobnie usłyszysz w przyszłości. Na przykład Julia Chulkova, oferująca sukienki z

Najlepsze marki:

Kirill Vychkin, Sasha Wider, Serious About, Stern, Julia Chulkova, Vika Julia

niejednoznaczne anatomiczne nadruki po 6000 rubli każda lub nowa ulubiona redaktorka i stylistka Sasha Vader: przezroczysty płaszcz kimono kosztuje 14 000 rubli, satynowy bombowiec będzie kosztował 9200. Tutaj można również znaleźć debiutancką linię ubrań bliźniaków Vika i Julii, znanych pod nazwą blog o modzie: rzeźbione kurtki i białe spodnie - odpowiednio 8500 i 5800 rubli.

Auroom może również wpaść na młodych ludzi: reprezentowana jest tu projektantka Kirill Vychkin, która ubiera facetów w garnitury z nadrukiem lamparta (9 100 rubli) i koszulki z przezroczystymi wstawkami w kształcie krzyża (około 5000 rubli). Fani bardziej klasycznej odzieży męskiej zwrócą uwagę na bluzy wykonane z mieszanki bawełny i skóry oraz luźne spodenki Natalii Ulastaeva.

Showroom wyróżnia się wyborem akcesoriów i biżuterii. Oprócz plastikowych elementów duetu Sterna z Permu, istnieją wyrafinowane czapki do strzelania. Auroom sprzedaje również linię bluz Kirill Mintsev z wizerunkami Viktora Tsoi, Malviny i Fainy Ranevskiej, a także koszulki i bluzy z nadrukami fotograficznymi Dipsy Doodle Dimy Melnik (nie więcej niż 3500 rubli).

Auroom

Bolshaya Dmitrovka, 9

Bolshaya Sukharevskaya Square, 16/18

Tel .: +7 (909) 629 79 68

Mascva.ru

Rok otwarcia: 2012

Mascva.ru jest jednym z niewielu rodzinnych sklepów internetowych: matka i jej dwie córki prowadzą interesy. Sklep nie jest najłatwiejszą nawigacją - aby znaleźć coś wartościowego, musisz spędzić co najmniej pół godziny, ale zestaw znaczków pokrywa wszystkie niedogodności.

Mascva reprezentuje jedną z głównych niszowych marek w Rosji. Tutaj możesz zamówić swetry Forget Me Not (10 360 rubli), które według krewnych

Najlepsze marki:

Biruykov, Cap America, Forget Me Not, Nutsa Modebadze, Osome2some

projektantów można związać za kilka dni. To Mascva sprzedaje obiecujących projektantów, którzy pracują tylko przez jeden lub dwa sezony: na przykład Cap Amerika, absolwentka Moskiewskiego Instytutu Sztuki, Olga Shurygina (suknia transformatorowa za 12 000 rubli). Wśród rzadkich rzeczy są szpony Nutsa Modebadze, która opuściła Rosję za 10 000 rubli każda. Dostawa do Moskwy jest bezpłatna, wysyłane są ponownie do kraju za pomocą EMS.

Mascva.ru

Kalashny per., 3

Tel .: + 7 (495) 966 38 55

Dressone

Rok otwarcia: 2013


Wraz z otwarciem DressOne rosyjskie sklepy internetowe segmentu luksusowego Aizel247.ru i Ready-to-wear.ru stały się poważnym konkurentem. Trzy dziewczyny z doświadczeniem w lokalnych firmach modowych, które postanowiły sprzedawać wyłącznie projektantów krajowych, otworzyły sklep.

Przyzwoity wybór: Alexander Kondakov, Kalmanovich, LES ', Roi Et Moi i Viva Vox, są arcydzieła i biżuteria Volha. Dressone.ru obecnie sprzedaje: sukienki Natalii

Najlepsze marki:

Alexander Kondakov, Kalmanovich, LES ', Masterpiece, Roi Et Moi, Volha and Viva Vox

Valevskaya z obrazami Winogradowa i Dubossarskiego kosztowała o połowę mniej (7 100 rubli), nieco mniej niż rabat na kolekcje Walentina Judaszkina i Igora Chapurina. Zamówienie zostanie dostarczone w Moskwie za darmo, dostawa do regionów realizowana jest przez firmy kurierskie.

Dressone.ru bierze to, co najlepsze z innych sklepów internetowych: oferuje możliwość przymierzenia, usuwa świeckie dziewczyny z bloga. Wkrótce sklep uruchomi usługę przedsprzedaży w przedsprzedaży artykułów z kolekcji właśnie pokazanych na wybiegu, jak robią to zagraniczni koledzy z Mody Operandi.

Lydia Alexandrova

Dyrektor mody DressOne.ru

Zapotrzebowanie na rosyjską modę znacznie wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat; pięć lat temu nie można było sobie wyobrazić. Jednocześnie zmienia się stosunek naszych odbiorców do sklepów internetowych: teraz jesteśmy piątym w Europie pod względem liczby kupujących online. Oczywiście wielu nadal ma obawy dotyczące metod płatności: pomimo pojawienia się bezpiecznych systemów płatności, niektórzy boją się płacić kartą. Aby to zrobić, my w DressOne.ru oferujemy usługę płatności gotówkowej dla kuriera.

Kiedy zaczynaliśmy tworzyć butik online, naszym celem było zjednoczenie na jednej platformie obu znanych marek o nazwie, takich jak Alena Akhmadullina i Igor Chapurin, oraz nowych, takich jak LES, Ruban, Tzipporah i wielu innych. Ciągle szukam nowych osób, spotykam się z projektantami, monitoruję Internet. W nowym sezonie zaczniemy wprowadzać bardzo młode nazwiska: Iconique Tamuna Tsiklauri i The Rebel Oli Kalaeva.

Mamy mniej więcej taką samą liczbę zamówień ze stolicy i regionów, co jest bardzo miłe. Oferujemy wiele opcji dostawy, dzięki czemu możemy zadowolić mieszkańców najbardziej odległych miast Rosji i krajów WNP - ostatnio otrzymaliśmy szereg zamówień z Chabarowska we Władywostoku. Aktywnie rośnie liczba zamówień z Ukrainy i Kazachstanu - tam też kochają rosyjskich projektantów.

dressone.ru

+7 (495) 721 35 22

Russian-room.ru

Rok otwarcia: 2010


Rosyjską salę tworzy zespół z Petersburga pod przewodnictwem Denisa Szewczenki, dlatego w asortymencie dominują marki ze stolicy północnej. Są to sukienki Cat's Production z ciekawymi detalami i jedno z głównych odkryć tegorocznej petersburskiej mody demokratycznej - Natalie Leskova, która drukuje na swoich zdjęciach zdjęcia z widokiem na Kanał Fontanka i Griboedov.

Największą siłą Russian Room są akcesoria, ich wybór tutaj nie jest gorszy niż w podobnie myślącym sklepie internetowym Click-boutique.ru: są skórzane plecaki Kokosina

Najlepsze marki:

ARINOVFEDYSHIN, Cat's Production, Love Corporation, Kokosina, Mrs. Pomeranz, Natali Leskova, O-l-o-v-o, Ruban Style, Witch Not Kitch

(do 5000 rubli), kolorowe motyle Pepe Crew (2100 rubli) i szpony Rita Sutormina (2000-3000 rubli). Z biżuterii - pierścionki z efektem starożytności Witch Not Kitch (3 850 rubli), wisiorki o-l-o-v-o (do 4000 rubli). Russian Room sprzedaje także moskiewskich projektantów: drugą linię kaszmirowych artykułów od sióstr i sukienek w stylu Ruban. Pomeranz (do 16 000 rubli). Dostawa w całej Rosji Russian Room odbywa się za pomocą usługi EMS za 350 rubli. Ponadto projekt ma również sklep offline na strychu „Tkaczy” na skarpie Kanału Obvodny.

rosyjski-room.ru

[email protected]

„Khokhlovka”

Rok otwarcia: 2010

Jeden z pierwszych salonów wzorowany na znanym małym kręgu ludzi w europejskich sklepach z ubraniami lokalnych projektantów, artykułami gospodarstwa domowego i po prostu ładnymi drobiazgami. Khokhlovka została otwarta w 2010 roku i od tego czasu rozszerzyła swój asortyment do pięćdziesięciu nazwisk. Sklep ma własne lookbooki i może opowiadać wiele historii o wszystkim i projektantach - w najlepszych tradycjach takich placówek.

Marki:

Sasha | Pasza, Kryształowy Kryształ

Z rzeczy, które musisz znaleźć właśnie tutaj - naiwna biżuteria Sasha | Pasza (broszki od 780 rubli), wisiorki i pierścienie Crystal Crystal z dużymi minerałami i kamieniami półszlachetnymi (ceny od 1200 rubli), niebanalne sprzęgła „Utzkra” (od 2600 rubli). Należy rozumieć, że niewiele osób udaje się do tego rodzaju miejsc, aby ubierać się od stóp do głów - tutaj bardziej prawdopodobne jest, że szukają niezwykłych rzeczy, wydanych w niewielkim nakładzie lub ogólnie w jednym egzemplarzu.

„Khokhlovka”

Khokhlovsky Lane, 7

Tel .: +7 (926) 930 90-05

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya
Ciekawe

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya

Na placu Triumfalnaya w jednym ze szklanych pawilonów naprzeciwko wyjścia z metra otwarto burgera Heroes Burger - piąta instytucja sieci. O tym życiu wokół opowiedział swoim przedstawicielom. Nowi właściciele burgerów Heroes Burger, a są nimi twórcy projektu Gyros For Heroes, Igor Podstreshny i ​​Olga Korneeva, zostają uruchomieni przy udziale partnera Teahouse # 1 i przy wsparciu Local Food.
Czytaj Więcej
Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej
Ciekawe

Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej

Nowy pub z Pub Life Group (Lion's Head Pub, The Tipsy Pub, Tap & Barrel Pub, Punch & Judy Pub), o nazwie O'Donoghue's na cześć jednego z najstarszych pubów w Irlandii, został otwarty na ulicy Pyatnitskaya. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. O'Donoghue's Adres: st. Pyatnitskaya, 29 CZAS OTWARCIA: od 12:00 do 23:45 Przekąski Pikantne skrzydła - 495 rubli Quesadilla z kurczakiem - 395 rubli Glazurowane żebra dzika - 585 rubli Nachos Chili - 495 rubli Burgery Burger z marmurkową wołowiną - 525 rubli Burger z jagnięciną - 525 rubli Steki Filet mignon z papryką i kolendrą - 825 rubli Kruche steki wieprzowe z domowym kawiorem bakłażanowym - 725 rubli Pomysł: dublińska nazwa nowej moskiewskiej O'Donoghue istnieje od 1789 roku i jest jednym z najbardziej znanych pubów muzycznych na świecie, więc autorzy projektu postanowili przenieść tę specjalność fiku do nowej lokalizacji.
Czytaj Więcej
Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?
Ciekawe

Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?

Rower i bieganie w Moskwie już się zakorzeniły, ale niewielu słyszało o nordic walking - ludzie z kijkami spacerującymi po parku w pośpiechu wyglądają co najmniej dziwnie w oczach otaczających ich osób. A jednak w ciągu zaledwie kilku miesięcy w mieście otwarto kilka szkół, w których wszyscy uczą się bezpłatnego nordic walking: w Parku Gorkiego, Sokołnikach, Izmailovsky, Fili i Serebryany Bor.
Czytaj Więcej
Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27
Ciekawe

Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27

Na ulicy Kazańskiej, w miejscu kawiarni Smalldouble, otworzy się bar 26/27. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Koncepcja miejsca zmieni się całkowicie, chociaż zespół pozostał ten sam. Założycielami nowego baru są Stanislav i Daria Alexandrova (Smalldouble, Julia Child Bistro) i Alexander Avakumov, współzałożyciel grupy reklamowej SOWA i biznesmen Sergey Krasnyakov, którzy postanowili wesprzeć projekt.
Czytaj Więcej