Pytanie robocze

Promotor muzeum, redaktor i reżyser - jak pozostać w kontakcie i nie stracić zmysłów

W maju operator komórkowy Yota zapytał klientów, dlaczego go wybrali. „Nie ma żadnych taryf do załatwienia”, „Ponieważ jest to jedyna kobieta-operator”, „Istnieje nieograniczony telefon komórkowy, który pokazuje mamie, że jestem ciepło ubrany” - różni ludzie mówili mi, co jest dla nich ważne. Najfajniejsze hasła możesz zobaczyć w telewizji i na ulicach Jekaterynburga.

Zapytaliśmy również subskrybentów Yota - redaktora mediów społecznościowych, członka grupy promocyjnej i dyrektora Muzeum Centrum Jelcyna - o to, co pomaga im przełączać się między różnymi projektami i nie zapominać o sobie i bliskich.

Nastya Perkina - o logicznym sposobie oddzielenia życia osobistego i zawodowego

redaktor mediów społecznościowych

Teraz jestem odpowiedzialny za produkcję i edycję wszystkich tekstów pojawiających się na stronie Fundacji Royzman i planuję uruchomić sieć społecznościową „Szczerze mówiąc”. Bardzo ważne jest, żebym zawsze był w kontakcie, ponieważ musisz ciągle coś koordynować, a ja dopiero uczę się delegować. Nienawidzę być w kontakcie i naprawdę kocham pokój, ale w 2019 roku brzmi to tak pretensjonalnie, jak gdybym powiedział, że piszę listę rzeczy do zrobienia z gęsim piórem. Przynajmniej minimalna cyfrowa etykieta pomaga mi się z tym pogodzić. Staram się rozwiązywać wszystkie problemy w korespondencji, aby nie ingerować w czyjąś przestrzeń bez popytu i mieć potwierdzenie wniosków i umów. Unikam komunikatów głosowych w pracy, dla mnie są one sposobem na usłyszenie głosów bliskich, którzy są teraz daleko. Chociaż nadal jestem gotów wybaczyć wiadomości z wezwaniem „Soryan, że to głos, pisanie jest niewygodne”: mężczyzna pomyślał o twojej wygodzie.

Ważne jest również dla mnie oddzielenie osobistego i zawodowego. Dlatego tak naprawdę nie lubię pisać o pracy w sieciach społecznościowych i staram się przenieść cały zespół do Slacka, aby zminimalizować użycie osobistych komunikatorów. Pracuję z laptopa, ponieważ głównie piszę i edytuję teksty. A przez telefon słucham muzyki, oglądam filmy, czytam książki. Moje ulubione aplikacje są również związane z tekstami i słowami: to Bookmate (usługa z książkami), Pocket (skarbonka z interesującymi linkami, które można czytać nawet offline), podcasty Radio.Arzamas i Apple Podcasts, aplikacja Medusa. Słucham muzyki za pośrednictwem Apple Music - uwielbiam ich listy kuratorskie (nawiasem mówiąc, Apple Music można również pobrać na Androida - wielu o tym nie wie i tęskni za fajną usługą), SoundCloud i MixCloud.

Używam Yota od pięciu lat i nie mogę sobie wyobrazić okoliczności, w których odmówiłbym. Jest to prawdopodobnie jedyna rzecz, która rekompensuje moją niechęć do komunikacji telefonicznej. Po pierwsze, w Yota nigdy nie używam Wi-Fi - nawet nie mam go w domu. Po drugie, 350 minut miesięcznie wystarcza moim oczom - często mam „niewypowiedziany” czas, co zachęca moją rodzinę do ponownego połączenia. Po trzecie, Yota ma najwygodniejszy roaming: w Rosji po prostu nie istnieje i nie istniał, zanim został anulowany przez prawo, a za granicą nie odpisuje milionów, nie rozumie dlaczego i możesz korespondować z nim w komunikatorach za darmo. Plus bardzo wygodny czat, w którym wszelkie problemy są szybko rozwiązywane bez tej podległości marketingowej, co dzieje się w innych usługach.

„Jestem na Yocie, ponieważ ona nigdy nie zastąpi moich sygnałów dźwiękowych. Nawet jeśli zapytam"

Wiaczesław Duszin - o aplikacjach na nieznane numery i tym, czego brakuje mu w telefonie dla pełnej wygody

DJ, członek firmy promocyjnej „Tesnota”

Organizator wydarzenia spędza 70% czasu przy komputerze i smartfonie: dokonuje oszacowania, komponuje ogłoszenia, komunikuje się z dziennikarzami. Na stronach szczególnie ważne jest, aby być w kontakcie, aby zdążyć przed drobnymi szperaniem. Na szczęście telefon może teraz zastąpić prawie wszystkie procesy i działania, które wykonuję na laptopie. Miałem okazję skanować dokumenty za pomocą specjalnych aplikacji, pisać notatki o recenzjach imprez w Jekaterynburgu, składać i wysyłać list do dystrybucji do naszych subskrybentów. Jedyne, czego mi brakuje, to możliwość pobierania i zapisywania muzyki na dysku flash USB.

Popieram, że wezwania i wojska nie powinny być denerwujące. Mam nawet aplikacje Getcontact i Truecaller, które identyfikują połączenia spamowe i oszczędzają mój czas. Sam często wolę napisać wiadomość niż zadzwonić. Dzwonię i nagrywam dźwięk, jeśli nie możesz się bez niego obejść - na przykład wychodzisz ze sklepu z wieloma paczkami i pilnie musisz powierzyć zadanie projektantowi. Uważam jednak, że nie powinieneś wysyłać żołnierzy do osoby, z którą się nie znasz.

Ponieważ komunikacja jest fundamentalnie ważna dla mojej pracy, biorę odpowiedzialność za wybór dostawcy. Przed zmianą poprzedniego operatora często konsultowałem się z przyjaciółmi, przeprowadziłem nawet ankietę na portalach społecznościowych. W rezultacie używam Yota od kilku lat z rzędu - spędzam 350 minut miesięcznie. Wybrałem stosunek ceny do jakości, a wszystko mi odpowiada.

„Jestem na Yocie, aby mieć czas na uratowanie hipopotama”

Dina Sorokina - O medytacji kulturowej i znaczeniu pocztówek w erze cyfrowej

Dyrektor Muzeum Jelcyna, członek jury European Museum Forum

Jestem w kontakcie prawie przez całą dobę, aby zarządzać pracą w różnych strefach czasowych. Moi koledzy są w Moskwie, Europie i Stanach Zjednoczonych - rozmowy i korespondencja są w toku. Dlatego naprawdę doceniam czas, kiedy mogę być sam na sam z moimi myślami: w samolocie, na koncertach, bardzo kocham teatr. Możliwość rozłączenia pomaga mi być w lepszym kontakcie. Wiele projektów kulturalnych wysłuchuje dziś takiej potrzeby: odwiedzający proszeni są o wyłączenie telefonów nie tylko w celu ochrony praw autorskich lub ciszy w hali, ale w celu bezpośredniego kontaktu ze sztuką i przeżywania własnych, niezniekształconych emocji.

Pracowałem przez prawie 8 lat w nowojorskim Museum of Modern Art. Tam przyzwyczaiłem się do planowania swoich działań na miesiąc, sześć miesięcy, czasem nawet rok lub dwa z góry - taki jest kalendarz dużych projektów. To uczy, jak nie zgubić się w swoim życiu i podkreślić najważniejsze. Dlatego na przykład opuściłem sieci społecznościowe, woląc spędzać czas z ludźmi, a telegram stał się dla mnie agregatorem wiadomości. Trochę żałuję, że w Rosji nie ma już sensu wysyłać listów w formie papierowej lub pocztówkowej - na zachodzie ta tradycja jest wciąż pożądana. W końcu jest to sygnał, że wydałeś na komunikację z kimś nieco więcej niż drugą wiadomość w sieci społecznościowej.

Doceniam moją pracę, ponieważ jest różnorodna, daje mi nowe doświadczenia i możliwość podróżowania. Średnio podróżuję raz w miesiącu i w większości są to wyjazdy do pracy. Na przykład wkrótce jako członek jury European Museum Forum będę musiał ocenić nowe miejsca muzealne za granicą. Dlatego priorytetowe pakiety minut są dla mnie priorytetem - na przykład taryfa „30 minut przychodzących dziennie za 39 rubli” z Yota.

„Jestem na Yocie, ponieważ świat nie stoi w miejscu”


W Nastya:Kombinezon Bershka, bluzka H&M

W chwale: Koszulka Uniqlo, tanie poniedziałkowe jeansy, trampki adidas

Na Dinie:Sukienka Cos, buty Max Mara

materiał przygotowany przy wsparciu

Popularne Wiadomości

Kategoria Pytanie robocze, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej