Rozrywka

Pojawienie się Parku Gorkiego na fotografiach i innych nowościach kolekcji w Multimedialnym Muzeum Sztuki

MMAM prezentuje wystawę nowo przybyłych do kolekcji muzeum, wybraną przez Olgę Sviblovą, uważnie śledzącą wszystkie trendy w mediach i sztuce fotograficznej. Tradycyjnie nowości w kolekcji można podzielić na cztery części: prace współczesnych artystów medialnych, słynny reportaż fotograficzny z 1931 r. O dniu z życia rodziny Filippov, fotografie Michaiła Surina z Centralnego Parku Muzyki i Historii Gorkiego z 1928 r. Oraz autochrom Petro Vedenisova z lat 1909–1914.

Pierwsza część, prace naszych współczesnych, prace wideo grupy Electroboutique, Dmitrija Bulnygina i wciąż mało znanego młodego autora Michaiła Maksimowa, absolwenta szkoły Rodczenki, bardzo wyraźnie odzwierciedlają dzisiejsze socjo-polityczne, a nawet buntownicze umysły artystów. W interaktywnej instalacji „Biały dom” grupy „Electroboutique” wyrażenia krytyczne skierowane są do rządu na fasadzie budynku rządowego, w szczególności obsceniczne SMS-y skierowane do wyższych urzędników.

Wybór fotoreportażu o Parku Gorkiego jest również zrozumiały. Mamy szansę porównać najgłośniejszą rekonstrukcję roku 2011 z tym, co było na początku istnienia ZSRR, wszystkie zmiany, które dokonują się teraz w parku - w pierwszym roku jego życia. Ta historia fotografii płynnie przechodzi w inną, datowaną mniej więcej w tym samym czasie - projekt młodych radzieckich fotografów Arkadiego Shaikheta, Maxa Alperta i Solomona Tulesa. „24 godziny od życia Filippowa” to najsłynniejszy, można by rzec, przykładowy reportaż ze sowieckiego dziennikarstwa.

Rozpoczął się konkurs na najlepszą fotograficzną opowieść o Moskwie-2011
Wystawa „MishMash” DO ZOBACZENIA otwiera się w „Multimedialnym Muzeum Sztuki”




Karty te opowiadają o dniu z życia rodziny pracownika moskiewskiej fabryki obrabiarek „Czerwony proletariusz”: o tym, jak zwykli ludzie radzieccy pracują, jedzą, śpią, studiują i spędzają wolny czas, w tym zdjęcia z klubu pracy, fabryki kuchni i parku rekreacyjnego. Raport został opublikowany najpierw w Niemczech, a następnie poleciał dookoła świata. Całe delegacje specjalnie udały się do tego zakładu, aby sprawdzić, czy naprawdę dobrze jest mieszkać w sowieckim kraju, gdy wszędzie panuje kryzys i bezrobocie. MMAM przedstawia nie tylko same zdjęcia, ale także kopię niemieckiej „Work Illustrated Newspaper”, która opublikowała je po raz pierwszy w 1931 roku.

I wreszcie ostatnia, najbardziej ambitna historia kończąca wystawę to auto chromy Petera Vedenisova, fotografa amatora w Jałcie, absolwenta Konserwatorium Moskiewskiego i założyciela jałtańskiego społeczeństwa religijnego i filozoficznego. Kolekcja muzeum obejmuje około 150 szklanych płyt, które przypominają dzieła Prokudina-Górskiego, ale z większą liczbą lokalnych działek i utworzonych dziesięć lat później, od 1909 do 1914 roku. Kwiatowe jaskry, krajobrazy Odessy, dwór i członkowie rodziny, drzewo ozdobione flagami na kolorowych fotografiach to kroniki pięciu szczęśliwych spokojnych lat od miłośnika technicznych innowacji.

Olga Sviblova

 
„Chciałbym prosić o zwrócenie szczególnej uwagi na twórczość młodego artysty Michaiła Maksimowa. To interaktywna instalacja„ Szermierki ”. Autor uważa, że ​​całą historię ludzkości można zbadać przez pryzmat ewolucji szermierki. Na ekranie znajduje się sekwencja wideo, w której wzdłuż szeregu jest ogrodzenie policyjne oddzielające obraz „Zobaczysz ciężki hełm przed ekranem, możesz go obracać za pomocą uchwytów. Zachęcam wszystkich do jak największego rozwinięcia, ogrodzenie zacznie się poruszać. Daje nam to poczucie, że coś może się zmienić w naszym życiu dzisiaj iw nowym roku ”.

Nowości w kolekcji MMAM29 grudnia 2011 r. - 29 stycznia 2012 r„Multimedialne Muzeum Sztuki”, ul. Ostożenka, 16 latWejście: od 150 rubli

Obejrzyj wideo: TOR SANECZKOWY W PARKU KOŚCIUSZKI (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Filmy tygodnia: „Jack Ryan: Teoria chaosu”, „Nadzieja nie zniknie”, „Złodziej książek”
Rozrywka

Filmy tygodnia: „Jack Ryan: Teoria chaosu”, „Nadzieja nie zniknie”, „Złodziej książek”

„Hope Is Fading Out” Wszystko stracone Reżyser: J.-S. Chandor Obsada: Robert Redford Fabuła Stary człowiek budzi się z faktu, że jego żaglówka zalewa woda. W środkowej części Oceanu Indyjskiego mała łódka wpadła na pojemnik pełen trampek. Starzec ponuro i bez kłopotów próbuje załatać łódź, ale wciąż nie wie, że czeka nas wielka burza i poradzenie sobie z tym na nieszczelnym statku będzie zadaniem uznać za nadmierne.
Czytaj Więcej
Tydzień designu rozpoczyna się w Petersburgu
Rozrywka

Tydzień designu rozpoczyna się w Petersburgu

23 maja rozpoczyna się II Tydzień Projektu SPb. W ciągu następnych ośmiu dni, w miejscach wystawowych, w salonach wystawowych, loftach i parkach miejskich, będzie można spojrzeć na nowy projekt przemysłowy i posłuchać znanych wykładowców. Niektóre wydarzenia są otwarte dla ogółu społeczeństwa, inne mogą odwiedzać tylko specjaliści. Życie wokół wybrało kilka wydarzeń, w których każdy może wziąć udział.
Czytaj Więcej
Nieznany obywatel: prawda
Rozrywka

Nieznany obywatel: prawda

Poznaliśmy Ksenię dwa lata temu. To były czyjeś urodziny, wszyscy byli potwornie pijani, a ja poszedłem odprowadzić ją do taksówki. Była bardzo piękna: ciemna skóra, duże brązowe oczy, długie cienkie palce, zadbane dłonie, ciemne włosy, patrząc na które natychmiast przypominasz reklamę szamponu, wyraźne brwi - ogólnie rzecz biorąc, był to dokładnie ten typ, wobec którego zawsze byłem bezsilny .
Czytaj Więcej
Wystawa fotograficzna Jady Ripp na temat globalizacji i tożsamości kulturowej w Międzynarodowym Muzeum Technologii Informacyjnych w Moskwie
Rozrywka

Wystawa fotograficzna Jady Ripp na temat globalizacji i tożsamości kulturowej w Międzynarodowym Muzeum Technologii Informacyjnych w Moskwie

Do końca stycznia w Moskiewskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbędzie się wystawa „Ruch” Mistrza Nauk Politycznych i absolwenta nowojorskiego Międzynarodowego Centrum Fotografii Jada Rippa. Urodzony we Włoszech Rippa urodził się w Belgii, studiował w Holandii i USA, a następnie długo podróżował po Azji, badając rurociągi naftowe z artystycznego punktu widzenia i zastanawiając się nad globalizacją i dziwnym stylem życia.
Czytaj Więcej