Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: Noc Sztuki, Nowi Purytanie i Fabryka Kreskówek

Koncert

Potomstwo

Punkowi z Kalifornii pojawili się już w stolicy w tym roku. Tym razem Moskwa rozpoczęła pierwszą obszerną trasę koncertową po Rosji. Lista miast obejmuje także Kazań, Woroneż i Nowosybirsk. Bilety na koncert zawsze sprzedają się bardzo dobrze i nie na próżno: na koncertach Dexter Holland i firma grają udany mix przebojów i piosenek z ostatniego albumu Days Go By, nagromadzonego przez ponad trzydzieści lat.

28 października

„GlavSlub”

3 000–9 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

Wystawa

„Man Ray. Portrety”

Pierwsza osobista wystawa wpływowej awangardy i dadaisty w Rosji, która zasłynęła jednak przede wszystkim ze swoich fotografii. Około stu portretów celebrytów XX wieku zostanie przywiezionych do Puszkinskiego - od Chanel i Cocteau po Dali i Picassa, a także przyjaciół i licznych miłośników artysty. W przypadku fotografii XX wieku Man Ray robił mniej więcej to samo, co Kazimierz Malewicz do malowania - i to tylko jeden z tych przypadków, gdy eksperymentator i buntownik odnieśli komercyjny sukces i zakochali się w całej Europie.

29 października
19 stycznia

Muzeum Puszkina im. Puszkin

200-400 rubli

Dodaj
do kalendarza

FESTIWAL

Wielki festiwal kreskówek

Siódmy festiwal animacji odbędzie się w 18 miejscach, w tym w Artistic, Pioneer i Gogol Center. Centralne wydarzenie odbędzie się w ZIL CC - tam rozpocznie się Cartoon Factory, gdzie dzieci będą mogły zobaczyć, jak powstają bajki i wziąć udział w tym procesie. Ponadto zostaną pokazane dziesiątki kreskówek: od pełnej wersji „Mowgli” po nowości obchodzone na festiwalach w Europie. Odbędą się specjalne wydarzenia: na przykład bajki dla dorosłych będą odtwarzane w Centrum Gogola w nocy.

31 października
11 listopada

„ZIL”, CIT „Factory”
i inne strony

0-600 rubli

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Milen Farmer

Rosja zajmuje drugie miejsce (i według niektórych raportów, pierwsze) na świecie pod względem liczby fanów Milen Farmer. Najpopularniejszy francuski piosenkarz w historii w tym roku świętuje trzydzieści lat twórczej działalności, dlatego koncert można uznać za rocznicę. Zgodnie z oczekiwaniami w takich przypadkach stare hity i nostalgia nie będą wystarczające.

1 listopada

SC „Olympic”

2 500–60 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

Wydarzenie

Otwarcie strefy dla pieszych od stacji metra Novokuznetskaya do placu Bolotnaya

Wiosną 2013 r. Departament Transportu i Departament Remontu Kapitału w Moskwie rozpoczęły prace nad projektem Galerii Two Tretiakowskiej, trasa dla pieszych z Ławrushinsky Lane do Museon. Nowy obszar wokół Galerii Tretiakowskiej w Ławrushinsky można oszacować pod koniec tygodnia: teraz w Bolszoj i Mały Tolmachevsky, na Klimentovsky Lane i w Dead End Ordynsky nie będzie już widać zaparkowanych samochodów. Nowa strefa dla pieszych będzie miała około dwóch kilometrów, zakończyli układanie granitowych płytek na całym swoim terytorium, rozstawili ławki i światła, usunęli nadmiar reklamy i naprawili fasady.

1 listopada

m. "Novokuznetskaya" - Plac bagienny.

Za darmo

Koncert

Ci nowi purytanie

Brytyjski kolektyw post-punk zmienił się w neoklasycznego księdza, aw zeszłym roku został zredukowany do trio: oprócz bliźniaków Barnetta był tylko Thomas Hein, grający na basie, klawiszach i perkusji. W nowym albumie, który TNP zabiera do Moskwy, wzięło udział około czterdziestu muzyków sesyjnych, ale na koncercie trzech z nich startuje dla wszystkich.

2 listopada

„GlavClub”

1 200–2 500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

„Noc sztuk”

Festiwal połączy trzy podobne, które już miały miejsce w tym roku: „Noc Biblioteki”, „Noc Muzeów” i „Noc Muzyki”. Organizacje kulturalne opuszczą muzea i teatry w mieście: w Mayaku, Dzieciach Raika, Jean-Jacquesa w Stoleshnikovie i w Apartamencie 44 aktorzy Teatru Stanisławskiego będą czytać sztuki z udziałem widzów. Tematem przewodnim akcji tym razem był dźwięk: na stacjach będzie można posłuchać koncertów Olega Skripki i Igora Vdovina, na kilku mostach zarejestrują one dźwięk fal, a pomniki Majakowskiego, Wysockiego i Cwietajewy przemówią głosami poetów. Ponadto do większości moskiewskich muzeów będzie można ponownie dostać się za darmo do północy - tam też na mieszkańców czekają niespodzianki.

3 listopada

Państwowa Galeria Tretiakowska na Krymsky Val
i inne strony

Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Zdjęcia: Mylenefarmer / Facebook, Gwenael Piaser

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya
Ciekawe

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya

Na placu Triumfalnaya w jednym ze szklanych pawilonów naprzeciwko wyjścia z metra otwarto burgera Heroes Burger - piąta instytucja sieci. O tym życiu wokół opowiedział swoim przedstawicielom. Nowi właściciele burgerów Heroes Burger, a są nimi twórcy projektu Gyros For Heroes, Igor Podstreshny i ​​Olga Korneeva, zostają uruchomieni przy udziale partnera Teahouse # 1 i przy wsparciu Local Food.
Czytaj Więcej
Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej
Ciekawe

Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej

Nowy pub z Pub Life Group (Lion's Head Pub, The Tipsy Pub, Tap & Barrel Pub, Punch & Judy Pub), o nazwie O'Donoghue's na cześć jednego z najstarszych pubów w Irlandii, został otwarty na ulicy Pyatnitskaya. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. O'Donoghue's Adres: st. Pyatnitskaya, 29 CZAS OTWARCIA: od 12:00 do 23:45 Przekąski Pikantne skrzydła - 495 rubli Quesadilla z kurczakiem - 395 rubli Glazurowane żebra dzika - 585 rubli Nachos Chili - 495 rubli Burgery Burger z marmurkową wołowiną - 525 rubli Burger z jagnięciną - 525 rubli Steki Filet mignon z papryką i kolendrą - 825 rubli Kruche steki wieprzowe z domowym kawiorem bakłażanowym - 725 rubli Pomysł: dublińska nazwa nowej moskiewskiej O'Donoghue istnieje od 1789 roku i jest jednym z najbardziej znanych pubów muzycznych na świecie, więc autorzy projektu postanowili przenieść tę specjalność fiku do nowej lokalizacji.
Czytaj Więcej
Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?
Ciekawe

Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?

Rower i bieganie w Moskwie już się zakorzeniły, ale niewielu słyszało o nordic walking - ludzie z kijkami spacerującymi po parku w pośpiechu wyglądają co najmniej dziwnie w oczach otaczających ich osób. A jednak w ciągu zaledwie kilku miesięcy w mieście otwarto kilka szkół, w których wszyscy uczą się bezpłatnego nordic walking: w Parku Gorkiego, Sokołnikach, Izmailovsky, Fili i Serebryany Bor.
Czytaj Więcej
Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27
Ciekawe

Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27

Na ulicy Kazańskiej, w miejscu kawiarni Smalldouble, otworzy się bar 26/27. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Koncepcja miejsca zmieni się całkowicie, chociaż zespół pozostał ten sam. Założycielami nowego baru są Stanislav i Daria Alexandrova (Smalldouble, Julia Child Bistro) i Alexander Avakumov, współzałożyciel grupy reklamowej SOWA i biznesmen Sergey Krasnyakov, którzy postanowili wesprzeć projekt.
Czytaj Więcej