Rozrywka

Przewodnik po festiwalu muzycznym Blastfest 2011

Pierwszy festiwal Blastfest odbył się trzy lata temu w winnicy z udziałem gwiazd Britpop lat dziewięćdziesiątych - Supergrass i Bretta Andersona z Suede. Tym razem Anderson poprowadzi festiwal w ramach samego Suede, ponownie zjednoczonego w tym roku, a wcześniej dwie różne sceny będą wykonywane przez bohaterów rosyjskiej i brytyjskiej muzyki niezależnej z ostatnich dwóch dekad. Muzyk Life Browser George Birger opracował przewodnik po najciekawszych koncertach festiwalu.

Trzy główne koncerty

SUEDEIkony stylu Britpop z lat 90

Każda tubylcza grupa Britpop zajmowała własną niszę: Oasis - faceci z klasy robotniczej, którzy dorastali w The Who, Blur - dowcipni oszuści, Pulp - samo-ironiczni absolwenci szkół artystycznych, obsesję na punkcie dojrzewania i Suede - załamani kolesie w duchu glam rocka 70 -s, skłonny do melodramatycznego skręcania rąk i patrzenia z przebudzeniem. Oasis i Blur zdołali zająć te miejsca, w których wartości prawie nigdy nie zmieniają się przez lata, ale Suede miała o wiele mniej szczęścia - zaangażowali się w modę. Teraz, jak w przypadku każdego innego akcesorium sezonowego, muszę wyjaśnić wszystko o Suede - tak, wtedy prawda była tak ubrana i naprawdę wyglądała wspaniale; tak, Brett Anderson naprawdę był wzorem piękna i stylu, i tak, kiedy śpiewali „Oto nadchodzą, piękni”, mieli na myśli siebie i swoich fanów.

W 2001 roku, kiedy grupa wydała ostatni album „A New Morning”, było już jasne, że czas się skończył - krytycy rozbili płytę, grupa wkrótce się rozpadła, nikt nie był nimi zainteresowany i wszyscy przeżyli najlepiej, jak mogli. Teraz coraz częściej słychać nostalgiczną rozmowę o latach 90., co oznacza, że ​​nadszedł czas na ponowne spotkanie. Widoczne są oczywiste zalety Suede - fakt, że ich styl nie zmienił się dla zer, teraz daje im możliwość pokazania opinii publicznej prawdziwych lat 90., jakie były. Te epickie, pełne patosu hymny absolutnej miłości brzmią nieco naiwnie i obraźliwie, ale nadal imponują. Po minięciu dziesięciu lat przed wysłuchaniem starych płyt Suede, należy się zastanawiać „dlaczego ten histeryczny falset, poruszające się biodra i rozpięte koszule?”, Ale jest jeszcze inny punkt. Dwudziestolatek, który dziś potrafi właściwie uchwycić falę nostalgii i wyć o miłości, mieszając przeszywające brzmienie gitary z czymś bardziej nowoczesnym (gdy sami Suede kiedyś dostosowali dziedzictwo Bowiego), wygra. Ale najpierw będzie musiał uczyć się od profesjonalistów i opinii publicznej, aby przygotować się i, jak mówią w kręgach reklamowych, przestudiować referencje.

S.C.U.M.

Nieoczekiwana odpowiedź na nieoczywiste pytanie:co się stanie, jeśli połączysz Hororrs i Simple Minds

 

Na niedawno wydanym debiutanckim albumie S.C.U.M. „Again Into Eyes” brzmi elektro-rozmazane sprzężeniami gitarowymi, a członkowie grupy sugerują, jak blisko jest Londyn, jeszcze bliżej Moskwy. Basista jest bratem basisty The Horrors, klawiszowiec jest synem czczonego zespołu indie z lat dziewięćdziesiątych Add N to (X), wokalista jest narzeczonym słynnego dziennikarza i modelki Pichesa Geldofa, który z kolei jest córką aktora i muzyka Boba Geldofa, który grał główną rolę w filmie „Ściana” Pink Floyd. Niemniej jednak grupa nie wkroczyła w skład festiwalu, ale dlatego, że idealnie pasują do roli głównych gwiazd małej sceny. S.C.U.M. tylko jeden z tych młodych ludzi, którzy rozumieją, jak powinna brzmieć muzyka przeszłości. Mając oko na współczesnych, takich jak The Horrors i The Big Pink, odtwarzają wczesne albumy Simple Minds i innych zespołów, które istniały na granicy nowej fali i rocka stadionowego. Oczywiście główny lub najbardziej odpowiedni zespół angielskiego podziemia S.C.U.M. nie można tego nazwać, ale ich album był wystarczająco zauważalny, aby uzyskać dobre recenzje od krytyków z BBC i umiarkowane recenzje Pitchfork. Grupa zagra na małej scenie w momencie, gdy Bi-2 wystąpi na głównej.

TESLA BOYNajsłynniejsza młoda niezależna grupa w Moskwie

W ciągu ostatnich dwóch lat Tesla Boy otrzymał tytuł głównej grupy hipsterów w Rosji, o której wszyscy są pewni, z wyjątkiem samej grupy i samych hipsterów. Obecny obraz jest poparty faktem, że podczas głosowania w Look At Me muzycy dwukrotnie otrzymali tytuł grupy roku, a także nieszczęśnicy, którzy narysowali figlarne plakaty o występie zespołu na wiecu na Bolotnaya. Wszystko to jest wynikiem wielkiego sukcesu, który jest prawie wyjątkowy i niezwykły dla niezależnej grupy rosyjskiego show-biznesu. W rzeczywistości grupa gra po prostu jasny i romantyczny syntezator popu z lat 80. z autentyczną prezentacją i nowoczesnym stylem - tylko w tym drugim tkwi ich „hipsterizm”. Kilka tygodni temu ukazała się dwunasta kompilacja kultowej francuskiej wytwórni tańca elektronicznego Kitsune, która zawierała nowy utwór Tesla Boy; Według plotek wydany zostanie tam drugi album zespołu. Ale nadal są one bardziej cenne nie tyle w przypadku nagrań, co w przypadku energicznych występów na żywo, na których można zobaczyć zdjęcie prawie niewiarygodne dla naszej niezależnej grupy - tłumu wywyższonych fanów na czele.

RÓWNIEŻ NA FESTIWALU

BLAST

Weterani gatunku oxymoron - rosyjski Britpop. W ciągu piętnastu lat swojego istnienia wydali siedem albumów z głośnym pop rockiem i działali jako inicjatywa wielu bohaterów brytyjskiej muzyki, którzy odwiedzili Moskwę: Blur, Deep Purple, Dolores O'Riordan i innych.

BI-2

Jeden z najbardziej znanych przedstawicieli ostatniej fali rosyjskiego rocka, który pod koniec lat 90. rozkwitł dzięki „Our Radio”, MTV i ścieżce dźwiękowej do filmu „Brother 2”. Dzisiaj modulują się i wciąż wspominają młodą brytyjską scenę gitarową. Obserwacje zostały wcześniej opisane w programie Biologia na temat radia Maximum, a teraz uruchomili własną stację radiową, Substance. I oczywiście starają się wykorzystywać nowoczesne angielskie brzmienie we własnych utworach.

KRAKATOA (UK)

Bardzo młody zespół z Anglii, który dołączył do festiwalu na polecenie samego Suede. Grają typowy głośny i niepoważny rock w stylu brytyjskim zgodnie z zasadami The Clash i Arctic Monkeys i wyglądają jak zdjęcie w encyklopedii na prośbę „typowego zespołu rockowego z obrzeży Londynu”.

TWIGGYS

Kultowa grupa moskiewska, która pod koniec lat 90. próbowała dostosować Britpop do rosyjskiego, łącząc glam rock i pop rock z odniesieniami do sceny sowieckiej i tekstami w języku rosyjskim. Również w tym roku postanowili się spotkać, co oznacza, że ​​znów będzie można usłyszeć takie sceny ze sceny, jak: „Uśmiechu pięknego snowboardzisty nie da się nagrać na dyski twarde”.

ITAMAR (UK)

Przykładem, w jaki spuścizna Britpop jest przekazywana nowym pokoleniom samych Brytyjczyków, jest młody zespół z Londynu, zainspirowany Blur, Shed Seven i innymi wesołymi przykładami pop rocka z lat 90. Niezwykle uroczy i wciąż bardzo początkujący - debiutancki album ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Mleko kluboweSergey Makeev, 9Niedziela 18 grudnia, 18:00Bilety - od 1500 rubli.Strona wydarzenia „Spójrz na mnie”

Obejrzyj wideo: Frontside-Dopóki Moje Serce Bije Live Koszalin (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Filmy tygodnia: „Jack Ryan: Teoria chaosu”, „Nadzieja nie zniknie”, „Złodziej książek”
Rozrywka

Filmy tygodnia: „Jack Ryan: Teoria chaosu”, „Nadzieja nie zniknie”, „Złodziej książek”

„Hope Is Fading Out” Wszystko stracone Reżyser: J.-S. Chandor Obsada: Robert Redford Fabuła Stary człowiek budzi się z faktu, że jego żaglówka zalewa woda. W środkowej części Oceanu Indyjskiego mała łódka wpadła na pojemnik pełen trampek. Starzec ponuro i bez kłopotów próbuje załatać łódź, ale wciąż nie wie, że czeka nas wielka burza i poradzenie sobie z tym na nieszczelnym statku będzie zadaniem uznać za nadmierne.
Czytaj Więcej
Tydzień designu rozpoczyna się w Petersburgu
Rozrywka

Tydzień designu rozpoczyna się w Petersburgu

23 maja rozpoczyna się II Tydzień Projektu SPb. W ciągu następnych ośmiu dni, w miejscach wystawowych, w salonach wystawowych, loftach i parkach miejskich, będzie można spojrzeć na nowy projekt przemysłowy i posłuchać znanych wykładowców. Niektóre wydarzenia są otwarte dla ogółu społeczeństwa, inne mogą odwiedzać tylko specjaliści. Życie wokół wybrało kilka wydarzeń, w których każdy może wziąć udział.
Czytaj Więcej
Nieznany obywatel: prawda
Rozrywka

Nieznany obywatel: prawda

Poznaliśmy Ksenię dwa lata temu. To były czyjeś urodziny, wszyscy byli potwornie pijani, a ja poszedłem odprowadzić ją do taksówki. Była bardzo piękna: ciemna skóra, duże brązowe oczy, długie cienkie palce, zadbane dłonie, ciemne włosy, patrząc na które natychmiast przypominasz reklamę szamponu, wyraźne brwi - ogólnie rzecz biorąc, był to dokładnie ten typ, wobec którego zawsze byłem bezsilny .
Czytaj Więcej
Wystawa fotograficzna Jady Ripp na temat globalizacji i tożsamości kulturowej w Międzynarodowym Muzeum Technologii Informacyjnych w Moskwie
Rozrywka

Wystawa fotograficzna Jady Ripp na temat globalizacji i tożsamości kulturowej w Międzynarodowym Muzeum Technologii Informacyjnych w Moskwie

Do końca stycznia w Moskiewskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbędzie się wystawa „Ruch” Mistrza Nauk Politycznych i absolwenta nowojorskiego Międzynarodowego Centrum Fotografii Jada Rippa. Urodzony we Włoszech Rippa urodził się w Belgii, studiował w Holandii i USA, a następnie długo podróżował po Azji, badając rurociągi naftowe z artystycznego punktu widzenia i zastanawiając się nad globalizacją i dziwnym stylem życia.
Czytaj Więcej