Przewodnik

Lampa Jupiter, stół Canyon i stołki z mikrobetonu: na co zwrócić uwagę w Wood Works

W ten weekend w Centralnym Domu Artystów odbędzie się wystawa współczesnej stolarki Wood Works, która zgromadzi rosyjskich projektantów i lokalne warsztaty, które tworzą ciekawe meble i niestandardowe rozwiązania wnętrz wykonane z drewna. Życie wokół badało skład uczestników i wybrało sześć kolekcji i przedmiotów, na które warto zwrócić uwagę.

Założyciele biura PLY Dmitry Lagutin i Maryana Vecher są z wykształcenia architektami, co znajduje odzwierciedlenie w ich pracy: „Nasz styl jest nowoczesny i minimalistyczny, ale nie suchy. Zawsze z niespodzianką. Nie dekorujemy ani nie komplikujemy mebli, jeśli nie jest to konstruktywną koniecznością”. .

Na co zwrócić uwagę: meble pokryte mikrobetonem

W warsztacie Klimenko pracuje z drewnem twardym (orzech, akacja, wiąz), łącząc je z kamieniem, szkłem i metalem: „Staramy się maksymalizować naturalne piękno faktury drewna, dlatego używamy techniki Live Edge („ żywa krawędź ”) i obrazu na podkreślaj płyty lekkim szczotkowaniem. ”

Na co zwrócić uwagę: stół „Canyon” z płyty wiązu z polimerową rzeką

Warsztaty PIPUU przyniosą kolekcję designerskich mebli, opracowaną wspólnie z projektantem Vitaliyem Zhuykovem, który ucieleśnia atmosferę lat 50. XX wieku: „Podczas produkcji wykorzystaliśmy 16-letnie deski dębowe. Drewno było chore i to wpłynęło na drewno, ale postanowiliśmy zachować wady, aby podkreślić jej charakter i piękno ”.

Na co zwrócić uwagę: kolekcja Por Favor z litego dębu

Espas Studio to kolejna rosyjska marka, która produkuje meble z litego drewna: „Naprawdę uwielbiamy drewno za jego fakturę i cenimy je za przyjazność dla środowiska. Sami projektujemy i zastanawiamy się, jak zrealizować nasze pomysły w szeregu bez kompromisów: szczególnie trudno jest każdemu dać zaokrąglone rogi dlatego rzadko widuje się je w meblach, dlatego zrobiliśmy całą serię. ”

Na co zwrócić uwagę: kolekcja Eiffla o zaokrąglonych kształtach

Zespół Woodled tworzy zwięzłe oprawy LED wykonane z drewna dębowego i orzecha amerykańskiego, przypominające detale, mechanizmy, a nawet silnik samolotu: „Całkowicie zrezygnowaliśmy z tworzenia i wdrażamy zautomatyzowaną produkcję, a my projektujemy nowe lampy z uwzględnieniem dostępnych technologii”.

Czego szukać: urządzenia „Jupiter” i „Rotor”

Warsztaty Krapiva ze Smoleńska produkują deski do krojenia i meble z litego drewna dla domu i przestrzeni publicznej. „Nasz zespół łączy profesjonalnych rzemieślników, projektantów, artystów i planistów. Z przyjemnością tworzymy nowe modele naczyń, akcesoriów, wygodnych mebli i oryginalnych wnętrz”.

Na co zwrócić uwagę: spalone deski dębowe i jesionowe, pokryte białym olejem

Wystawa Wood Works 3

12-14 maja 2017 r

Centralny Dom Artystów, ul. Krymsky Val, 10

Cena biletu - 400 rubli

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”
Premiera

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”

W październiku 2017 roku moskiewska grupa Thank You wydała swój trzeci album, Forever. To siedem głośnych piosenek o tym, jak znieść kontuzję i żyć dalej, wypełnione cytatami Brodskiego, Gumilyowa, Tsoja, Muratowej, wcześniejszych prac zespołu i innych rosyjskich grup niezależnych. Historia wymagała adaptacji, ale to, podobnie jak nagranie samego albumu, zajęło nieco ponad rok.
Czytaj Więcej
Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”
Premiera

Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”

Sieć była gospodarzem wydania dokumentu „Estetyka techniczna: design na Uralu”. Film został opublikowany na YouTube jako wsparcie dla drugiego zdjęcia - 6 listopada w Centrum Jelcyna odbędzie się premiera „Technicznej estetyki” o szkole projektowania w Leningradzie. Life wokół Jekaterynburg publikuje pełną wersję zdjęcia z komentarzami autorów.
Czytaj Więcej