Rozrywka

Nowe miejsce: Restauracja „Klub rysowników”

W tym tygodniu, restauracja Draftsmen's Club, trzeci projekt otwarty w Centralnym Domu Artystów na Krymsky Val przez restauratorów Dmitrija Yampolskiego i Mity Borisowa (Jean-Jacques, John Donne, Mayak, restauracja i bar Bontempi, „Apartament 44”, kawiarnia „Mart”). Oprócz klasycznej funkcji restauracji - aby nakarmić, miejsce ma drugi cel - „Klub kreślarski” stanie się rezydencją prawdziwego klubu, który istnieje od dziesięciu lat, w którym różni ludzie gromadzą się, aby czerpać z natury.

Wnętrze zaprojektowali założyciele agencji Lieu Commun, a w przeszłości członkowie „Klubu rysunkowego” Nicola Ovchinnikov i Muriel Russo (wykonali także wnętrza „Jean Jacques” i cukierni „Madame Boulanger”) oraz twórca klubu, Lavrenti Bruni. Miejsce przypomina warsztat artysty lub publiczność kreatywnego uniwersytetu: drewniana podłoga pomalowana farbą o brązowym odcieniu typowym dla przestrzeni poradzieckiej, wiele półek wyłożonych lub raczej zagraconych pędzlami, farbami i figurami wykonanymi z gipsu. Kontury, malowane kafelki i dwa dywany malowane na podłodze, dekorujące przestrzeń - oczywiście także praca członków klubu.

Menu restauracji zostało wymyślone przez szefa marki Buessi Kunshefa, który jest również odpowiedzialny za sąsiedni bufet i odłamek. Nie ma stronniczości w menu nowoczesnej kuchni autorskiej, ani w żadnej kuchni terytorialnej. Na przykład współistnieją w nim „Tom Yam” i „Bouillabaisse”, carpaccio z tuńczyka i grillowane steki z warzywami - zbyt poprawne i dlatego trochę nudne. Osobną dumą „Club of Draftsmen” jest specjalny stół szefa kuchni z zamontowanym piecem, dla którego Buessi czasami planuje gotować u gości. Zaprezentują także produkty, które sami goście mogą postawić na talerzu: chleb, oliwa z oliwek, oliwki, mięso i różne francuskie specjały, na które szef marki zamierza latać do domu raz w miesiącu na własną rękę. Teraz w „Klubie rysowników” znajduje się małe menu z 27 potrawami, które planują co najmniej dwa razy rozszerzyć do początku grudnia.„Draftsmen's Club” - to ludzie, którzy najczęściej nie są profesjonalnymi artystami, których łączy jedno główne zainteresowanie i potrzeba - spotykania się kilka razy w tygodniu i czerpania z natury. Stworzenie przestrzeni zainicjował dziesięć lat temu artysta Lavrenty Bruni z przyjaciółmi. Po zajęciach wszyscy członkowie klubu pozostawiają swoje szkice niepodpisane - następnie tworzą regularne wystawy, na których sprzedają rysunki za symboliczne 500 rubli (choć w razie potrzeby można podać więcej), aby zapłacić za organizację wystaw i pomóc fundacji charytatywnej Vera. Odbywa się to ze względu na czystą sztukę, bez obsesji na punkcie nazwisk, więc nigdy nie wiadomo tutaj, czy kupiłeś dzieło artysty Aleksieja Bruskowa, czy na przykład Aleny Doletskiej. Wcześniej zajęcia klubowe i wystawy odbywały się w różnych miejscach: w mieszkaniach przyjaciół, galeriach i kawiarniach, a ostatnio w stałej wypożyczalni. Teraz cała główna działalność klubu polega na przeprowadzce do restauracji w Central House of Artists - tutaj będą rysować i organizować wystawy sprzedażowe.

LAURENTY BRUNI

Twórca i uczestnik „Klubu kreślarzy”
 
„Nikt nie stworzył„ Draftsmen's Club ”, on się urodził. Nikt nie robi nic, aby go stworzyć, wszystko wynika z wzajemnej potrzeby istnienia różnych ludzi. Nasz klub jest bardzo wzruszający, nie jesteśmy studiem, nie domem kultury , nie dom pionierów, nie szkoła w każdym razie - to klub, w którym ludzie przychodzą nie po to, aby nauczyć się rysować, ale po prostu rysować. To jest jego główna różnica, konieczność i prawdopodobnie sukces. Ludzie po prostu zaczęli przychodzić i rysować. Ktoś pozostawiony po jakimś czasie, ktoś chodzi od chwili jego narodzin i nadal. Inną ważną kwestią jest to, że kiedy ludzie rysują, wyłączają się, są tak skoncentrowani, że odłączają się od świata zewnętrznego. Z medycznego punktu widzenia można to nazwać terapią lub medytacją.
Brązowa podłoga, jak w starych warsztatach, jakby pomalowana najtańszą farbą i dywanami pomalowanymi na podłodze we wnętrzu restauracji, to pomysły członków „Klubu Kreślarzy”, ale zestawiliśmy je wszystkie. Wszystko w naszym klubie odbywa się na zasadzie demokracji. Wspólnie omawiamy pomysły, rozwijamy je i wdrażamy. Wszystko, co zrobiliśmy w restauracji, zrobiliśmy za darmo. Dla nas jest to fundamentalne - nie zarabiaj na naszych działaniach. Sprzedając prace członków klubu za symboliczne kwoty na wystawach, nawet nie wydajemy ich na wynajem lokali. Wydajemy coś na realizację przyszłych projektów klubu, ale przeważnie przekazujemy je na fundusz charytatywny. ”

Rack jagnięcy z tłuczonymi ziemniakami - 850 rubliRack jagnięcy z tłuczonymi ziemniakami - 850 rubliCzarny dorsz z sauté warzywnym - 700 rubliCzarny dorsz z sauté warzywnym - 700 rubliSałatka z mozzarellą i grillowanymi warzywami - 490 rubliSałatka z mozzarellą i grillowanymi warzywami - 490 rubliCarpaccio z tuńczyka - 650 rubliCarpaccio z tuńczyka - 650 rubliPasztet z wątróbki drobiowej - 350 rubliPasztet z wątróbki drobiowej - 350 rubli

Menu:

 • Carpaccio z tuńczyka - 650 rubli
 • Carpaccio z wołowiny - 500 rubli
 • Sałatka z mozzarellą i grillowanymi warzywami - 490 rubli
 • Lekko solony łosoś - 370 rubli
 • Pasztet z wątróbki drobiowej - 350 rubli
 • Zupa cebulowa - 320 rubli
 • Zupa z kasztanów - 450 rubli
 • „Tom Yam” - 450 rubli
 • Bouillabaisse - 620 rubli
 • Czarny dorsz z sauté warzywnym - 700 rubli
 • Tuńczyk z selerem - 900 rubli
 • Stek z żeberka z grillowanymi warzywami - 1200 rubli
 • Chilijski okoń morski - 1 200 rubli
 • Kurczak - 500 rubli
 • Rack jagnięcy z tłuczonymi ziemniakami - 850 rubli
 • Grillowane warzywa - 170 rubli
 • Talerz deserowy (panakota, tiramisu, gruszka w winie) - 350 rubli
 • Arbuz - 180 rubli
 • Pieczone jabłko ze śliwkami - 150 rubli

Restauracja „Klub rysowników”Krimsky Val, 10, Centralny Dom Artystów+7 (495) 649-08-90Prace: od 13:00 do 00:00

NOWE MIEJSCE:BUFOR

NOWE MIEJSCE:CENTRUM DZIECIĘCE „SHARDAM”

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Filmy tygodnia: „Jack Ryan: Teoria chaosu”, „Nadzieja nie zniknie”, „Złodziej książek”
Rozrywka

Filmy tygodnia: „Jack Ryan: Teoria chaosu”, „Nadzieja nie zniknie”, „Złodziej książek”

„Hope Is Fading Out” Wszystko stracone Reżyser: J.-S. Chandor Obsada: Robert Redford Fabuła Stary człowiek budzi się z faktu, że jego żaglówka zalewa woda. W środkowej części Oceanu Indyjskiego mała łódka wpadła na pojemnik pełen trampek. Starzec ponuro i bez kłopotów próbuje załatać łódź, ale wciąż nie wie, że czeka nas wielka burza i poradzenie sobie z tym na nieszczelnym statku będzie zadaniem uznać za nadmierne.
Czytaj Więcej
Tydzień designu rozpoczyna się w Petersburgu
Rozrywka

Tydzień designu rozpoczyna się w Petersburgu

23 maja rozpoczyna się II Tydzień Projektu SPb. W ciągu następnych ośmiu dni, w miejscach wystawowych, w salonach wystawowych, loftach i parkach miejskich, będzie można spojrzeć na nowy projekt przemysłowy i posłuchać znanych wykładowców. Niektóre wydarzenia są otwarte dla ogółu społeczeństwa, inne mogą odwiedzać tylko specjaliści. Życie wokół wybrało kilka wydarzeń, w których każdy może wziąć udział.
Czytaj Więcej
Nieznany obywatel: prawda
Rozrywka

Nieznany obywatel: prawda

Poznaliśmy Ksenię dwa lata temu. To były czyjeś urodziny, wszyscy byli potwornie pijani, a ja poszedłem odprowadzić ją do taksówki. Była bardzo piękna: ciemna skóra, duże brązowe oczy, długie cienkie palce, zadbane dłonie, ciemne włosy, patrząc na które natychmiast przypominasz reklamę szamponu, wyraźne brwi - ogólnie rzecz biorąc, był to dokładnie ten typ, wobec którego zawsze byłem bezsilny .
Czytaj Więcej
Wystawa fotograficzna Jady Ripp na temat globalizacji i tożsamości kulturowej w Międzynarodowym Muzeum Technologii Informacyjnych w Moskwie
Rozrywka

Wystawa fotograficzna Jady Ripp na temat globalizacji i tożsamości kulturowej w Międzynarodowym Muzeum Technologii Informacyjnych w Moskwie

Do końca stycznia w Moskiewskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbędzie się wystawa „Ruch” Mistrza Nauk Politycznych i absolwenta nowojorskiego Międzynarodowego Centrum Fotografii Jada Rippa. Urodzony we Włoszech Rippa urodził się w Belgii, studiował w Holandii i USA, a następnie długo podróżował po Azji, badając rurociągi naftowe z artystycznego punktu widzenia i zastanawiając się nad globalizacją i dziwnym stylem życia.
Czytaj Więcej