Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: XX koncert, Nicholas Jaar na parkingu i festiwal samolotów

Koncert

XX

Uczestnicy indie popowego projektu z Wielkiej Brytanii spotkali się w szkole i utworzyli grupę, gdy mieli 20 lat. Oba ich albumy stały się hitami w kraju i za granicą, ponieważ oba The XX otrzymały nominacje do Brit jako „The Best Band in Britain”, a pierwszy nawet zdobył nagrodę Mercury. Ich piosenkę Razem można usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do hitu Baz Lurmanna The Great Gatsby.

23 lipca
20:00

Crocus City Hall

700 - 6000 rubli

Dodaj
do kalendarza

Wykład

Prezentacja książki Olega Kulika

Artysta, który brał udział w Biennale w Wenecji, wystawach w Paryżu, Nowym Jorku, Kolonii i Wiedniu, w końcu spełnia swoje stare marzenie i wydaje książkę. Ten 400-stronicowy katalog to dokument fotograficzny najważniejszych prac Kulik. Wśród nich oczywiście projekt z 1995 r. „Wściekły pies, czyli ostatnie tabu, strzeżony przez samotnego Cerbera” - wtedy on, przedstawiając psa, przez kilka godzin nie wpuszczał odwiedzających do galerii Marata Gelmana. Powtórząc spektakl rok później w Sztokholmie, artysta zdołał nawet ugryźć kuratora wystawy, Jana Amana.

23 lipca
19:00

Muzeum Sztuki Multimedialnej
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

Tydzień włoski

Przez cztery dni z rzędu na włoskich targach w Wine Cult Club będą gotować makaron i lasagne, sprzedawać sery i wędliny, smakować wina i rozmawiać o oliwie z oliwek z różnych regionów. Tutaj możesz spróbować szynki parmeńskiej z melonem, sycylijskimi cytrynami i mocną włoską kawą.

25 - 28 lipca

Wine Cult Club Fantinel
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

Linoleum

W formie wystawy sztuki wideo „Galeria na Solańance” będzie gospodarzem międzynarodowego festiwalu rzeczywistej animacji. Tegoroczni uczestnicy to nominowany do Oscara Bastien Dubois z Francji, wielokrotny zwycięzca międzynarodowych pokazów animacji, amerykański Kirsten Lepore, rosyjski animator Ivan Maximov i mistrz animacji piasku z Ukrainy Ksenia Simonova. Odbędą się również wykłady o tym, jak zostać animatorem i o aktualnych trendach w branży.

26 lipca
8 września

Galeria na Solyance
100-200 rubli

Dodaj
do kalendarza

Impreza

Cygański parking

Parkowanie przed Gipsy Club na jeden dzień zamieni się w miejsce festiwalu muzyki. Prezesem Open Air będzie 23-letni amerykański inżynier elektronik Nicholas Jaar z występem na żywo. Aby to zrobić, przywiezie do Rosji cały zespół, co jest bardzo rzadkie na koncertach, nawet za granicą. Wystąpią także Francuzi Valentin Stip i Das Moth, a także moskiewscy Tesla Boy, On-The-Go i Pompeya.

27 lipca
13:00

Cygański
1200 rubli

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

Avantfest

Głównymi gośćmi dwudniowego festiwalu w Museon Park są amerykański duet CocoRosie i brytyjski MAXIXE. The Cassidy Sisters zaprezentują swój nowy album. Podstawą programu będą grupy rosyjskie i ukraińskie: Lemonday, uSSSy, Kira Lao, Christmas Tree Toys i inne. Pierwszy dzień festiwalu będzie całkowicie darmowy, a drugi - tylko do szóstej wieczorem. Aby słuchać headlinerów, musisz zapłacić 1200 rubli.

27–28 lipca

Park „Museon”
1200 rubli

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

Flugtag Red Bull

Festiwal samolotów odbędzie się na plaży w Strogino. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że w ostatnich latach wystartowały projekty przedstawiające Latającą Kąpiel, Brwi Breżniewa i Wąsy Bojarskiego, to i tym razem spektakl powinien być godny. Organizatorzy obiecują uruchomienie nawet obwodnicy Moskwy.

28 lipca
12:00 -19:00

Zalew Strogiński
Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Zdjęcia: Samantha West / touchandgorecords.com, Red Bull Flugtag, MAMM, Italian Week, Solyanka VPA, Niall Walker / TheArches, flugtag.redbull.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów
Cotygodniowe rabaty

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów

Zniżki Kursovoy Adres: Kursovoy per., 8 / 2b W sklepie z wieloma markami w Kursovy pereulok, gdzie sprzedaje się ponad 50 rosyjskich projektantów, od artykułów demokratycznych po luksusowe, rozpoczęła się całkowita sprzedaż. Z rabatami do 90%, możesz tutaj kupić rzeczy On Course, MUUS Lena Maksimova, Zazdrość, Urban Glass, Tonkilled i inne marki reprezentowane w multibrandzie.
Czytaj Więcej
Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio
Cotygodniowe rabaty

Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. W nowym numerze - minus 30% na wszystko na odzież wakacyjną, podstawową i zimową za jedną trzecią ceny i zimową wyprzedaż na rynku masowym.
Czytaj Więcej