Projekty specjalne

Jak zorganizować dom, jeśli musisz się często przeprowadzać

Sytuacja relokacji jest absolutnym stresem dla większości mieszkańców nowoczesnego miasta. Oprócz potrzeby przyzwyczajenia się do nowej przestrzeni, musisz szybko odtworzyć znajomy komfort i, najlepiej, poprawić go.

Życie wokół Niżnego Nowogrodu wraz ze specjalistą IKEA rozmawiało z mieszkańcami Niżnego Nowogrodu, dla których przeprowadzka jest czymś powszechnym; dowiedzieli się, czy nauczyli się upraszczać ten proces dla siebie, i przedstawili zalecenia dla wszystkich.

Alena Sudarikova

stylista


Jak w ruchu zachować styl swojej przestrzeni

Przybyłem do Niżnego Nowogrodu w 2010 roku, aby przejść na uniwersytet, a teraz mieszkam w moim siódmym mieszkaniu. Okazuje się, że przeprowadzam się prawie co roku.

Wszystko zaczęło się, gdy ja i moi rodzice poszliśmy do akademika uniwersyteckiego, a po około pięciu minutach znów znaleźliśmy się na ulicy - tam było strasznie. Zaczęli pilnie szukać opcji wynajmu mieszkania. Szczerze mówiąc, teraz nigdy nie zgodziłbym się na opcję, która wydawałaby się wtedy całkiem do przyjęcia. Dziś stworzyłem wymagania dotyczące komfortu mieszkania: dużo światła, dostęp do parkietu i chodzenie do moich ulubionych miejsc. Często mówią mi, że w naszym mieście znalezienie czegoś takiego jest prawie niemożliwe, ale moja obecna opcja na Nabrzeżu Fedorowskiego jest idealnym hitem!

Nadal odnoszę się do większości dawnych rezydencji z ciepłem, ponieważ każda z nich ma wspomnienia, pewien okres życia i ludzi.

Na przykład na Gogolu, gdzie spędziłem cztery lata z młodym mężczyzną w stale nasiąkniętym słońcem mieszkaniu z przepięknym panoramicznym widokiem na miasto. Lub stalin w stylu petersburskim z balkonem pod lipą na ulicy Genkina.

Dla mnie dom jest czymś intymnym, dotyczy to zarówno drobiazgów wewnętrznych, jak i osób, z którymi tę przestrzeń trzeba dzielić. Nigdy nie mieszkałem z nieznajomymi i nawet nie wyobrażam sobie czegoś takiego.


Oczywiście, jeśli często się poruszasz, nie powinieneś zaczynać od rzeczy ogólnych. Ale już mi się nie udało. Kiedyś miałem dwa niesamowite krzesła z lat 70., a one już jadą ze mną do czwartego mieszkania


Nie jestem pewien, czy mogę udzielić porady na temat bezbolesnego poruszania się, ponieważ sam popełniłem wiele błędów. Oczywiście, jeśli często się poruszasz, nie powinieneś zaczynać od rzeczy ogólnych. Ale już mi się nie udało. Kiedyś miałem dwa niesamowite krzesła z lat 70., a one już jadą ze mną do czwartego mieszkania. Bez nich wszystkie moje rzeczy zmieściłyby się w kilku taksówkach, więc muszę zadzwonić do ciężarówki. W każdym razie warto: krzesła są bardzo stylowe i zawsze otrzymują maksymalną liczbę komplementów od gości. Czuję z nimi postać z „Les Miserables” Hugo, Jean Valjean ze swoimi świecznikami.

Ogólnie rzecz biorąc, najważniejsze dla bezbolesnego ruchu jest wezwanie pomocy przyjaciół, którzy pomogą ci spakować wszystko. Zwykle jest to bardzo żmudny i nieco smutny proces, a przyjaciele pomogą wyrzucić nadmiar, a może nawet wziąć coś dla siebie.

Trudniej jest poruszać się z nadmiarem rzeczy. Na szczęście nie miałem dla siebie żadnych historii, aby pozbyć się czegoś dużego. Jedyna rzecz - kiedyś musiałem zanieść rodzicom kilogramów dwadzieścia książek i czasopism. Nie można było się rozstać, ale nie byli już w stanie przetransportować ich z mieszkania do mieszkania.

Myślę, że przy częstym przeprowadzaniu dobrze jest mieć różne tkaniny i rośliny, które natychmiast sprawiają, że wnętrze jest przytulne, a co najważniejsze, pewne przedmioty, które nadają osobisty charakter i dodają przestrzeni. Mam kilka takich przedmiotów, najbardziej niepraktycznych i dość ciężkich. Ale praktyczność zawsze traci na estetyce. Na przykład w przeddzień urodzin dostałem pół-czapkę, która służy jako półka w pobliżu lustra i wygląda po prostu niesamowicie. Lub marmurowa taca - haczyk za absurdalne dwa euro z pchlego targu w Paryżu. Niełatwo to wytłumaczyć słowami, ale kiedy stawiasz ulubioną porcelanową filiżankę kawy na tej właśnie tacy, cieszysz się estetyką chwili - rozumiesz, dlaczego nosisz to wszystko ze sobą.

Specjalista Ikea:

- Oczywiście najważniejszą rzeczą dla tej bohaterki jest styl i wygoda. Biorąc pod uwagę częste przeprowadzki, zalecamy wykonanie elementów tekstylnych w naszych wnętrzach, ze szczególnym naciskiem na wystrój. Są to tkaniny, które pozwalają tworzyć maksymalne zmiany przy minimalnych nakładach, a ponadto są wygodne w transporcie. Co więcej, poduszki, dywaniki, koce są zawsze wrażeniami dotykowymi i, jak słusznie zauważyła sama Alena, wszystko to sprawia, że ​​pokój jest bardziej komfortowy i niejako „miękki”. Podczas przenoszenia szczególnie ważne jest, aby elementy tekstylne były lekkie i zajmowały mało miejsca.

Dział tekstylny w IKEA reprezentuje nie tylko ogromny asortyment gotowych rozwiązań i tkanin, ale także możliwość indywidualnego krawiectwa według twojego zamówienia.

Alexander Karpyuk

założyciel księgarni „Shelf”


Jak to jest poruszać się po całej księgarni

„Półka” przesunęła się cztery razy. Obecny adres jest piąty w naszej „karierze”.

Mówiąc o ruchomych wskazówkach: w przypadku sklepu powinieneś spróbować sprzedać co najmniej tyle książek, ile to możliwe, ponieważ pomimo jego piękna jest to najtrudniejsza (pod każdym względem) radość osoby XXI wieku.

Jeśli mówimy o minimalnych wskazówkach na temat punktów:

potrzebna jest dokładnie pomoc co najmniej kilku wolontariuszy, nie można tego zrobić sam;

należy wziąć pod uwagę transport (jak wysyłać, co jeździć, o której godzinie itd.);

warto wziąć pod uwagę, że film idealnie nadaje się do pakowania i transportu książek, ale nikt nie anulował pudełka;

nie bierzcie dużych pudeł, lepiej zrobić 20 „biegów” z samochodu do pokoju, niż umrzeć już w czwartym pod blokiem książek, rzeczy lub po prostu się zmęczyć.

Właściwie nie mam tak dużego sklepu, żeby mówić o trudnościach. Ale każdy ruch staje się coraz trudniejszy, ostatnio mamy własne meble, a teraz chcę pracować w tym samym pokoju do końca dni - przeprowadzka wydaje się teraz tak przerażająca.

Nie było takich przypadków, aby odmówić czegoś tylko dlatego, że trudno jest je transportować, ale to prawdopodobnie moja postać. Wyjąłem wszystkie swoje rzeczy, nawet jeśli są to pokrywki czajnika. Być może dlatego, że wciąż nie mieliśmy tak wielu rzeczy. Aż do ostatniego pokoju są to książki i kilka małych, przyjemnie przydatnych rzeczy.


Każdy ruch staje się coraz trudniejszy, ostatnio mamy własne meble, a teraz chcę pracować w tym samym pokoju do końca dni - przeprowadzka wydaje się teraz tak przerażająca


Najtrudniejszy ruch miał miejsce, gdy „pułk” „odpoczywał” od stycznia do września 2017 r. Niektóre książki były u nas i okazało się, że latem ze wszystkimi pudełkami trzeba było przeprowadzić się do nowego mieszkania (nie znaleźliśmy jeszcze lokalu sklepu). Okazało się, że ponad 40 pudełek z książkami. Okazało się, że apartamenty są bardzo pojemne. Część książek znajdowała się również pod opieką „gumowej” piwnicy z drugiej ręki. Dzięki za to. Kiedy „Półka” znalazła swoją siedzibę na Bolszaji Pokrowskiej we wrześniu 2017 r., Musieliśmy importować piękno książek z prawie wszystkich części Dolnej.

W rzeczywistości nawet przed otwarciem sklepu książki prawie zawsze były przeszkodą. Za każdym razem odmawiałem zakupu wielu książek w miastach, w których mieszkałem, ale nadal to robiłem. Kiedyś z tego powodu moi rodzice dosłownie musieli prowadzić samochód z książkami. Dziękujemy za cierpliwość. Jeśli mówimy o innych sprawach, to przed ślubem żartobliwie i poważnie nazwałem się „żółwiem”, ponieważ wszystko, co potrzebne, mieściło się w plecaku, którego zawartość mogłabym żyć, jak mi się wydawało, przez bardzo długi czas. Ale książki, powtarzam, były również tego rodzaju „zabawą”.

Specjalista Ikea:

- Wszystkim tym, którzy muszą przewieźć swoją bibliotekę domową, zalecamy zwrócenie uwagi na regały z serii BILLY.

Oprócz wygody montażu i demontażu, umożliwiają stworzenie kombinacji dla dowolnej wielkości pomieszczenia. Jeśli układ zmienia się znacząco podczas przenoszenia, nie jest to problemem dla BILLY. Łatwo się dostosowuje, zmieniając kąt z liniowego i odwrotnie. Ponadto możesz bez końca dodawać półki (szklane lub drewniane) i dostosowywać je do wielkości książek, wybierać różne opcje drzwi do szafek - z szybą lub bez. Seria BILLY zapewnia również specjalne przekładki do książek, które mogą pomóc w uporządkowaniu literatury.

Alexander Kuritsyn

Kurator i kierownik miejskich projektów kulturalnych


Jak to jest poruszać się z mnóstwem własnych wspomnień

W rzeczywistości sam nie przeprowadziłem się tak bardzo przez dziesięć lat - tylko cztery razy. Ale oprócz własnych przeprowadzek miały miejsce również przesiedlenia przyjaciół, znajomych, krewnych, a to osobny gatunek przygody, w którym musisz wszystko robić bardzo ostrożnie (aby nic nie zostało uszkodzone) i szybko („samochód czeka”), ale nie ma zniżki na to, że nie jesteś profesjonalnym programem ładującym, nie.

Przeprowadziłem się z różnych powodów, ale zwykle było to związane z właścicielami mieszkań: albo zdecydowali się zmienić sposób otrzymywania pieniędzy ze swojej nieruchomości, albo po prostu nieodpowiednio podnieśli opłatę, a cena przestała odpowiadać jakości. Najbardziej absurdalny powód jest prawdopodobnie taki: mieszkałem w drewnianym domu z XIX wieku, który podobnie jak cała otaczająca go okolica należał do jakiegoś federalnego kierownika. Wpływy do wszystkich mieszkań nadeszły w jego imieniu. Dom z końca XIX wieku, mimo braku udogodnień, absolutnie zapierał dech w piersiach w swojej atmosferze i stał w „dzikim zakątku natury” na Pochainskaya - czym była „młoda kreatywna inteligencja”, której wtedy potrzebowaliśmy. W pewnym momencie, zdając sobie sprawę, najwyraźniej, że to dziedzictwo nie zostało spieniężone, kierownik postanowił pozbyć się tej nieruchomości i poproszono nas o przeprowadzkę.

W rzeczywistości mam szczęście w mieszkaniach, wokół których krążą niektóre legendy. Na przykład przez pięć lat mieszkałem w domu numer jeden na ulicy Minin z zamrożonym duchem późnych lat 70. Kiedy artystka Olga Kroytor przyszła do nas, w rezydencji Arsenału, powiedziała, że ​​w dzieciństwie mieszkała również w tym samym domu, dokładnie przy tym samym wejściu, ale na podłodze poniżej. I tak, jej dziadek wojskowy powiedział mi, że mieszkanie, w którym mieszkałem, należało do pilota Czkałowa i jego rodziny. Teraz mieszkam w mieszkaniu z inną legendą - mówią, że należała do wnuczki fotografa Dmitriewa, który był wybitnym lekarzem, opracował lek Gorkiego i szukał dziedzictwa swojego dziadka. Jest to jeden z pierwszych Chruszczowa Gorkiego.

Główną trudnością przy ostatnim ruchu jest ogromna liczba rzeczy, które się pojawiły. Kiedyś miałem dwa lub trzy pudełka, w których wszystko się mieściło i które łatwo można było przenosić z miejsca na miejsce, teraz zamieniły się w dwie Gazele. Głośność sprawia, że ​​myślisz ze strachem, że będziesz musiał gdzieś się przenieść. Ponadto zużywa dużo czasu: musisz ostrożnie wyjmować, pakować, składać, transportować, a następnie rozpakowywać, czyścić i układać. Ostatni raz przeprowadzka zajęła mi cały miesiąc.


Poruszanie się to odrębny gatunek przygodowy, w którym musisz robić wszystko bardzo ostrożnie (aby nic nie zostało zranione) i szybko („samochód czeka”), ale nie ma zniżki za to, że nie jesteś profesjonalnym ładowaczem


Ogólnie rzecz biorąc, kolejny krok jest dobrym powodem do powrotu do ascetycznego stylu życia, zaprzestania niekontrolowanego kupowania książek, kolekcjonowania czegoś, gromadzenia archiwów i nie tylko. Już myślę, co i gdzie można przekazać do ogólnego użytku.

Kupuję meble tylko funkcjonalnie, w zależności od okoliczności nowego miejsca. Gdzieś dostają artykuły gospodarstwa domowego od poprzednich mieszkańców, a gdzieś dochodzisz do pustej przestrzeni i rozumiesz, że potrzebujesz przynajmniej półek na książki, stołu i krzeseł. W rzeczywistości z każdym ruchem mogę po prostu zostawić coś dla następujących użytkowników. I to częściowo mi pomaga. Dlatego tanie możliwości w tym zakresie są zawsze zachęcające.

Nie mam problemów z dużymi przedmiotami jako takimi. Wręcz przeciwnie: zbyt wiele rzeczy jest małych i cennych, i cennych tylko dla mnie. Teraz zgromadzono kilka pudeł z biletami z muzeów, pocztówek, notatek, dzienników i skoroszytów, wielu odznak, figurek i tak dalej. Nie można się z tym rozstać. Plus wiele przedmiotów artystycznych o różnych rozmiarach. Za każdym razem musisz być szczególnie ostrożny - wybierz czas na ruch, aby nie było za zimno ani za wilgotno.

W rzeczywistości przeprowadzka jest dobrym sposobem na rezygnację z niepotrzebnych rzeczy. Na przykład, podczas mojej ostatniej przeprowadzki z dużego jednopokojowego mieszkania do trzypokojowego mieszkania, przydzieliłem jeden pokój tylko na niepotrzebne rzeczy i jest on całkowicie zatkany. Jest dużo wszystkiego, z czego nie korzystam i najwyraźniej tam zostawię.

Specjalista Ikea:

- Do przechowywania rzeczy drogich sercu często potrzeba dużo miejsca, dlatego zalecamy gabloty, na przykład DETOLF. Są tworzone tylko dla takich małych przedmiotów artystycznych i pamiątek.

Znaczki, pocztówki i zdjęcia można łączyć w kreatywny kolaż, używając na przykład ramki bez obramowania serii FORNBRAU.

MATERIAŁ PRZYGOTOWANY Z WSPARCIEM

Obejrzyj wideo: 19 rzeczy, których nie wolno robić w domu podczas złej pogody (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Projekty specjalne, Następny Artykuł

Beat Film w Petersburgu, premiera „AX” na wyspie Elagin, otwarcie strony DOT
Weekend

Beat Film w Petersburgu, premiera „AX” na wyspie Elagin, otwarcie strony DOT

Życie wokół wznawia klasyczną sekcję planów weekendowych. Teraz w czwartki będziemy rozmawiać o najważniejszych wydarzeniach w mieście, aw piątki - o programach telewizyjnych, filmach, książkach i muzyce, z którymi można spędzić weekendową zabawę. Galeria grecka w pałacu Grand Gatchina Po renowacji w pałacu Grand Gatchina otwarto enfilade sal Wschodniego Półkola, które zachowało się od 1950 roku: cztery sale i salony z kolekcją mebli, obrazów i przedmiotów wewnętrznych z XIX wieku.
Czytaj Więcej
8-11 maja
Weekend

8-11 maja

CZWARTEK-PIĄTEK 8–9 maja Dzień pochmurny: +17 Noc: +7 Sobota Sobota 10 maja Pochmurno z polanami Dzień: +17 Noc: +11 Niedziela 11 maja Pochmurny dzień: +15 Noc: +9 Czwartek 20:00 Impreza Dwa lata do klubu Klub Torque w murach dawnej kotłowni na Ligovce to dwa lata. Angielski muzyk jazzowy Nathan Haines wystąpi tu w świąteczną noc.
Czytaj Więcej
Pokaz japońskich perkusistów, klasa mistrzowska z grupy „ZIP” i nowych „Feminologów”
Weekend

Pokaz japońskich perkusistów, klasa mistrzowska z grupy „ZIP” i nowych „Feminologów”

Wydarzenia miejskie Na zdjęciu: wykład SMM w Medialectorium we Władywostoku Wykład „Jak opublikować swoją książkę?” Medialectorium o tym, jak publikować Przydatna sala wykładowa dla początkujących i po prostu ciekawi. Podczas spotkania mówca Alexandra Zaskaleto podzieli się swoim osobistym doświadczeniem i podpowie, gdzie szukać inspiracji, kogo pokazać i jak opublikować swoją pracę.
Czytaj Więcej